108.4794

Новосадска лига: Софекс близу баража

27.04.2018. 10:30 10:34

​​​​​​​Нови Сад – Софекс 0:3 (0:2)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 100. Судија . Драгољевић (Темерин). Стрелци: Трифуновић у 5, Мрђан у 30 и Радин у 70. минуту.  Жути картон: Свркота (Нови Сад)

НОВИ САД: Багаш, Ћирић, Стакић, Свркота, Мирић, Бајић, Калин, Спиридоновић, Станчић, Стојановић, Максимовић.

СОФЕКС: Глишић, Црепуља, Попадић, Карановић, Косић, Радин, марковић, Ивковић, Трифуновић, Софранин, Мрђан.

Екипа Софекса савладала је Нови Сад и задржала шансе за највиши пласман. Већ у 5 минуту Трифуновић је довео екипу из Футога у вођство. А у првих пола сата Мрђан је увећао предност.У наставку су гости рутинском игром уз још један гол Радина успешно утакмицу привели крају.

М. По.

ВиноградарПролетер 0:3 (прекинуто у 27. минуту)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 50. Судија: Радашиновић (Нови Сад). Стрелци: Лукаја у 10, Јеремић 21 и Аџић у 25. минуту.

ВИНОГРАДАР: Елез, Бенежан, Топаловић, Стојановић, Гаврић, Н. Веселица, М. Веселица.

ПРОЛЕТЕР: Сакан, Мрвичин, Јеремић, Аџић, Сурдучки, Лукаја, Грујић, Џарић, Хаџић, Крстић, Човић.

Агонија екипе Виноградара се наставила. Меч са Пролетером започели су са седам играча, а пошто се у 27 минуту повредио Марко Веселица и није могао да настави игру судији Радашиновићу преостало је да одсвира крај. До прекида екипа из Баноштора је головима Лукаје, Јеремића и Аџића имала предност од три гола.

М. По.

ВетерникТатра 1:4 (1:1)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 100. Судија:  Митровић (Нови Сад). Стрелци: Субашић у 45 за Ветерник. Вучић у13. (из пенала), Гашић у 59. (аутогол), Гаџић у 71. и Пекић у 89. минутуза Татру. Жути картон: Настић (Ветерник).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Јовановић, Томић, Гашић, Ковачевић, Субашић, Тодорић, Настић, Адамек, Гвозден, Малиновић (Салиху).

ТАТРА:  Костуранов, Срнка, Пекић, Берић, Самарџија, Новаковић, Вучић, Гаџић, Миличевић (Вуковић), Клаић (Стојаковић), Дражић.

Само у првом полувремену Ветерник је како тако успевао да парира лидеру који је дошао до предности из оправдано досуђеног једанаестерца. У надокнади првог дела Субашић је успео да изједначи резултат. Када је Гашић неспретно одреаговао и савладао голмана Глигоријевића било је јасно да ће бодови отићи у Кисач. До краја меча Гаџић је повећао резултат а за коначан епилог побринуо се голом  Јован Пекић.

М. По.

Младост - Омладинац 4:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Секулић (Футог), стрелци: Каурин у 24, Новаковић у 49. Стојчић у 55. и Витановић у 82. минуту.

МЛАДОСТ: Иванишевић 7, Паунић 7, Лазовић 7, Новковић 8 (Ђукић 7), Станишић 7, Папић 7 (Вуковић 7), Стојчић 8, Новаковић 7 (Витановић 7), Јанић 7, Каурин 7, Драгојловић 8.

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић 6, Савић 6, Томичић 6, Пецељ 6 (Макарић 6), Максимовић 7, Пилиповић 6 (Батар 6), Мирковић 6, Грубјешић 6, Радовић 6, Живковић 7 (Муратовић 6), Стојановић 6.

У 24. минуту голман Зељковић погрешио је ван шеснаестерца, Каурин је то искористио и ушетао се са лоптом у мрежу.

На почетку другог полувремена Паунић је са десне стране погодио Новаковића у главу, оавај скинуо паучину из левог горњег угла.

Неколико минута касније  Стојчић је искоса са десне стране погодио супротан горњи угао. Резервиста Вуковић и Витановић су прошетали и кроз одбрану гостију Витановић је сместио лопту у мрежу.

Пре почетка утакмице  некадашњи судија Љубиша Ераковић поклонио је две лопте председнику Младости Мирославу Кресовићу.

