Sremska liga: Ni reflektori nisu pomogli

28.08.2018. 09:11 09:13

​​​​​​​Borac (K) - PSK Putinci 1:3 (0:1)

KLENAK: Stadion Borca, gledalaca 150, sudija Ranisavić (Sremska Mitrovica). Strelci: P. Jović u 71.za Borac, a Ivković u 22, Adamović u 50. i Vidaković u 89. minutu za PSK Putince. Žuti karton: Ivković (PSK Putinci).

BORAC: Stanišić 6, Vukosavljević 6, Radišić 6, V. Matić 7, D. Samardžić 6, B. Jović 6 (P. Jović 7), Pjevac 7, Stojaković 7, Ninković 7, B. Samardžić 6.

PSK PUTINCI: Milošević 7, Kvočka 7, Kuburović 7, Jovanov 7 (Stoisavljević 7), Vasiljević 7 (Vidaković 7), Zekanović 7, Adamović 7, Radić 7, Kolundžić 7, Ivković 7 (Katić 7), Novaković 7.

Tek u drugom delu viđen je borben fudbal i to kada su na stadionu upaljeni prvi put i reflektori. Jednostavno to je bio istorijski događaj za Klenčane u 93 godine postojanja.

Na kraju su gosti slavili uz mnogo sreće. Ustvari više su želeli pobedu.

Z. Perić

Budućnost - Graničar (A) 9:0 (3:0)

SALAŠ NOĆAJSKI: Stadion Budućnosti, gledalaca 150, sudija Koldžić (Nikinci). Strelci: Đukić u 15. (iz penala), 60. i 63. (iz penala), Janković u 26, 46. i 49, Simovljević u 34.i 87. i Grujić u 54. minutu. Žuti karton: Jeftić (Budućnost).

BUDUĆNOST: Jokić -, Šarac 8, Dobo 8, Jeftić 8, Petrović 8, Sremac 8 (Grujić 8), Simovljević 8, Đukić 9 (Zeljković 8), Mihailović 8 (N.Todorović 8), Janković 9, Kljajić 8.

GRANIČAR: Gledić 6, Andriška 6, Miljenović 5 (Starčević), Kovačević 6, Bojanić 6, Vurdelja 6, Nenadić 6, Knežević 6, Nešković 5 (Šuša), Kulačanin 5, Subotić 5.

Domaćini pokazali da su kvalitetna ekipa. Podmlađeni Adaševčani nisu mogli da pariraju prejakim domaćinima.

M. Simić

Jadran - Donji Petrovci 2:3 (1:1)

GOLUBINCI: Stadion Jadrana,  gledalaca 200, sudija R. Petrović (Sremska Mitrovica). Strelci: Knežević i Marković za Jadran, Mrkajić, Nedimović i Damjanović za Donje Petrovce. Žuti kartoni: Dragutinović (Jadran), Šaša, Nedimović, Damjanović (Donji Petrovci).Crveni karton: Stojić (Donji Petrovci).

JADRAN: Sekulić 7, Radić 7, Maletić 7, Branković 6 (Bošnjaković), Dragutinović 7, Knežević 7, Tutek 8, A. Naglić 7, Milaković 7,  Pekić 6 (Kovačević), Marković 7 (Radenkov).

DONJI PETROVCI: Bašić 7, Putica 7, Buzaš, Stojić 7, Diklić 7, Šaša 7, Čvorkov 8, Mrkajić 8, Vukajlović 7, Krkobabić 7 (Damjanović 7).

Iskusni sastav gostiju je u svakom trenutku igre znao šta hoće i šta treba da radi i lakše nego što se očekivalo došao je do tri boda.

D. Đurić

Ljukovo - Sloven 0:0

LJUKOVO: Stadion Ljukova, gledalaca 100, sudija Mijanović (Adaševci). Žuti kartoni: Krstić, Trkulja, Šestović (Ljukovo), Popović, Lukić, Stanić, Adamović (Sloven).

LJUKOVO: Mijatović, Kovačević, Miladinović (Stojanović), Lukić (Poštić), Trkulja, Jović, Jezdić, Karać, Bjeljac, Krstić (Ubović), Šestović.

SLOVEN: Der, Topić, Antonić (Adamović), Lukić, Knežević, Batanjski (Putnik), Rakić, Popović, Stanić, Otržan, Savić.

Srednja fudbalska predstava u kojoj domaći fudbaleri nisu u potpunostoi zadovoljili svoje verne navijače.

N. Trkulja

Polet - Partizan 0:1 (0:1)

NOVI KARLOVCI: Stadion  Poleta, gledalaca 50, sudija Grbatinić (Adaševci). Strelac: V. Petrović u 43. minutu. Žuti karton: Draganić (Polet).

POLET: Grković 5, Popović 6, Poljak 6, Draganić 6, Milić 7, Pejović 6, Ružičić 7, Pešterac 6, Jović 6, Todorović 6 (Srjemac 6), Komazec 6.

PARTIZAN: Stajčić 8, Tripić 6, Petrović 7, Pavlović 6, Aleksić 6, Pajić 6, V. Petrović 8 (Jovanović), G. Radović (Ž,. Radović), Đurović 6, Vukolić 7, Mlađenović 7.

