Somborska liga: Bugarski činio čuda

10.04.2018. 11:30 11:32

​​​​​​​Stari grad  -  Crvenka   3:1 (1:1)

BAČKA PALANKA: Igralište Starog grada , gledalaca 250, szdija, Aleksić (Karavukovo). Strelci: Gostović u 27. Božin u 50. i Vujović 62. za Stari grad, a Kišjuhas u 28. minutu za Crvenku. Žuti kartoni: Božin (OFK Stari Grad), Vukelić (Crvenka).

STARI GRAD: Bugarski 9, Balinović 8, Trifunović 8, Gostović 8, Vujović 9, Božin 9, Zeljko 8, Ahmetović 8, Gnjatović - (B.Lukač 8), Bjeloš 8 (I.Lukač -), Valentik 8.

CRVENKA: Đurišić 6, Kočić 6, Ivić 6, Subotić 6, Dragović 6 (Jović -), Vukelić 6 (Šakić -), Subotić 6, Kišjuhas 7, Bošković 6, Babić 6 (Filipović 6) Perović 6.

Domaći fudbaleri došli su u vođstvo u 27. minutu. Vujović je izveo slobodan udarac sa 30 metara, Đurišić je odbio loptu, a Gostović je uspeo šutem  po sredini gola, da je smesti u mrežu. Izjednačio je Kišjuhas koji je sa 5 – 6 metara pogodio desni donji ugao, golmana Bugarskog.

Odluka o pobedniku pala je u drugom poluvremenu. Nakon akcije u kojoj su učestvovali Ahmetović i Zeljko lopta je došla do Božina koji je sa sedam – osam metara pogodio desnu stranu gola, golmana Đurišića. Konačan rezultat, postavio je Vujović koji dobro prošao po desnoj strani i preciznim šutem pogodio levi ugao golmana Crvenčana.

Centralna figuira meča bio je golman Bačkopalančana Bugarski, koji svojim odbranam posebno u drugom poluvremenu, naprosto nije dozvolio gostima da stignu do osvajanja bar jednog boda.

M. Đ. Kremenović

Budućnost (P) - ŽAK 3:0 (1:0)

PARAGE: Stadion Budućnosti, gledalaca:150, sudija: D. Petrović (Apatin), strelci: Zec u 20., Alimpić u 65. i Jeličić u 90. minutu, žuti kartoni: Komušanac, Ljuština, Đukanović, Hernaus, Bubnjević (ŽAK).

BUDUĆNOST (P): Ileš, Popov, Laćarak, Tucić, Ponjević, Zivić (Janković), Jandrić, Marić (Danilov), Zec, Kozomora, Alimpić (Jeličić).

ŽAK: Lagundzić, Grgić, Matić, Ljuština, Šimunov (Molnar), Hernaus, Živković (Bubnjević), Radusin, Stanković, Đukanović, Komušanac.

Bili su fudbaleri paroške Budućnosti nadmoćni, u većem delu utakmice sa Somborcima. To im je donelo ubedljivu pobedu.

Đ. Štrbac

Mladost (K) - Krila Krajine 0:2 (0:2)

KRUŠČIĆ: Stadion Mladosti, gledalaca 300, sudija: Vračar (Sombor), strelci: Vignjević u 19. i Plavanski u 38. minutu, žuti kartoni: Fekete, Pap, Krstović (Mladost), Češljević, Medan, Paripović (Krila Krajine).

MLADOST (K): Šćepanović, Fekete, Pap, Kilić (Čanković), Zegarac, Zejak (Šuman) , Radaković, Balevć, Hančar, Dautović, Sobek (Krstović).

KRILA KRAJINE: Stojčević, Vignjević, Dukić, Medan, Balinović, Zelinčević, Plavanski, Marković, Batinica (Lončarević), Ranisavljev (Duvnjak), Češljević (Paripović).

Pokušali su Kruščićani da otkinu, barem, jedan bod, u okršaju protiv Bačkopalančana.

Puleni trenera Milana Beljanskoga, već, u prvom poluvremenu postavili su stvari na realne osnove. Preciznim pogocima Gorana Vignjevića i Mladena  Plavanskog nagovestili su sigurnu pobedu.

Đ. Štrbac

Hajduk junior - Hercegovac 1:3 (1:0)

OACI: Stadion Grbavica, gledalaca 200, sudija: Jerilović (Apatin), strelci: Medić u 34. za Hajduk junior, a Horotić u 58. Tasovac u 61. i Vukosav u 68. minutu za Hercegovac. Žuti kartoni: Lazić, Mijčić, Nikolić, Dragišić (Hajduk Junior), Tanović, Hrnjez (Hercegovac).

HAJDUK JUNIOR: Kuzmanović, Minčić, Lazić, Šoškić, Đorđević, Krstić (Kuduzović), Medić, Stanković, Nikolić, Vasiljević, Dragišić.

HERCEGOVAC: Nemet, Balčetić, Tasovac, Škorić, Dabić, Vukosav (Gušić), Trivunović, Zelen, Smajić, Hrnjez, Adamović (Horvatić).

U lepoj i kvalitetnoj fudbalskoj predstavi bolje su se snašli fudbaleri iz Gajdobre koji su u drugom poluvremenu napravili rezultatski preokret.

U prvom delu igre domaći su imali nekoliko povoljnih šansi, tako da su do prednosti došli u 34. minutu golom Zorana Medića..

Na početku drugog poluvremena u potpunosti je promenjena situacija na terenu. Gostujući trener Savo Šijaković se opredelio za ofanzivnu varijantu koja je urodila plodom.

Prvo je Horvatić u  58. minutu sa pet metara pogodio nebranjeni deo mreže, da bi tri minuta kasnije Lka Tasovac iz slobodnog udarca postigao drugi pogodak za svoj tim.

Sedam minuta kasnije gosti iz Gajdobre su postigli i treći pogodak preko Vukosava koji je iz neposredne blizine pogodio mrežu mladog golaman Kuzmanovića.

S. Jovin

Kula - Lipar 1:1, Stanišić - Vojvodina 2:0, Stari Grad - Crvenka 3:1, Slavija - Budućnost (M) 0:3, Hajduk Junior - Hercegovac 1:3, Mladost (K) - Krila Krajine 0:2, Budućnost (P) - ŽAK 3:0. Slobodan je bio Rusin.

1. Stanišić        19     17     2      0      54:9  53

2. Crvenka           19     13     2      4      54:23        41

3. Kr. Krajine      18     10     5      3      42:11        35

4. Buduć. (M)       19     10     5      4      43:19        35

5. Hajduk j.           19     8      5      6      40:28        29

6. Vojvodina       19     9      2      8      35:33        29

7. S. grad            19     8      4      7      32:23        28

8. Lipar              19     6      6      7      30:41        24