104.8191

Потиска лига: Ћорцима запосели врх

05.09.2018. 12:38 12:39
Извор: Екипа Потисја из Кањиже

Домаћини из Ђале били су агилнији у првом полувремену када су створили више шанси, које су остале неискоришћене.

Граничар – Потисје  0:0

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 50. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Црвени картон: Стојков (Граничар).

ГРАНИЧАР: Пантелин, Илић (Иванов), Неђић (Уверић), Дражић, Сарапа, Игњатов, Бајић, Стојков, Божин, Поповић, Божанин.

ПОТИСЈЕ: Бохата, О. Нађ (Каваи), Домонкош, Папданчо, Мухи, Балго, Угри (Хорват), Рафаи, Конц (Чехак), Барјактаровић, Апро.

У другом делу утакмице бољу игру су пружили Кањижани, међутим, њихови напади су завршавани су јалово, непрецизним шутевима или одбранама Пантелина.

Мреже су остале нетакнуте, а и поред те чињенице што су нападачи Потисја у Ђали пуцали ћорцима, Кнајижани су освојеним бодом доспели на врх табеле.

М. Митровић

Чока – Бачка  0:2 (0:1)

ЧОКА: Стадион  ФК Чока, гледалаца 50. Судија: Б. Чолак (Башаид). Стрелац: Моровић у 18. и 63.минуту. Жути картони: Попов, Булајић (Чока) и Врбашки (Бачка).

ЧОКА: Милитаров, Ћинкул, Крсмановић (Васин), Страјин, Мелик (Шустран), Попов, Чавић (Булајић), Терзин, Живанов, Мићин, Чернак.

БАЧКА: Ђукић, Донго, Влајковић, Симендић (Абу Исмаил), М. Крижан, Чанади (Кубурић), Врбашки, Радонић (Парабуцки), Моровић, П. Крижан, Стефановић.

У коректној и фер утакмици гости из Мола су показали да су спремнија и квалитетнија екипа. Победу екипи Бачке са два поготка донео је разиграни Славко Моровић.

М. Мр.

Шампион – Торњош  1:3 (0:2)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 30. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Чанади у 70. за Шампион, а М. Хомоља у 36. (из једанаестерца), Кокрехел у 43. и Рушак у 87. минуту за Торњош.

ШАМПИОН: Тертеи, Саша Стојичић (Ердеи), Чанади, Тот (Алић), Милуновић, Слободан Стојичић, Мора, Биро, Вираг, Шили, Кермеци.

ТОРЊОШ: Деак, Г. Хомоља, Секе, Хајагош, Нимрод Нађ, Тот, Кокрехел, Норберт Нађ, Рушак, М. Хомоља, Какаш (Ерик Нађ).

Необична ситуација десила се у 36.минуту када је судија Стеван Јурић досудио пенал за госте. Лопта се одбила од пречке, неко од домаћих играча мислио је да се одбила од држача мреже и ухватио је руком, али је на интервенцију помоћног судије Јурић показао на белу тачку, па је Миклош Хомоља пенал претворио у вођство гостију. Предност је удвостручио Кокрехел, на одбијену лопту је погодио десни доњи угао.

Почетком другог дела Миклош Хомоља је промашио три зицера, да би потом  ветеран Иштван Чанади из слободног ударца са 30 метара погодио циљ и смањио вођство, а у финишу утакмице Кокрехел је проиграо Рушака, а овај рутински послао лопту у мрежу за коначан резултат.

М. Мр.

Тромеђа – Јединство (М) 2:1 (1:0)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, гледалаца 50. Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелци: Н. Агоштон у 16. и 80. за Тромеђу, а Макра у 76. минуту (из једанаестерца) за Јединство. Жути картони: К. Домонкош, Ђемант (Тромеђа), Микша, Атељевић и Нађ (Јединство).

ТРОМЕЂА: Крстић, Пап, Фаркаш (Михок), К. Домонкош (Ђеманд), Забош, Л. Домонкош, Хорва, Ђери, Агоштон, Хомоља (Бичкеи), Фехер.

ЈЕДИНСТВО: Макра, Бајус, Киш (Симић), Нађ, Бите, Косо, Јаковљев, Микша (Бајтаи), Атељевић, Хуста, Гал.

У надигравању две екипе сличних квалитета, успешнији су били домаћини уз Мајдана, за које је оба гола постигао Норберт Домонкош. Тромеђа је повела у 16.минуту, а гости из Мартоноша су изједначили из пенала који је оправдано досудио судија Сава Зрим.

Сигуран у извођењу пенала био је голман Мартоношана Иштван Макра, али је у 80. минуту поново капитулирао тако да је Тромеђа славила заслужену победу.

М. Мр.

ОРОМ: Шампион – Торњош 1:3, АДА : АФК – Јединство (Српски Крстур) 5:3, ЂАЛА: Граничар – Потисје (Кањижа) 0:0, ХОРГОШ: Хоргош – Тиса (Падеј) 2:3, САНАД: Јадран – Славија (Банатско Аранђелово) 2:0, ЧОКА: Чока – Бачка (Мол) 0:2, МАЈДАН: Тромеђа – Јединство (Мартонош) 2:1. Слободан је био Хајдук.