108.4794

Сремска лига: Ни рефлектори нису помогли

28.08.2018. 09:11 09:13

​​​​​​​Борац (К) - ПСК Путинци 1:3 (0:1)

КЛЕНАК: Стадион Борца, гледалаца 150, судија Ранисавић (Сремска Митровица). Стрелци: П. Јовић у 71.за Борац, а Ивковић у 22, Адамовић у 50. и Видаковић у 89. минуту за ПСК Путинце. Жути картон: Ивковић (ПСК Путинци).

БОРАЦ: Станишић 6, Вукосављевић 6, Радишић 6, В. Матић 7, Д. Самарџић 6, Б. Јовић 6 (П. Јовић 7), Пјевац 7, Стојаковић 7, Нинковић 7, Б. Самарџић 6.

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 7, Квочка 7, Кубуровић 7, Јованов 7 (Стоисављевић 7), Васиљевић 7 (Видаковић 7), Зекановић 7, Адамовић 7, Радић 7, Колунџић 7, Ивковић 7 (Катић 7), Новаковић 7.

Тек у другом делу виђен је борбен фудбал и то када су на стадиону упаљени први пут и рефлектори. Једноставно то је био историјски догађај за Кленчане у 93 године постојања.

На крају су гости славили уз много среће. Уствари више су желели победу.

З. Перић

Будућност - Граничар (А) 9:0 (3:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Стадион Будућности, гледалаца 150, судија Колџић (Никинци). Стрелци: Ђукић у 15. (из пенала), 60. и 63. (из пенала), Јанковић у 26, 46. и 49, Симовљевић у 34.и 87. и Грујић у 54. минуту. Жути картон: Јефтић (Будућност).

БУДУЋНОСТ: Јокић -, Шарац 8, Добо 8, Јефтић 8, Петровић 8, Сремац 8 (Грујић 8), Симовљевић 8, Ђукић 9 (Зељковић 8), Михаиловић 8 (Н.Тодоровић 8), Јанковић 9, Кљајић 8.

ГРАНИЧАР: Гледић 6, Андришка 6, Миљеновић 5 (Старчевић), Ковачевић 6, Бојанић 6, Вурдеља 6, Ненадић 6, Кнежевић 6, Нешковић 5 (Шуша), Кулачанин 5, Суботић 5.

Домаћини показали да су квалитетна екипа. Подмлађени Адашевчани нису могли да парирају прејаким домаћинима.

М. Симић

Јадран - Доњи Петровци 2:3 (1:1)

ГОЛУБИНЦИ: Стадион Јадрана,  гледалаца 200, судија Р. Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Кнежевић и Марковић за Јадран, Мркајић, Недимовић и Дамјановић за Доње Петровце. Жути картони: Драгутиновић (Јадран), Шаша, Недимовић, Дамјановић (Доњи Петровци).Црвени картон: Стојић (Доњи Петровци).

ЈАДРАН: Секулић 7, Радић 7, Малетић 7, Бранковић 6 (Бошњаковић), Драгутиновић 7, Кнежевић 7, Тутек 8, А. Наглић 7, Милаковић 7,  Пекић 6 (Ковачевић), Марковић 7 (Раденков).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 7, Путица 7, Бузаш, Стојић 7, Диклић 7, Шаша 7, Чворков 8, Мркајић 8, Вукајловић 7, Кркобабић 7 (Дамјановић 7).

Искусни састав гостију је у сваком тренутку игре знао шта хоће и шта треба да ради и лакше него што се очекивало дошао је до три бода.

Д. Ђурић

Љуково - Словен 0:0

ЉУКОВО: Стадион Љукова, гледалаца 100, судија Мијановић (Адашевци). Жути картони: Крстић, Тркуља, Шестовић (Љуково), Поповић, Лукић, Станић, Адамовић (Словен).

ЉУКОВО: Мијатовић, Ковачевић, Миладиновић (Стојановић), Лукић (Поштић), Тркуља, Јовић, Јездић, Караћ, Бјељац, Крстић (Убовић), Шестовић.

СЛОВЕН: Дер, Топић, Антонић (Адамовић), Лукић, Кнежевић, Батањски (Путник), Ракић, Поповић, Станић, Отржан, Савић.

Средња фудбалска представа у којој домаћи фудбалери нису у потпуностои задовољили своје верне навијаче.

Н. Тркуља

Полет - Партизан 0:1 (0:1)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Стадион  Полета, гледалаца 50, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелац: В. Петровић у 43. минуту. Жути картон: Драганић (Полет).

ПОЛЕТ: Грковић 5, Поповић 6, Пољак 6, Драганић 6, Милић 7, Пејовић 6, Ружичић 7, Пештерац 6, Јовић 6, Тодоровић 6 (Срјемац 6), Комазец 6.

ПАРТИЗАН: Стајчић 8, Трипић 6, Петровић 7, Павловић 6, Алексић 6, Пајић 6, В. Петровић 8 (Јовановић), Г. Радовић (Ж,. Радовић), Ђуровић 6, Вуколић 7, Млађеновић 7.