Gosti iz Vitojevaca bili su opasniji rival u prvom poluvremenu. U svojim redovima su imali raspoloženog i iskusnog strelca Vladimira Petrovića koji je jednu dubinsku loptu prihvatio blizu domaćeg gola, a potom lob udarcem prevario i golmana Grkovića.

U drugom poluvremenu druga slika. Sada su domaćini bili bolji rival, ali u svojim redovima nisu imali raspoloženog strelca koji je mogao da golovima preokrene rezultat.

B. Rađenović

Kupinovo - Železničar 0:5 (0:2)

KUPINOVO: Stadion Kupinova, gledalaca 50, sudija Džombić (Stara Pazova). Strelci: Jerković u 12, Kostić u 40. i 88. i Krunić u 84. i 89. Minutu. Žuti karton: Krunić (Železničar).

KUPINOVO: Sadžak, Stajčić, Lukač, Budimčić, Marjanović, Milutinović, Balog, Radivojević, Zujić, Milijašević, Gavrilović.

ŽELEZNIČAR: Milinović, Dimitrijević, Katarić, Marjanović (Tica), Jerković, Jurišić, Lukić (Stanojević), Krunić, Rakar, Mrđa (Ljubinković), Kostić.

Rutinska pobeda Inđijaca nad raštimovanim domaćinima. Najlepši gol postigao je Branimir Kostić, makazicama iz kazenog prostora domaćih.

S. Manukov

Napredak (P) - Sloboda 1:2 (1:1)

POPINCI: Stadion Napretka, gledalaca 100, sudija Ćirković (Stari Banovci). Strelci: Vračević 35. za Napredak, Dragojević u 40. i Ninić u 90. minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Dragojević, Ašćerić (Sloboda).

NAPREDAK: Šarec 6, Jovanović 7, Šveljo 6, Puvalić 7, Miličević 7, Janković 6, Makarić 7, Dimitrijević 6, Vasilić 6, Ivković 6, Vračević 6, Skopljak 7.

SLOBODA: Radosavljević 7, Gemeri 7, Jorgić 7, V. Ninić 7., Mitrović 7, Đuričić 7, Dragojević 7 (P. Majstorović 7), Ragastovac 7, Trbović 7 (Radošević 7), Jež 7 (Kresojević 7), Ašćerić 7.

Zaslužena pobeda gostiju. Za pobedu je bilo dosta i dva gola. Posle ubacivanja lopte u kazneni prostor domaćina Dragojević  ju je sa penala poslao u sam desni donji ugao golmana Napretka. Pobedu gostima doneo je Ninić u poslednjim sekundama susreta kada je iskoristio smušenost u odbrani domaćina i iz blizine loptu ubacio u mrežu.

Inače, gosti su i bili favoriti u ovom duelu, ali i fizički mnogo spremniji od Popinčana koji su u finišu baš posustali.

S. Sarić

Borac (M) - Rudar 1:2 (0:2)

MARTINCI: Stadion Borca, gledalaca 200, sudija Pavlović (Ogar). Strelci: Šojić u 57. za Borac, a Maksimović u 10. i Dostanić u 27. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Šarčević, Šojić, Avramović, Grujičić, Erić (Borac), Krstić, Višnjovski, Novaković, Kuzmanović, Pardovicki, Marković (Rudar).

BORAC: Jandrić 4, Žegarac 6, Avramović 5, Bjelić 7, N. Vuletić 7, Grujičić 7 (Vukadinović 7), Kovačević 5 (Parmaković), Dragojević 5, Šarčević 7, Damjanović 5, Šojić 6 (Erić).

RUDAR: Pardovicki 7, Novaković 6, Santrač 7, Kuzmanović 7, Maksimović 7, Višnjovski 6, Marković 6 (V. Novaković), Petrović 6 (Basara), Dostanić 7, Krstić 7, Jovanović 6 (Pudar).

Gosti iz Vrdnika lako su došli do neočekivane pobede. Jednostavno, golman domaćih Jandrić je dva puta početnički pogrešio, pa su Maksimović i Dostanić lako zatresli mrežu domaćina.

U nastavku Martičani su krenuli angažovanije, ali podmađeni, nisu mogli da probiju gostujuću odbranu osim jednom i preokrenu rezultat u svoju korist.

Z. Erić

MARTINCI: Borac - Rudar 1:2, KUPINOVO: Kupinovo - Železničar 0:5, NOVI KARLOVCI: Polet - Partizan 0:1, GOLUBINCI: Jadran - Donji Petrovci 2:3, SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost - Graničar (A) 9:0, KLENAK: Borac - PSK Putinci 1:3, POPINCI: Napredak - Sloboda 1:2, LJUKOVO: Ljukovo - Sloven 0:0.

1. Partizan            2      2      0      0      11:1  6

2. PSK Putin.        2      2      0      0      5:2    6

3. D. Petrovci      2      2      0      0      6:4    6

4. Sloboda            2      2      0      0      3:1    6

5. Železničar      2      1      1      0      5:0    4

6. Ljukovo              2      1      1      0      2:0    4

7. Rudar                2      1      1      0      2:1    4

8. Sloven             2      1      1      0      1:0    4