Novosadska liga: Sofeks blizu baraža

27.04.2018. 10:30 10:34

​​​​​​​Novi Sad – Sofeks 0:3 (0:2)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 100. Sudija . Dragoljević (Temerin). Strelci: Trifunović u 5, Mrđan u 30 i Radin u 70. minutu.  Žuti karton: Svrkota (Novi Sad)

NOVI SAD: Bagaš, Ćirić, Stakić, Svrkota, Mirić, Bajić, Kalin, Spiridonović, Stančić, Stojanović, Maksimović.

SOFEKS: Glišić, Crepulja, Popadić, Karanović, Kosić, Radin, marković, Ivković, Trifunović, Sofranin, Mrđan.

Ekipa Sofeksa savladala je Novi Sad i zadržala šanse za najviši plasman. Već u 5 minutu Trifunović je doveo ekipu iz Futoga u vođstvo. A u prvih pola sata Mrđan je uvećao prednost.U nastavku su gosti rutinskom igrom uz još jedan gol Radina uspešno utakmicu priveli kraju.

M. Po.

VinogradarProleter 0:3 (prekinuto u 27. minutu)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca 50. Sudija: Radašinović (Novi Sad). Strelci: Lukaja u 10, Jeremić 21 i Adžić u 25. minutu.

VINOGRADAR: Elez, Benežan, Topalović, Stojanović, Gavrić, N. Veselica, M. Veselica.

PROLETER: Sakan, Mrvičin, Jeremić, Adžić, Surdučki, Lukaja, Grujić, Džarić, Hadžić, Krstić, Čović.

Agonija ekipe Vinogradara se nastavila. Meč sa Proleterom započeli su sa sedam igrača, a pošto se u 27 minutu povredio Marko Veselica i nije mogao da nastavi igru sudiji Radašinoviću preostalo je da odsvira kraj. Do prekida ekipa iz Banoštora je golovima Lukaje, Jeremića i Adžića imala prednost od tri gola.

M. Po.

VeternikTatra 1:4 (1:1)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 100. Sudija:  Mitrović (Novi Sad). Strelci: Subašić u 45 za Veternik. Vučić u13. (iz penala), Gašić u 59. (autogol), Gadžić u 71. i Pekić u 89. minutuza Tatru. Žuti karton: Nastić (Veternik).

VETERNIK: Gligorijević, Jovanović, Tomić, Gašić, Kovačević, Subašić, Todorić, Nastić, Adamek, Gvozden, Malinović (Salihu).

TATRA:  Kosturanov, Srnka, Pekić, Berić, Samardžija, Novaković, Vučić, Gadžić, Miličević (Vuković), Klaić (Stojaković), Dražić.

Samo u prvom poluvremenu Veternik je kako tako uspevao da parira lideru koji je došao do prednosti iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. U nadoknadi prvog dela Subašić je uspeo da izjednači rezultat. Kada je Gašić nespretno odreagovao i savladao golmana Gligorijevića bilo je jasno da će bodovi otići u Kisač. Do kraja meča Gadžić je povećao rezultat a za konačan epilog pobrinuo se golom  Jovan Pekić.

M. Po.

Mladost - Omladinac 4:0 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija: Sekulić (Futog), strelci: Kaurin u 24, Novaković u 49. Stojčić u 55. i Vitanović u 82. minutu.

MLADOST: Ivanišević 7, Paunić 7, Lazović 7, Novković 8 (Đukić 7), Stanišić 7, Papić 7 (Vuković 7), Stojčić 8, Novaković 7 (Vitanović 7), Janić 7, Kaurin 7, Dragojlović 8.

OMLADINAC: Zeljković 6, Savić 6, Tomičić 6, Pecelj 6 (Makarić 6), Maksimović 7, Pilipović 6 (Batar 6), Mirković 6, Grubješić 6, Radović 6, Živković 7 (Muratović 6), Stojanović 6.

U 24. minutu golman Zeljković pogrešio je van šesnaesterca, Kaurin je to iskoristio i ušetao se sa loptom u mrežu.

Na početku drugog poluvremena Paunić je sa desne strane pogodio Novakovića u glavu, oavaj skinuo paučinu iz levog gornjeg ugla.

Nekoliko minuta kasnije  Stojčić je iskosa sa desne strane pogodio suprotan gornji ugao. Rezervista Vuković i Vitanović su prošetali i kroz odbranu gostiju Vitanović je smestio loptu u mrežu.

Pre početka utakmice  nekadašnji sudija Ljubiša Eraković poklonio je dve lopte predsedniku Mladosti Miroslavu Kresoviću.

