PODRUČNA LIGA SOMBOR Gložanci bolji u derbiju

25.09.2024. 12:09 12:11
Договор Гложанаца у полувремену утакмице
Izvor: FK Budućnost/ Dogovor Gložanaca u poluvremenu utakmice

Utakmica je opravdala epitet derbija. Nakon dve dobre prilike koje nisu realizovali Ralević i Jurčević, stigla je goste kazna.

Budućnost (G)  - Budućnost (M)  2:1 (1:0)

GLOŽAN: Igralište, Budućnosti, gledalaca oko 500, sudija Milešević (Bačka Palanka). Strelci, Žemberi u 37. i Liptak u 75. minutu za Budućnost (Gložan), a Dujaković u 87. minutu za Budućnost (Mladenovo). Crveni karton Leđanac (Budućnost, Gložan), Žuti kartoni, Đorđević, Sikirić, Srnka, Macko (Budućnost, Gložan), a Bojanić, Mujstafović, Šatara, Dukić i Lazarević (Budućnost, Mladenovo).

BUDUĆNOST (G): Krndija 8,5, Đorđević 8, Sikirić 8 (Milanov 7,5), Hrnjez 8,5, Leđanac 7,5, Srnka 8, Žemberi 8,5, Liptak 8, Tasić 7,5 (Radivojević 7,5),  Nemet 8, Adamek 8 (Inđić).

BUDUĆNOST (M): Bojanić 6, Gajdobranski 7, Bukvić 7,5, Mustafović 6,5, Šatara 6,5 (Dujaković 7), Dukić 7,5 (Lazarević 6), Jurčević 6, Knežević 6, Ralević 7, Prole 6, Balango 6,5.

U 37. minutu sjajan skok Žemberija, koji pogodio mrežu Bojanića. U drugom poluvremenu, tempo igre nije ni malo opao. Nespretnu reakciju golmana Bojanića i Mustafovića iskoristio je Liptak. . Gosti su se posle drugog primljenog gola probudili, i rezervista Ralević je uspeo u 87. minutu, da postigne počasni pogodak. M. Đ. Kremenović

BSK - Krila Krajine 1:1 (0:0)

BAČKI BRESTOVAC: Stadion BSK-a, gledalaca 100, sudija: Karimanović (Kula), strelci: Ćurćija u 68. za BSK, a Vujić u 69. minutu za Krila Krajine. Žuti kartoni: Medan (krila Krajine).

BSK: Lagundžin 6, Zelenović 6,5, Božić 6,5, Radaković 7, Đurđević 6 (Djević 6), Agbaba 7 (Medić 7), Korać 6 (Ćurćija 7), Stanković 6 (Crnjanski 7,5), Vejinović 7, Pavkov 6,5, Divljak 7.

KRILA KRAJINE: Dukić 7, Vujić 7, Jovanović 6,5, Medan 6,5, Radić 7, Zelinčević 7,5, Kralj 6, Plavanski (Vurunić 6,5), Vuleta 6 (Oljača), Budisavljević 6, Maletin 6.

Tokom čitavog susreta domaćin je bio mnogo bolji, ali njegovi napadači kao da su se takmičili ko će više promašiti. Vodeći gol postigao je rezervista Ćurćija udarcem, glavom na lep centaršut Medića. Gosti su krenuli sa centra i jednim šutem osvojili bod.

A. Čičić

ČSK Pivara - Krivanj 1:0 (1:0)

ČELAREVO: Stadion ČSK Pivare, gledalaca: 200, sudija: G. Janković (Odžaci), strelac: D. Ileš u 34.minutu, žuti kartoni: M. Ileš (ČSK Pivara), a Lončar (Krivanj).

ČSK PIVARA: M. Tankosić (B. Bošković), S. Đumić (Marković), Bukvić, F.Đumić, Erak, V. Pilipović, D. Ileš, Jovanić, Labus, Šoven, M. Ileš.

