108.3501

Новосадска лига: Буковчанима комшијски дерби

27.10.2020. 09:24 09:26

Фрушкогорски партизан – Фрушкогорац 4:2 (2:1)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, судија: Чобанов (Руменка). Стрелци: Миловановић 17. и 31, Кантар 47. и Трифуновић 85. за FRruškogorski партизан, а Лалић у 12. и Пећић у 93. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Девић, Мирић, Миловановић, Дулић, Кантар (Фрушкогорски партизан), Јевтић (Фрушкогорац). Црвени картон : Чергић (Фрушкогорски партизан).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан, Девић, Тешановић, Мирић, Подрашчанин (Лазић), Бабић (Савић), Миловановић (Грмаш), Дулић, Трифуновић, Чергић, Кантар.

ФРУШКОГОРАЦ: С. Лалић, Сапунџић, Бакош, Перовић (Васојевић), Драгојловић, Шкрбић, Јевтић (Беговић), Глишић, Варничић (Рис), Пећић, Ср. Лалић.

Комшијски дерби припао је фудбалерима из Буковца. Истина, Каменичани су од првог звиждука судије кренули офанзивно и то је уродило плодом већ у 12. минуту. Тада је један центаршут искористио Лалић и погодио мрежу домаћих. На терену се водила истинска борба за сваку лопту и позицију, а домаћи су већ после пет минута изједначили захваљујући одличном Марку Миловановићу. Овај момак био је прецизан и у 30. минуту. Наваљивали су Каменичани, али одбрана црно – белих је добро функционисала и није дозволила изненађење, а на голу је господарио Стефан Шурлан.

У другом делу, веч после два минута, Буковчани су повели с 3:1, када је Бојан Кантар, на центаршут Марка Бабића, затресао мрежу Каменичана. Минут касније судија Чобанов показао је на белу тачку за госте, а опколили су га домаћи, јер п’енал није постојао. Тосу потврдили и неки играчи гостију, а уследио је црвени картон Страхињи Чергићу. Међутим, Каменичане је спречио голман Шурлан, који је ударац с 11 метара одбранио. Гости су играли заиста офанзивно и нису успели да постигну жељени гол. Туширао их је Трифуновић и повисио на 4:1. Био је то 85. минут и настала је неописива радост домаћи.  Пећић је успео у трећем минуту надокнаде да самњи на 4:2.

М. Павловић

Бачка (Ђ) - Славија 1:0 (0:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, судија: Шарић (Нови Сад), стрелац: Ду. Тривуновић у 89. минуту (из пенала). Жути картони: Багић (Бачка), Галић, Главичанин (Славија).

БАЧКА: Смољан 7, Др. Тривуновић 7, Ћирин 8, Дејановић 7, Вујовић 7, Дангубић 7, Ж. Тривуновић 7, Марковић 8, Багић 7, Ду. Тривуновић 8 (То. Тривуновић), Рогић 7.

СЛАВИЈА: Главичанин 7, Паунић 7, Лазаревић 7, Ћулум 7, Стајић 6, Иконић 7 (Галић), Стојичић 7, Бркљача 7 (Увекаловић 7), Богданов 7, Јановић 7 (Милановић), Убовић 7.

Мучила се екипа из Ђурђева да откључа браву одлично организоване екипе Славије. У првом делу меч је протекао уз иницијативу домаћих без изразите прилике за гол. Наставили су Ђурђевчани са нападима, али се прва ситуација која је мирисала на погодак десила пред голом Смољана. Након дубинске лопте искусни Стојичић изашао је сам испред голмана домаћих, упутио ударац, лопта се одбила од Смољана и завршила на пречки.

Минут пре краја у казненом простору Салајчана оборен је Душан Тривуновић. Исти играч успео је да превари Главичанина са пеналтика и донесе вредне бодове.

М. По.

Футог - Ветерник 2:2 (0:1)

ФУТОГ: Игралиште Футога, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Чепић у 75. и Барачанин у 90. за Футог, а Огњановић у 30. и А. Ушћумлић у 63. минуту за Ветерник. Жути каротни: Родић, Тополић (Футог), Китић (Ветерник).