M. Ivanić

Petrovaradin Fruškogorski partizan 3:0 (2:0)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 100. Sudija: Nakomčić (Rumenka). Strelci: Kokanović u 20, Ikonić u 43 i Stefanović u 80. minutu. Žuti kartoni: Lazarević, Gavrišić (Petrovaradin), Klincov, Tomljanović, Babić(Fruškogorski partizan)

PETROVARADIN: Rankov, Bandić (Čović), Lazarević, Gavrišić (Mudrić), Momčilov, Alić, Torbica, Amidžić(Šarac), Stefanović, Kokanović, Ikonić.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Milanov, D. Dević, Klincov, Babić,V. Dević (Silden), Milovanović, Vasiljev (Podraščanin), Čergić, Kantar, Krstić (Ilić), Tomljanović.

Komšijki duel ubedljivim rezultatom pripao je ekipi Petrovaradina. Mrežu ekipe iz Bukovca načeo je Igor Kokanović.

Kada se lomio rezultat domaći su uspeli da golom spretnog Luke Ikonića na odmor odu sa dva golanprednosti.da se gosti u nastavku ničem ne nadaju potrudio se  Marko Stefanović za konačan rezultat.

M. Po.

Jedinstvo (R) – Futog 3:0 (2:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 100. Sudija: Dimovski (Novi Sad). Strelci:. Stamenković u 17. Đanković u 42. i Stevanović u 61. minutu. Žuti kartoni: Filipović (Jedinstvo), Brmbota (Futog).

JEDINSTVO: Brojčin -, Dangubić 8, Latinović 7, Stevanović 8, Filipović 8, Đekić 7, Đanković 8 (Bakić 7), Vučićević 8, Trivunović 8, Zeljković 7 (Novičević 7), Stamenković 8 (Marić 7).

FUTOG: Ribić 7, M.Beronja 6, Maleš 6, Stevanovski 6 (Šobot 6), Ardalić 6, Milić 6, Brmbota 6(Rakočević 6), Kosić 6,Čepić 6 (Stelkić 6), Kresoja 6, Topolić 6.

Sa nekoliko odličnih igara i pobeda Rumenčani sada ozbiljno razmišljaju o baražu. Ekipa Futoga bila je laki zalogaj za momke trenera Vuletića. Tri puta su domaći igrači uspeli da savladaju solidnog Ribića koji je goste spasao od težeg poraza.

Dupli pas Stamenkovića i Trivunovića rezultovao je vođstvom. Majstorija Milana đankovića donela je uvećanje prednosti. U nastavku od nekoliko prilika domaći su iskoristili „samo“ jednu. Aut je u prepoznatljivom stilu izveo Latinović,a Stevanović se samo poklonio.

M. Po.

ŠajkašBačka 1:1 (0:0)

KOVILJ: Igralište na Adi, gledalaca 100. Sudija: Čolić (Šajkaš). Strelci : Nikolaš u 52. (iz penala) za Šajkaš,a Radin u 67. (iz penala) za Bačku. Žuti kartoni: Pantelić, Kotuljač,Maljurić, Popin, Nikolaš (Šajkaš), Dangubić, Cvijić, Gelić, Ružić (Bačka).

ŠAJKAŠ: Popin 7, Gojkov 6, Zaov 7, Pantelić 7, Rulić 6, Maljurić 6, Kotuljač 7 (Švedić -), Dakić 7 (Graorac -),Pavkov 6, Nikolaš 7, Panić 6.

BAČKA: Ignić 7, Trivunović 7, Soldat 7 (Ružić 7), Kurušić 7, Pavlov 7, Cvijić 7, Letić 7, Marković 7, Radin 7, Gelić 7, Dangubić 7.

Podela bodova u komšijskom dvoboju u Kovilju. Domaći su imali u porvom delu terensku inicijativu , napadali su a gosti pokušavali da kontrama ugroze gol Popina. U nstavku je sudija Čolić dva puta pokazao na belu tačku. U šesnaestercu gostiju Dangubić je oborio Kotuljača ,a siguran sa penaltika bio je Nikolaš. Na drugoj strani Maljurić je nepropisno startovao na Letića, a najstrožu kaznu za izjednačenje pretvorio je Radin. Za potpuni preokret gostiju šanse su imali Letić i Gelić ,ali je golman Popin uspeo da sačuva mrežu.

M. Po.

Novi Sad - Sofeks 0:3, Petrovaradin - Fruškogorski partizan 2:0, Veternik - Tatra 1:4, TSK - ŽSK 2:2, Šajkaš - Bačka 1:1, Vinogradar - Proleter 0:3(prekinuto), Sirig - Jedinstvo (G) 3:2, Mladost - Omladinac 4:0, Jedinstvo (R) - Futog 3:0.

1. Tatra               26     18     7      1      60:11        61

2. Sofeks            26     16     4      6      70:35        52

3. TSK                  26     14     7      5      56:22        49

4. Jedin. (R)        26     14     7      5      52:18        49

5. Mladost          26     13     6      7      54:32        45

6. Novi Sad        26     11     7      8      48:44        40

7. Omladinac     26     11     6      9      44:38        39

8. Petrovar.       26     10     8      8      46:39        38