KRIVANJ: V. Bugarski, Mijatović, Savin (Jovanov), Lončar, Kućenič, Pavlov (Končar), Aleksi, Gajić, Karačonji, Haška, Nikić.

Tek, u šestoj utakmici fudbaleri ČSK Pivare zabeležili su prvu pobedu, u novoj sezoni.Trijumf domaćoj ekipi doneo je lucidni David Ileš, koji rutionski poslao je loptu u mrežu Selenčana.

Ravangrad - Dinamo 2:2 (1:1)

SOMBOR: Gradski stadion, gledalaca: 300, sudija: N. Ilinčić(Bačka Palanka), strelci: Lakić u 42. i Vemić u 90. za Ravangrad, a Jovanović u 9. i Pavin u 79.minutu za Dinamo, žuti kartoni: Vuković, Sladojević, Bojić (Ravangrad), a Miličević, Radičev, Macanović, Jovanović, Matijas, trener Elez (Dinamo).

RAVANGRAD: A. Horvat, Jerotijević, Beljanski (Vuković), Lakić (Palalić), Vemić, Vidaković, Mazinjanin, Sladojević, Lazić, Praštalo, Božić.

DINAMO: M.Molnar, Miličević(Strilić), Kovačev, Radičev(Macanović), Jovanović, Šimon(Krizmanić), Matijaš, Liščević, Ljuština (Krmar), Pavin, Čvokić (Šarić).

Okršaj između komšija završen je bez pobednika.Ovakvim epilogom više mogu da budu zadovoljni fudbaleri domaćeg tima.Oni su se, u poslednjim trenucima utakmice, spasili od minimalnog poraza.

Slavija (P) - Lipar 3:0 (3:0)

PIVNICE: Igarlište Slavije, gledalaca: 300,  sudija J. Jerilović(Apatin), strelac: Denis Šuster u 27. u 33. i u 42. minutu, žuti kartoni: Zaskalicki, Grnja(Slavija), a Danilo Janković (Lipar).

SLAVIJA: David Šuster, Valihora (Keravica), Vlastislav Kuhta, Zaskalicki, Nimet (Vinković), Petrović, Denis Šuster, Žigmund, Sekeruš (Miroslav Salčak), Grnja, Bolehradski (Belanji).

LIPAR: A. Bača, Stevanović (Basarić), Marčetić (Petrić), Avdalović, Komazec, Maćiženski, Šegan, Jovanović, Bodonji, Sič-Budai (Dalibor Janković), Danilo Janković (Prdić).

Punim sjajem zablistao je mlađani fudbaler Pivničana Denis Šuster, koji postigao het-trik.

Radnički (S) - ŽAK 3:1 (2:1)

SOMBOR:  Gradski stadion, gledalaca: 500, sudija: P. Vujić (Kula), strelci: I. Grgić u 31. i Radev u 40. i 47. za Radnički, a Vidović u 14. minutu za ŽAK, žuti kartoni: Japundžić, Lakić, Pavić (Radnički), a Šimunov (ŽAK).

RADNIČKI (S): P. Zorić, Japundžić, Lakić, I. Grgić, Pavić, Drača, Opačić (Kovačić) Rončak (Laubenštajn), Radev (Lukić), Lazić, Dulić.

ŽAK: Mihailo Marković, Batinić(Smolović), Nikolić, Krstić, M. Grgić, Drvar, Šarčanski (Mihajlo Marković), Makar, Čuljak, Vidović, Šimunov (Horvat).

U derbiju između starih gradskih rivala, fudbaleri Radničkog napravili su rezultatski preokret.

Pripremio: Đ. Štrbac

Rezultati i tabela:

Crvenka - Borac (O) 2:1, BSK - Krila Krajine 1:1, Rusin - Hercegovac 3:0, Slavija - Lipar 3:0, ČSK Pivara - Krivanj 1:0, Radnički (S) - ŽAK 3:1, Ravangrad - Dinamo 2:2, Budućnost (G) - Budućnost (M) 2:1.