Потиска лига: Севале варнице

12.09.2018. 11:55 11:59
Извор: Барјактаровић (Потисје) између Веселнова и Добоа (Хоргош), фото: М. Митровић

​​​​​​​Торњош – АФК  3:3 (2:2)

ТОРЊОШ: Игралиште у Торњошу, гледалаца 80. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Рушак у 30. и 55. и Касаш у 31. за Торњош, а Петер у 9, Шевић у 26. и Адам Латак у 70. минуту за АФК. Жути картони: М. Хомоља, Кокрехел, Нимрод Нађ, Тот Хоргоши, Норбарт Нађ (Торњош), Лалић, Пеко, Адриан Латак и Сегедински (АФК). Црвени картон: Киш (АФК).

ТОРЊОШ: Деак, Норберт Нађ, Секе (Г. Хомоља), Tothorgoši, Нимрод Нађ, Кокрехел, Хајагош (Карачоњи), Касаш, Рушак, М. Хомоља, Тот.

АФК: Јанковић (Варши), Пожар, Стојанов (Хорват), Лалић, Адриан Латак, Шевић, Адам Латак, Пеко (Анитич), Сегедински, Киш, Петер.

Жесток је био дерби у Торњошу, у коме су Ађани повели у 9.минуту голом Адама Петера, али у 15.минуту остали без Матије Стојкова који је приликом пада задобио повреду у пределу левог лакта. .

Предност гостију је у 26.минуту удвостручио  Иван Шевић, али је неколико минута касније уследио прокрет. Торњошани су за два минута анулирали предност АФК-а.

Тренер Ађана Чаба Берец је у наставку заменио голмана Јанковића, али је и резервиста Чаба Варши капитулирао у 55.минуту пред налетом Рушака, вођство Торњоша. Домаћа екипа је иначе створила више шанси, које су остале неискоришћене, а на другој страни Адам Латак је поготком у 70.минуту успео да изједначи на 3:3.

Утакмице је иначе била прилично груба, севале су варнице у дуелима, па је судија Стеван Јурић играчима обе екипе показао чак девет опомена.

М. Митровић

ПотисјеХоргош 0:0

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 250. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Жути картони: Хорват (Потисје), Веселинов и Вадас (Хоргош).

ПОТИСЈЕ: Бохата, Домонкош, Хорват, Мухи, Папданчо, О. Нађ (Каваи), Киш (Фараго), Угри, Конц, Барјактаровић, Апро (Чехак).

ХОРГОШ: Бенде, Салма (Alayić), Сабо, Радич, Е. Бохата (Вадас), Веселинов, Г. Бохата, Фодор, Буза, Добо (Хусар), Коломпар.

Локални дерби Кањижана и Хоргошана, који су прошле сезоне играли у покрајинском и подручном рангу, привукао је публику, али је надигравање старих ривала протекло без голова, јер су затајили стрелци. Домаћини су у првом делу имали више иницијативе, упутили и неколико шутева, међутим, чувар мреже Хоргоша Виктор Бенде је бранио изванредно, а на висини задатка био је голман Потисја Чаба Бохата.

М. Мр.

Јединство (СК) – Граничар  2:3 (1:2)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства, гледалаца 100. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Дабевски у 39. (из једанаестерца) и Ранков у 90. за Јединство, а Сарапа у 10, Лупшић у 26. и Тодоровић у 89.минуту за Граничар. Жути картони: Холо (Јединство), Сарапа и Поповић (Граничар).

ЈЕДИНСТВО: Рице, Ђерић, Мајер (Шећеров), Брзак, Холо (Јованов), Калмар, Кришанов, Миклуц (Ранков), Миланов, Дабевски.

ГРАНИЧАР: Пантелин, Јованов, Уверић, Дражић, Сарапа, Игњатов, Бајић, Лупшић (Бегеши), Божин (Тодоровић), Поповић, Божанин.

Ђалинци су славили у занимљвој утакмици на гостовању код комшија у Српском Крстуру. После два гола предности које су постигли Саша Сарапа и Жељко Лупшић, у финишу првог дела са беле тачке је смањио Роберт Дабевски. Домаћини су имали пех да се у првом делу повредио Марко Миклуц, а пошто су после одмора извршили измену још двојице играча, уследиле су повреде Славка Шећерова, потом и Петера Камара, па су бројчано ослабљени играли готово пола сата.  И бројчано хендикепирани Крстурци су се добро држали.  Дуле Тодоровић је у 89. минуту постигао трећи гол за Граничар, али је минут касније Владимир Ранков у 90. минуту савладао Дражена Пантелина.

М. Мр.

БачкаТромеђа 5:0 (0:0)

МОЛ: Стадион Бачке, гледалаца 100. Судија: Б. Јонић (Кикинда). Стрелци: Стефановић у 56. и 71, Ференц у 64, Д. Радонић 86. и Моровић у 87.минуту. Жути картони: Абуисмаил, Кубурић, Парабуцки (Бачка) и Хорват (Тромеђа). Црвени картон: Ђукић (Бачка).

БАЧКА: Ђукић, Абуисмаил (Јеремић), Донго (Д. Радонић), Влајковић, М. Крижан, Ференц (Парабуцки), Кубурић, П. Крижан, Моровић, Врбашки, Стефановић.

ТРОМЕЂА: Крстић, Пап, Фаркаш, К. Домонкош, Хорват, Л. Домонкош, Бичкеи, Ђери, Агоштон, Хомоља Ђемант), Фехер.

Одбрана Тромеђе дуго је одолевала, док мрежу Игора Крстића није начео Бранислав Стефановић, а домаћини су на крају остварили убедљиву победу којом су се нашли на челу табеле. Код вођства од 3:0, голман Бачке Марко М. Ђукић је непотребно начинио прекршај изван казненог простора, па му је судија Божидар Јонић оправдано показао пут у свлачионицу

М. Мр.

МОЛ: Бачка – Тромеђа (Мајдан) 5:0, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија – Чока 1:2, ПАДЕЈ: Тиса – Јадран (Санад) 4:1, КАЊИЖА: Потисје – Хоргош  0:0, СРПСКИ КРСТУР: Јединство – Граничар (Ђала) 2:3, ТОРЊОШ: Торњош – АФК (Ада) 3:3, ПОДЛОКАЊ: Хајдук – Шампион (Ором) 2:1. Слободно је било Јединство (Мартонош).

1. Бачка                 4      3      0      1      13:3  9

2. Чока                   4      3      0      1      4:3    9

3. Тиса                   4      3      0      1      10:10        9

4. Потисје              4      2      2      0      4:2    8

5. АФК                   4      2      1      1      14:7  7

6. Граничар          4      2      1      1      9:7    7

7. Једин. (СК)      4      2      0      2      9:9    6

8. Јадран             4      2      0      2      9:10  6