М. Иванић

Петроварадин Фрушкогорски партизан 3:0 (2:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100. Судија: Накомчић (Руменка). Стрелци: Кокановић у 20, Иконић у 43 и Стефановић у 80. минуту. Жути картони: Лазаревић, Гавришић (Петроварадин), Клинцов, Томљановић, Бабић(Фрушкогорски партизан)

ПЕТРОВАРАДИН: Ранков, Бандић (Човић), Лазаревић, Гавришић (Мудрић), Момчилов, Алић, Торбица, Амиџић(Шарац), Стефановић, Кокановић, Иконић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Миланов, Д. Девић, Клинцов, Бабић,В. Девић (Силден), Миловановић, Васиљев (Подрашчанин), Чергић, Кантар, Крстић (Илић), Томљановић.

Комшијки дуел убедљивим резултатом припао је екипи Петроварадина. Мрежу екипе из Буковца начео је Игор Кокановић.

Када се ломио резултат домаћи су успели да голом спретног Луке Иконића на одмор оду са два голанпредности.да се гости у наставку ничем не надају потрудио се  Марко Стефановић за коначан резултат.

М. По.

Јединство (Р) – Футог 3:0 (2:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 100. Судија: Димовски (Нови Сад). Стрелци:. Стаменковић у 17. Ђанковић у 42. и Стевановић у 61. минуту. Жути картони: Филиповић (Јединство), Брмбота (Футог).

ЈЕДИНСТВО: Бројчин -, Дангубић 8, Латиновић 7, Стевановић 8, Филиповић 8, Ђекић 7, Ђанковић 8 (Бакић 7), Вучићевић 8, Тривуновић 8, Зељковић 7 (Новичевић 7), Стаменковић 8 (Марић 7).

ФУТОГ: Рибић 7, М.Бероња 6, Малеш 6, Стевановски 6 (Шобот 6), Ардалић 6, Милић 6, Брмбота 6(Ракочевић 6), Косић 6,Чепић 6 (Стелкић 6), Кресоја 6, Тополић 6.

Са неколико одличних игара и победа Руменчани сада озбиљно размишљају о баражу. Екипа Футога била је лаки залогај за момке тренера Вулетића. Три пута су домаћи играчи успели да савладају солидног Рибића који је госте спасао од тежег пораза.

Дупли пас Стаменковића и Тривуновића резултовао је вођством. Мајсторија Милана ђанковића донела је увећање предности. У наставку од неколико прилика домаћи су искористили „само“ једну. Аут је у препознатљивом стилу извео Латиновић,а Стевановић се само поклонио.

М. По.

ШајкашБачка 1:1 (0:0)

КОВИЉ: Игралиште на Ади, гледалаца 100. Судија: Чолић (Шајкаш). Стрелци : Николаш у 52. (из пенала) за Шајкаш,а Радин у 67. (из пенала) за Бачку. Жути картони: Пантелић, Котуљач,Маљурић, Попин, Николаш (Шајкаш), Дангубић, Цвијић, Гелић, Ружић (Бачка).

ШАЈКАШ: Попин 7, Гојков 6, Заов 7, Пантелић 7, Рулић 6, Маљурић 6, Котуљач 7 (Шведић -), Дакић 7 (Граорац -),Павков 6, Николаш 7, Панић 6.

БАЧКА: Игнић 7, Тривуновић 7, Солдат 7 (Ружић 7), Курушић 7, Павлов 7, Цвијић 7, Летић 7, Марковић 7, Радин 7, Гелић 7, Дангубић 7.

Подела бодова у комшијском двобоју у Ковиљу. Домаћи су имали у порвом делу теренску иницијативу , нападали су а гости покушавали да контрама угрозе гол Попина. У нставку је судија Чолић два пута показао на белу тачку. У шеснаестерцу гостију Дангубић је оборио Котуљача ,а сигуран са пеналтика био је Николаш. На другој страни Маљурић је непрописно стартовао на Летића, а најстрожу казну за изједначење претворио је Радин. За потпуни преокрет гостију шансе су имали Летић и Гелић ,али је голман Попин успео да сачува мрежу.

М. По.

Нови Сад - Софекс 0:3, Петроварадин - Фрушкогорски партизан 2:0, Ветерник - Татра 1:4, ТСК - ЖСК 2:2, Шајкаш - Бачка 1:1, Виноградар - Пролетер 0:3(прекинуто), Сириг - Јединство (Г) 3:2, Младост - Омладинац 4:0, Јединство (Р) - Футог 3:0.

1. Татра               26     18     7      1      60:11        61

2. Софекс            26     16     4      6      70:35        52

3. ТСК                  26     14     7      5      56:22        49

4. Једин. (Р)        26     14     7      5      52:18        49

5. Младост          26     13     6      7      54:32        45

6. Нови Сад        26     11     7      8      48:44        40

7. Омладинац     26     11     6      9      44:38        39

8. Петровар.       26     10     8      8      46:39        38