Potiska liga: Sevale varnice

12.09.2018. 11:55 11:59
Izvor: Barjaktarović (Potisje) između Veselnova i Doboa (Horgoš), foto: M. Mitrović

​​​​​​​Tornjoš – AFK  3:3 (2:2)

TORNJOŠ: Igralište u Tornjošu, gledalaca 80. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: Rušak u 30. i 55. i Kasaš u 31. za Tornjoš, a Peter u 9, Šević u 26. i Adam Latak u 70. minutu za AFK. Žuti kartoni: M. Homolja, Kokrehel, Nimrod Nađ, Tot Horgoši, Norbart Nađ (Tornjoš), Lalić, Peko, Adrian Latak i Segedinski (AFK). Crveni karton: Kiš (AFK).

TORNJOŠ: Deak, Norbert Nađ, Seke (G. Homolja), Tothorgoši, Nimrod Nađ, Kokrehel, Hajagoš (Karačonji), Kasaš, Rušak, M. Homolja, Tot.

AFK: Janković (Varši), Požar, Stojanov (Horvat), Lalić, Adrian Latak, Šević, Adam Latak, Peko (Anitič), Segedinski, Kiš, Peter.

Žestok je bio derbi u Tornjošu, u kome su Ađani poveli u 9.minutu golom Adama Petera, ali u 15.minutu ostali bez Matije Stojkova koji je prilikom pada zadobio povredu u predelu levog lakta. .

Prednost gostiju je u 26.minutu udvostručio  Ivan Šević, ali je nekoliko minuta kasnije usledio prokret. Tornjošani su za dva minuta anulirali prednost AFK-a.

Trener Ađana Čaba Berec je u nastavku zamenio golmana Jankovića, ali je i rezervista Čaba Varši kapitulirao u 55.minutu pred naletom Rušaka, vođstvo Tornjoša. Domaća ekipa je inače stvorila više šansi, koje su ostale neiskorišćene, a na drugoj strani Adam Latak je pogotkom u 70.minutu uspeo da izjednači na 3:3.

Utakmice je inače bila prilično gruba, sevale su varnice u duelima, pa je sudija Stevan Jurić igračima obe ekipe pokazao čak devet opomena.

M. Mitrović

PotisjeHorgoš 0:0

KANJIŽA: Stadion Potisja, gledalaca 250. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Žuti kartoni: Horvat (Potisje), Veselinov i Vadas (Horgoš).

POTISJE: Bohata, Domonkoš, Horvat, Muhi, Papdančo, O. Nađ (Kavai), Kiš (Farago), Ugri, Konc, Barjaktarović, Apro (Čehak).

HORGOŠ: Bende, Salma (Alayić), Sabo, Radič, E. Bohata (Vadas), Veselinov, G. Bohata, Fodor, Buza, Dobo (Husar), Kolompar.

Lokalni derbi Kanjižana i Horgošana, koji su prošle sezone igrali u pokrajinskom i područnom rangu, privukao je publiku, ali je nadigravanje starih rivala proteklo bez golova, jer su zatajili strelci. Domaćini su u prvom delu imali više inicijative, uputili i nekoliko šuteva, međutim, čuvar mreže Horgoša Viktor Bende je branio izvanredno, a na visini zadatka bio je golman Potisja Čaba Bohata.

M. Mr.

Jedinstvo (SK) – Graničar  2:3 (1:2)

SRPSKI KRSTUR: Igralište Jedinstva, gledalaca 100. Sudija: I. Maletin (Novi Kneževac). Strelci: Dabevski u 39. (iz jedanaesterca) i Rankov u 90. za Jedinstvo, a Sarapa u 10, Lupšić u 26. i Todorović u 89.minutu za Graničar. Žuti kartoni: Holo (Jedinstvo), Sarapa i Popović (Graničar).

JEDINSTVO: Rice, Đerić, Majer (Šećerov), Brzak, Holo (Jovanov), Kalmar, Krišanov, Mikluc (Rankov), Milanov, Dabevski.

GRANIČAR: Pantelin, Jovanov, Uverić, Dražić, Sarapa, Ignjatov, Bajić, Lupšić (Begeši), Božin (Todorović), Popović, Božanin.

Đalinci su slavili u zanimljvoj utakmici na gostovanju kod komšija u Srpskom Krsturu. Posle dva gola prednosti koje su postigli Saša Sarapa i Željko Lupšić, u finišu prvog dela sa bele tačke je smanjio Robert Dabevski. Domaćini su imali peh da se u prvom delu povredio Marko Mikluc, a pošto su posle odmora izvršili izmenu još dvojice igrača, usledile su povrede Slavka Šećerova, potom i Petera Kamara, pa su brojčano oslabljeni igrali gotovo pola sata.  I brojčano hendikepirani Krsturci su se dobro držali.  Dule Todorović je u 89. minutu postigao treći gol za Graničar, ali je minut kasnije Vladimir Rankov u 90. minutu savladao Dražena Pantelina.

M. Mr.

BačkaTromeđa 5:0 (0:0)

MOL: Stadion Bačke, gledalaca 100. Sudija: B. Jonić (Kikinda). Strelci: Stefanović u 56. i 71, Ferenc u 64, D. Radonić 86. i Morović u 87.minutu. Žuti kartoni: Abuismail, Kuburić, Parabucki (Bačka) i Horvat (Tromeđa). Crveni karton: Đukić (Bačka).

BAČKA: Đukić, Abuismail (Jeremić), Dongo (D. Radonić), Vlajković, M. Križan, Ferenc (Parabucki), Kuburić, P. Križan, Morović, Vrbaški, Stefanović.

TROMEĐA: Krstić, Pap, Farkaš, K. Domonkoš, Horvat, L. Domonkoš, Bičkei, Đeri, Agošton, Homolja Đemant), Feher.

Odbrana Tromeđe dugo je odolevala, dok mrežu Igora Krstića nije načeo Branislav Stefanović, a domaćini su na kraju ostvarili ubedljivu pobedu kojom su se našli na čelu tabele. Kod vođstva od 3:0, golman Bačke Marko M. Đukić je nepotrebno načinio prekršaj izvan kaznenog prostora, pa mu je sudija Božidar Jonić opravdano pokazao put u svlačionicu

M. Mr.

MOL: Bačka – Tromeđa (Majdan) 5:0, BANATSKO ARANĐELOVO: Slavija – Čoka 1:2, PADEJ: Tisa – Jadran (Sanad) 4:1, KANJIŽA: Potisje – Horgoš  0:0, SRPSKI KRSTUR: Jedinstvo – Graničar (Đala) 2:3, TORNJOŠ: Tornjoš – AFK (Ada) 3:3, PODLOKANJ: Hajduk – Šampion (Orom) 2:1. Slobodno je bilo Jedinstvo (Martonoš).

1. Bačka                 4      3      0      1      13:3  9

2. Čoka                   4      3      0      1      4:3    9

3. Tisa                   4      3      0      1      10:10        9

4. Potisje              4      2      2      0      4:2    8

5. AFK                   4      2      1      1      14:7  7

6. Graničar          4      2      1      1      9:7    7

7. Jedin. (SK)      4      2      0      2      9:9    6

8. Jadran             4      2      0      2      9:10  6