ФУТОГ: Марковић, Самарџија (Мил. Латиновић), Барачанин (Десковски), Косић, Родић, Сакач, Тополић, Стевановски, Чепић, Вуковић, Сирар.

ВЕТЕРНИК: Ивић, Томић, Огњановић, Швоња, Турало, Ушчумлић, Срдановић (Ђокић), Китић, Гвозден, Јовановић (Чалија), Малиновић (Вуковић).

Ни два гола прдности није било довољно лидеру да савлада у комшијском дербију екипу Футога. Ветерничане је минут делио од победе, али су упорни домаћини успели да стигну предност и на крају изборе реми. Предност Ветернику је донео голом Огњановић, у наставку је најбољи стрелац плаво-белих Алекса Ушчумлић повећао резултат. Кренули су момди тренера Малиновића на све или ништа. Искусни Чепић је 15. минута пре краја успео да савлада Ивића и смањи предност. Када се чнило да ће бодови припасти лидеру Владимир Барачанин је голом за изједначење донео велику радост.

М. По.

Омладинац - Шајкаш 1:3 (0:2)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Пецељ у 80. за Омладинац, а Миловановић у 8. Марцикић у 43. и Станковић у 57. минуту за Шајкаш. Жути картони: ВУлин (Омладинац), Павков, Тривуновић, Кунић (Шајкаш).

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Савић, Гавранчић, Пецељ, Вујичић, Макарић (Париповић), Девић, Јанић, Томљановић (Самарџић), Д. Д. Зељковић (Љ. Д. Зељковић), Хернаус.

ШАЈКАШ: Шовљански, Вујановић, Зечевић, Павков, Радивојевић, Мајурић, Миловановић, Марцикић, Тривуновић (Кунић), Николаш, Станковић (Малешевић).

У најслабијој утакмици ове јесени екипа из Ковиља успешно је кажњавала сваку неопрезност одбране екипе из Степачновићева. Три пута су направили грешке, односно слабу поставку и већ у 8. минуту Здравко Миловановић је донео предност Ковиљчанима. Код резултата 1:0 за Шајкаш домаћи су рекламирали руку Милана Мајурића, али је судија Ћурчић показао да се игра настави.

Три минута пре одласка на одмор Лазар Марцикић успео је да повећа резултат. У наставку је након грешке Савића Миловановић имао прилику, али је његов ударац завршио на стативи. Успели су момци тренера Душана Шведића преко Милана Станковића да дођу до још убедљивије прдности. Десет минута пре краја, након центаршута резервисте Самарџића, капитен Бојан Пецељ је ударцем главом само ублажио ненадани пораз.

М. По.

Хајдук (Ч) - Јединство (Г) 1:1(0:0)

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука, судија: Миленковић (Нови Сад). Стрелци: Срећков у 69. за Хајдук, а Рабљеновић у 48. минуту за Јединство. Жути картони: Срећков, Марковић, Вујичић (Хајдук). Малиновић, Самарџић, Виторац (Јединство). Црвени картон: Дамјановић 45. минут (Хајдук).

ХАЈДУК:  Николић, Бранчић, Марковић, Микулић, Самоловац, Дамјановић, Миловановић, Вујичић, Топић, Срећков, Поповић (Максимовић (Радуловић)).

ЈЕДИНСТВО: Видовић, Зорић, Самарџић. Ковачевић, Р. Тепић, Ђурђевић, Малиновић, Росић, Бубњевић, Димић (Рабљеновић, Виторац), М. Тепић.

Тек у тринаестом покушају ове јесени фудбалерима Хајдука пошло је за руком да освоје први првенствени бод и то у сусрету против комшија из Госпођинаца. Иако су други део утакмице одиграли са играчем мање после гола и вођства гостију који је постигао Владимир Рабљеновић, успели су голом капитена Здравка Срећкова да стигну заслужено до нерешеног резултата.

П.  Бундало

Петроварадин - Сириг 0:1 (0:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелац: Рајичић у 75. минуту. Жути картони: Шавија, Коска (Петроварадин), Дражић, Брежњак, Петровић (Сириг).

