108.4794

Сомборска лига: Бугарски чинио чуда

10.04.2018. 11:30 11:32

​​​​​​​Стари град  -  Црвенка   3:1 (1:1)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште Старог града , гледалаца 250, сздија, Алексић (Каравуково). Стрелци: Гостовић у 27. Божин у 50. и Вујовић 62. за Стари град, а Кишјухас у 28. минуту за Црвенку. Жути картони: Божин (ОФК Стари Град), Вукелић (Црвенка).

СТАРИ ГРАД: Бугарски 9, Балиновић 8, Трифуновић 8, Гостовић 8, Вујовић 9, Божин 9, Зељко 8, Ахметовић 8, Гњатовић - (Б.Лукач 8), Бјелош 8 (И.Лукач -), Валентик 8.

ЦРВЕНКА: Ђуришић 6, Кочић 6, Ивић 6, Суботић 6, Драговић 6 (Јовић -), Вукелић 6 (Шакић -), Суботић 6, Кишјухас 7, Бошковић 6, Бабић 6 (Филиповић 6) Перовић 6.

Домаћи фудбалери дошли су у вођство у 27. минуту. Вујовић је извео слободан ударац са 30 метара, Ђуришић је одбио лопту, а Гостовић је успео шутем  по средини гола, да је смести у мрежу. Изједначио је Кишјухас који је са 5 – 6 метара погодио десни доњи угао, голмана Бугарског.

Одлука о победнику пала је у другом полувремену. Након акције у којој су учествовали Ахметовић и Зељко лопта је дошла до Божина који је са седам – осам метара погодио десну страну гола, голмана Ђуришића. Коначан резултат, поставио је Вујовић који добро прошао по десној страни и прецизним шутем погодио леви угао голмана Црвенчана.

Централна фигуира меча био је голман Бачкопаланчана Бугарски, који својим одбранам посебно у другом полувремену, напросто није дозволио гостима да стигну до освајања бар једног бода.

М. Ђ. Кременовић

Будућност (П) - ЖАК 3:0 (1:0)

ПАРАГЕ: Стадион Будућности, гледалаца:150, судија: Д. Петровић (Апатин), стрелци: Зец у 20., Алимпић у 65. и Јеличић у 90. минуту, жути картони: Комушанац, Љуштина, Ђукановић, Хернаус, Бубњевић (ЖАК).

БУДУЋНОСТ (П): Илеш, Попов, Лаћарак, Туцић, Поњевић, Зивић (Јанковић), Јандрић, Марић (Данилов), Зец, Козомора, Алимпић (Јеличић).

ЖАК: Лагундзић, Гргић, Матић, Љуштина, Шимунов (Молнар), Хернаус, Живковић (Бубњевић), Радусин, Станковић, Ђукановић, Комушанац.

Били су фудбалери парошке Будућности надмоћни, у већем делу утакмице са Сомборцима. То им је донело убедљиву победу.

Ђ. Штрбац

Младост (К) - Крила Крајине 0:2 (0:2)

КРУШЧИЋ: Стадион Младости, гледалаца 300, судија: Врачар (Сомбор), стрелци: Вигњевић у 19. и Плавански у 38. минуту, жути картони: Фекете, Пап, Крстовић (Младост), Чешљевић, Медан, Париповић (Крила Крајине).

МЛАДОСТ (К): Шћепановић, Фекете, Пап, Килић (Чанковић), Зегарац, Зејак (Шуман) , Радаковић, Балевћ, Ханчар, Даутовић, Собек (Крстовић).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић, Вигњевић, Дукић, Медан, Балиновић, Зелинчевић, Плавански, Марковић, Батиница (Лончаревић), Ранисављев (Дувњак), Чешљевић (Париповић).

Покушали су Крушчићани да откину, барем, један бод, у окршају против Бачкопаланчана.

Пулени тренера Милана Бељанскога, већ, у првом полувремену поставили су ствари на реалне основе. Прецизним погоцима Горана Вигњевића и Младена  Плаванског наговестили су сигурну победу.

Ђ. Штрбац

Хајдук јуниор - Херцеговац 1:3 (1:0)

ОЏАЦИ: Стадион Грбавица, гледалаца 200, судија: Јериловић (Апатин), стрелци: Медић у 34. за Хајдук јуниор, а Хоротић у 58. Тасовац у 61. и Вукосав у 68. минуту за Херцеговац. Жути картони: Лазић, Мијчић, Николић, Драгишић (Хајдук Јуниор), Тановић, Хрњез (Херцеговац).

ХАЈДУК ЈУНИОР: Кузмановић, Минчић, Лазић, Шошкић, Ђорђевић, Крстић (Кудузовић), Медић, Станковић, Николић, Васиљевић, Драгишић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Немет, Балчетић, Тасовац, Шкорић, Дабић, Вукосав (Гушић), Тривуновић, Зелен, Смајић, Хрњез, Адамовић (Хорватић).

У лепој и квалитетној фудбалској представи боље су се снашли фудбалери из Гајдобре који су у другом полувремену направили резултатски преокрет.

У првом делу игре домаћи су имали неколико повољних шанси, тако да су до предности дошли у 34. минуту голом Зорана Медића..

На почетку другог полувремена у потпуности је промењена ситуација на терену. Гостујући тренер Саво Шијаковић се определио за офанзивну варијанту која је уродила плодом.

Прво је Хорватић у  58. минуту са пет метара погодио небрањени део мреже, да би три минута касније Лка Тасовац из слободног ударца постигао други погодак за свој тим.

Седам минута касније гости из Гајдобре су постигли и трећи погодак преко Вукосава који је из непосредне близине погодио мрежу младог голаман Кузмановића.

С. Јовин

Кула - Липар 1:1, Станишић - Војводина 2:0, Стари Град - Црвенка 3:1, Славија - Будућност (М) 0:3, Хајдук Јуниор - Херцеговац 1:3, Младост (К) - Крила Крајине 0:2, Будућност (П) - ЖАК 3:0. Слободан је био Русин.

1. Станишић        19     17     2      0      54:9  53

2. Црвенка           19     13     2      4      54:23        41

3. Кр. Крајине      18     10     5      3      42:11        35

4. Будућ. (М)       19     10     5      4      43:19        35

5. Хајдук ј.           19     8      5      6      40:28        29

6. Војводина       19     9      2      8      35:33        29

7. С. град            19     8      4      7      32:23        28

8. Липар              19     6      6      7      30:41        24