Гости из Витојеваца били су опаснији ривал у првом полувремену. У својим редовима су имали расположеног и искусног стрелца Владимира Петровића који је једну дубинску лопту прихватио близу домаћег гола, а потом лоб ударцем преварио и голмана Грковића.

У другом полувремену друга слика. Сада су домаћини били бољи ривал, али у својим редовима нису имали расположеног стрелца који је могао да головима преокрене резултат.

Б. Рађеновић

Купиново - Железничар 0:5 (0:2)

КУПИНОВО: Стадион Купинова, гледалаца 50, судија Џомбић (Стара Пазова). Стрелци: Јерковић у 12, Костић у 40. и 88. и Крунић у 84. и 89. Минуту. Жути картон: Крунић (Железничар).

КУПИНОВО: Саџак, Стајчић, Лукач, Будимчић, Марјановић, Милутиновић, Балог, Радивојевић, Зујић, Милијашевић, Гавриловић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић, Димитријевић, Катарић, Марјановић (Тица), Јерковић, Јуришић, Лукић (Станојевић), Крунић, Ракар, Мрђа (Љубинковић), Костић.

Рутинска победа Инђијаца над раштимованим домаћинима. Најлепши гол постигао је Бранимир Костић, маказицама из казеног простора домаћих.

С. Мануков

Напредак (П) - Слобода 1:2 (1:1)

ПОПИНЦИ: Стадион Напретка, гледалаца 100, судија Ћирковић (Стари Бановци). Стрелци: Врачевић 35. за Напредак, Драгојевић у 40. и Нинић у 90. минуту за Слободу. Жути картони: Драгојевић, Ашћерић (Слобода).

НАПРЕДАК: Шарец 6, Јовановић 7, Швељо 6, Пувалић 7, Миличевић 7, Јанковић 6, Макарић 7, Димитријевић 6, Василић 6, Ивковић 6, Врачевић 6, Скопљак 7.

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Гемери 7, Јоргић 7, В. Нинић 7., Митровић 7, Ђуричић 7, Драгојевић 7 (П. Мајсторовић 7), Рагастовац 7, Трбовић 7 (Радошевић 7), Јеж 7 (Кресојевић 7), Ашћерић 7.

Заслужена победа гостију. За победу је било доста и два гола. После убацивања лопте у казнени простор домаћина Драгојевић  ју је са пенала послао у сам десни доњи угао голмана Напретка. Победу гостима донео је Нинић у последњим секундама сусрета када је искористио смушеност у одбрани домаћина и из близине лопту убацио у мрежу.

Иначе, гости су и били фаворити у овом дуелу, али и физички много спремнији од Попинчана који су у финишу баш посустали.

С. Сарић

Борац (М) - Рудар 1:2 (0:2)

МАРТИНЦИ: Стадион Борца, гледалаца 200, судија Павловић (Огар). Стрелци: Шојић у 57. за Борац, а Максимовић у 10. и Достанић у 27. минуту за Рудар. Жути картони: Шарчевић, Шојић, Аврамовић, Грујичић, Ерић (Борац), Крстић, Вишњовски, Новаковић, Кузмановић, Пардовицки, Марковић (Рудар).

БОРАЦ: Јандрић 4, Жегарац 6, Аврамовић 5, Бјелић 7, Н. Вулетић 7, Грујичић 7 (Вукадиновић 7), Ковачевић 5 (Пармаковић), Драгојевић 5, Шарчевић 7, Дамјановић 5, Шојић 6 (Ерић).

РУДАР: Пардовицки 7, Новаковић 6, Сантрач 7, Кузмановић 7, Максимовић 7, Вишњовски 6, Марковић 6 (В. Новаковић), Петровић 6 (Басара), Достанић 7, Крстић 7, Јовановић 6 (Пудар).

Гости из Врдника лако су дошли до неочекиване победе. Једноставно, голман домаћих Јандрић је два пута почетнички погрешио, па су Максимовић и Достанић лако затресли мрежу домаћина.

У наставку Мартичани су кренули ангажованије, али подмађени, нису могли да пробију гостујућу одбрану осим једном и преокрену резултат у своју корист.

З. Ерић

МАРТИНЦИ: Борац - Рудар 1:2, КУПИНОВО: Купиново - Железничар 0:5, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Партизан 0:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Доњи Петровци 2:3, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Граничар (А) 9:0, КЛЕНАК: Борац - ПСК Путинци 1:3, ПОПИНЦИ: Напредак - Слобода 1:2, ЉУКОВО: Љуково - Словен 0:0.

1. Партизан            2      2      0      0      11:1  6

2. ПСК Путин.        2      2      0      0      5:2    6

3. Д. Петровци      2      2      0      0      6:4    6

4. Слобода            2      2      0      0      3:1    6

5. Железничар      2      1      1      0      5:0    4

6. Љуково              2      1      1      0      2:0    4

7. Рудар                2      1      1      0      2:1    4

8. Словен             2      1      1      0      1:0    4