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Шавија (Поповић), Шимулија, Тодоровић (Грујић), Момчилов, Коска, Сурдучки (Марковић), Дервиши, Кокановић, Кнежић (Стефановић), Шарац (Ристивојевић).

СИРИГ: Тарабић, Брежњак, Булић, Петровић, Наранчић, Стојановић (Поповић), Радовановић, Мисини (Гајцидис), Ферати (Томов), Брежњак (Рајичић).

Наставили су фудбалери Петроварадина са играма топло-хладно. После победе на гостовању претрпели су болан пораз од екипе Сирига.  Не може се ништа замерити момцима тренера Мрђановића, покушавали су на све начине да дођу до барем бода. Што се то није догодило потрудио се џокер тренера Драгана Мишковића, Милош Рајичић. Ушао је у игру у 70. минуту, а пет минута касније донео је голом велику радост.      М. По.

ЖСК - Тител 4:1 (4:0)

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а, судија: Јоргић (Нови Сад). Стрелци: Клисара у 20. Марков у 25. и Пињо у 30. и 40. за ЖСК, а Гардиновачки у 50. минуту за Тител. Жути картони: Марков, Малић (ЖСК), Паунић, Дорословачки, Радаковић (Тител)

ЖСК: Бајт 7, Танасић 7, Малић 7, Ђурђић 7 (Бороја), Џамбас 8, Ушћумлић 8, Богданов 7 (Круљ), Топић 7, Марков 7 (Зекоња), Клисара 7, Пињо 8 (Кронић)

ТИТЕЛ: Мајор 5, Фодор 6, Радаковић 6, Дорословачки 6 (Тодоровић), Јованов 6 (Ђаковић), Цвијић 6 (Поповић), Гардиновачки 6, Веселиновић 6 (Караташенски), М. Хорњик 6, Паунић 6, А. Хорњик 6 (Синани).

Огњен Клисара прелепим шутем са око 20 метара донео је вођство домаћину да би убрзо предност дуплирао Драган Марков. Потом су уследила два гола Милоша Пиња којим је стављена тачка на убедљиву и недостижну предност домаћина.

П. Бундало

ТатраТСК  0:2 (0:1)

КИСАЧ: Игралиште Татре, судија Радиновић (Беочин), стрелци: Милосављевић у 28. Солдат у 63. минуту за ТСК, жути картони: Којичић, Буђик, Хашка (Татра) и Бобот (ТСК).

ТАТРА: Милошевић 8, Радић 7, Пановић 6(Д. Ожват 6), Хашка 8, Новичевић 7, Којичић 7, Буђик 6, Јанковић 6. А. Ожват  6 (Стефановић 6), Дубачкић 6 (Маковњик 6), Сивчевић 6.

ТСК: Војводић 7, Кнежевић 7, Бобот 7, Стричевић 7, Милосављевић 7, Солдат 7, Косић 7, Клаић 7(Николица 6), Плавшић 6 (Гргић 6) Пуповац 7, Николић 6 (Грлица 7).

Била је то лепа фудбалска представа. Гости су оправдали улогу фаворита и на крају су заслужено победили.

П. Палик

ЖСК - Тител 4:1, Фрушкогорски партизан - Фрушкогорац 4:2, Петроварадин - Сириг 0:1, Бачка (Ђ) - Славија 1:0, Футог - Ветерник 2:2, Омладинац - Шајкаш 1:3, Татра - ТСК 0:2, Бачка (Б) - Сусек 1:0, Хајдук - Јединство 1:1.

1. Ветерник       13     10     2      1      48:10        32

2. ТСК       13     9      3      1      25:6  30

3. Сириг    13     9      1      3      20:6  28

4. ЖСК      13     7      5      1      26:18        26

5. Фр. парт.       13     8      1      4      28:19        25

6. Бачка (Ђ)      13     7      3      3      28:13        24

7. Фрушког.       13     7      2      4      34:19        23

8. Омладинац     13     7      2      4      24:13        23