ПОДРУЧНА ЛИГА СОМБОР Гложанци бољи у дербију

25.09.2024. 12:09 12:11
Договор Гложанаца у полувремену утакмице
Извор: ФК Будућност/ Договор Гложанаца у полувремену утакмице

Утакмица је оправдала епитет дербија. Након две добре прилике које нису реализовали Ралевић и Јурчевић, стигла је госте казна.

Будућност (Г)  - Будућност (М)  2:1 (1:0)

ГЛОЖАН: Игралиште, Будућности, гледалаца око 500, судија Милешевић (Бачка Паланка). Стрелци, Жембери у 37. и Липтак у 75. минуту за Будућност (Гложан), а Дујаковић у 87. минуту за Будућност (Младеново). Црвени картон Леђанац (Будућност, Гложан), Жути картони, Ђорђевић, Сикирић, Срнка, Мацко (Будућност, Гложан), а Бојанић, Мујстафовић, Шатара, Дукић и Лазаревић (Будућност, Младеново).

БУДУЋНОСТ (Г): Крндија 8,5, Ђорђевић 8, Сикирић 8 (Миланов 7,5), Хрњез 8,5, Леђанац 7,5, Срнка 8, Жембери 8,5, Липтак 8, Тасић 7,5 (Радивојевић 7,5),  Немет 8, Адамек 8 (Инђић).

БУДУЋНОСТ (М): Бојанић 6, Гајдобрански 7, Буквић 7,5, Мустафовић 6,5, Шатара 6,5 (Дујаковић 7), Дукић 7,5 (Лазаревић 6), Јурчевић 6, Кнежевић 6, Ралевић 7, Проле 6, Баланго 6,5.

У 37. минуту сјајан скок Жемберија, који погодио мрежу Бојанића. У другом полувремену, темпо игре није ни мало опао. Неспретну реакцију голмана Бојанића и Мустафовића искористио је Липтак. . Гости су се после другог примљеног гола пробудили, и резервиста Ралевић је успео у 87. минуту, да постигне почасни погодак. М. Ђ. Кременовић

БСК - Крила Крајине 1:1 (0:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Стадион БСК-а, гледалаца 100, судија: Каримановић (Кула), стрелци: Ћурћија у 68. за БСК, а Вујић у 69. минуту за Крила Крајине. Жути картони: Медан (крила Крајине).

БСК: Лагунџин 6, Зеленовић 6,5, Божић 6,5, Радаковић 7, Ђурђевић 6 (Дјевић 6), Агбаба 7 (Медић 7), Кораћ 6 (Ћурћија 7), Станковић 6 (Црњански 7,5), Вејиновић 7, Павков 6,5, Дивљак 7.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дукић 7, Вујић 7, Јовановић 6,5, Медан 6,5, Радић 7, Зелинчевић 7,5, Краљ 6, Плавански (Вурунић 6,5), Вулета 6 (Ољача), Будисављевић 6, Малетин 6.

Током читавог сусрета домаћин је био много бољи, али његови нападачи као да су се такмичили ко ће више промашити. Водећи гол постигао је резервиста Ћурћија ударцем, главом на леп центаршут Медића. Гости су кренули са центра и једним шутем освојили бод.

А. Чичић

ЧСК Пивара - Кривањ 1:0 (1:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца: 200, судија: Г. Јанковић (Оџаци), стрелац: Д. Илеш у 34.минуту, жути картони: М. Илеш (ЧСК Пивара), а Лончар (Кривањ).

ЧСК ПИВАРА: М. Танкосић (Б. Бошковић), С. Ђумић (Марковић), Буквић, Ф.Ђумић, Ерак, В. Пилиповић, Д. Илеш, Јованић, Лабус, Шовен, М. Илеш.

КРИВАЊ: В. Бугарски, Мијатовић, Савин (Јованов), Лончар, Кућенич, Павлов (Кончар), Алекси, Гајић, Карачоњи, Хашка, Никић.

Тек, у шестој утакмици фудбалери ЧСК Пиваре забележили су прву победу, у новој сезони.Тријумф домаћој екипи донео је луцидни Давид Илеш, који рутионски послао је лопту у мрежу Селенчана.

Раванград - Динамо 2:2 (1:1)

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца: 300, судија: Н. Илинчић(Бачка Паланка), стрелци: Лакић у 42. и Вемић у 90. за Раванград, а Јовановић у 9. и Павин у 79.минуту за Динамо, жути картони: Вуковић, Сладојевић, Бојић (Раванград), а Миличевић, Радичев, Мацановић, Јовановић, Матијас, тренер Елез (Динамо).

РАВАНГРАД: А. Хорват, Јеротијевић, Бељански (Вуковић), Лакић (Палалић), Вемић, Видаковић, Мазињанин, Сладојевић, Лазић, Праштало, Божић.

ДИНАМО: М.Молнар, Миличевић(Стрилић), Ковачев, Радичев(Мацановић), Јовановић, Шимон(Кризманић), Матијаш, Лишчевић, Љуштина (Крмар), Павин, Чвокић (Шарић).

Окршај између комшија завршен је без победника.Оваквим епилогом више могу да буду задовољни фудбалери домаћег тима.Они су се, у последњим тренуцима утакмице, спасили од минималног пораза.

Славија (П) - Липар 3:0 (3:0)

ПИВНИЦЕ: Игарлиште Славије, гледалаца: 300,  судија Ј. Јериловић(Апатин), стрелац: Денис Шустер у 27. у 33. и у 42. минуту, жути картони: Заскалицки, Грња(Славија), а Данило Јанковић (Липар).

СЛАВИЈА: Давид Шустер, Валихора (Керавица), Властислав Кухта, Заскалицки, Нимет (Винковић), Петровић, Денис Шустер, Жигмунд, Секеруш (Мирослав Салчак), Грња, Болехрадски (Белањи).

ЛИПАР: А. Бача, Стевановић (Басарић), Марчетић (Петрић), Авдаловић, Комазец, Маћиженски, Шеган, Јовановић, Бодоњи, Сич-Будаи (Далибор Јанковић), Данило Јанковић (Прдић).

Пуним сјајем заблистао је млађани фудбалер Пивничана Денис Шустер, који постигао хет-трик.

Раднички (С) - ЖАК 3:1 (2:1)

СОМБОР:  Градски стадион, гледалаца: 500, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: И. Гргић у 31. и Радев у 40. и 47. за Раднички, а Видовић у 14. минуту за ЖАК, жути картони: Јапунџић, Лакић, Павић (Раднички), а Шимунов (ЖАК).

РАДНИЧКИ (С): П. Зорић, Јапунџић, Лакић, И. Гргић, Павић, Драча, Опачић (Ковачић) Рончак (Лаубенштајн), Радев (Лукић), Лазић, Дулић.

ЖАК: Михаило Марковић, Батинић(Смоловић), Николић, Крстић, М. Гргић, Дрвар, Шарчански (Михајло Марковић), Макар, Чуљак, Видовић, Шимунов (Хорват).

У дербију између старих градских ривала, фудбалери Радничког направили су резултатски преокрет.

Припремио: Ђ. Штрбац

Резултати и табела:

Црвенка - Борац (О) 2:1, БСК - Крила Крајине 1:1, Русин - Херцеговац 3:0, Славија - Липар 3:0, ЧСК Пивара - Кривањ 1:0, Раднички (С) - ЖАК 3:1, Раванград - Динамо 2:2, Будућност (Г) - Будућност (М) 2:1.