Novosadska liga: Bukovčanima komšijski derbi

27.10.2020. 09:24 09:26

Fruškogorski partizan – Fruškogorac 4:2 (2:1)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, sudija: Čobanov (Rumenka). Strelci: Milovanović 17. i 31, Kantar 47. i Trifunović 85. za FRruškogorski partizan, a Lalić u 12. i Pećić u 93. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Dević, Mirić, Milovanović, Dulić, Kantar (Fruškogorski partizan), Jevtić (Fruškogorac). Crveni karton : Čergić (Fruškogorski partizan).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Šurlan, Dević, Tešanović, Mirić, Podraščanin (Lazić), Babić (Savić), Milovanović (Grmaš), Dulić, Trifunović, Čergić, Kantar.

FRUŠKOGORAC: S. Lalić, Sapundžić, Bakoš, Perović (Vasojević), Dragojlović, Škrbić, Jevtić (Begović), Glišić, Varničić (Ris), Pećić, Sr. Lalić.

Komšijski derbi pripao je fudbalerima iz Bukovca. Istina, Kameničani su od prvog zvižduka sudije krenuli ofanzivno i to je urodilo plodom već u 12. minutu. Tada je jedan centaršut iskoristio Lalić i pogodio mrežu domaćih. Na terenu se vodila istinska borba za svaku loptu i poziciju, a domaći su već posle pet minuta izjednačili zahvaljujući odličnom Marku Milovanoviću. Ovaj momak bio je precizan i u 30. minutu. Navaljivali su Kameničani, ali odbrana crno – belih je dobro funkcionisala i nije dozvolila iznenađenje, a na golu je gospodario Stefan Šurlan.

U drugom delu, več posle dva minuta, Bukovčani su poveli s 3:1, kada je Bojan Kantar, na centaršut Marka Babića, zatresao mrežu Kameničana. Minut kasnije sudija Čobanov pokazao je na belu tačku za goste, a opkolili su ga domaći, jer p’enal nije postojao. Tosu potvrdili i neki igrači gostiju, a usledio je crveni karton Strahinji Čergiću. Međutim, Kameničane je sprečio golman Šurlan, koji je udarac s 11 metara odbranio. Gosti su igrali zaista ofanzivno i nisu uspeli da postignu željeni gol. Tuširao ih je Trifunović i povisio na 4:1. Bio je to 85. minut i nastala je neopisiva radost domaći.  Pećić je uspeo u trećem minutu nadoknade da samnji na 4:2.

M. Pavlović

Bačka (Đ) - Slavija 1:0 (0:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, sudija: Šarić (Novi Sad), strelac: Du. Trivunović u 89. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Bagić (Bačka), Galić, Glavičanin (Slavija).

BAČKA: Smoljan 7, Dr. Trivunović 7, Ćirin 8, Dejanović 7, Vujović 7, Dangubić 7, Ž. Trivunović 7, Marković 8, Bagić 7, Du. Trivunović 8 (To. Trivunović), Rogić 7.

SLAVIJA: Glavičanin 7, Paunić 7, Lazarević 7, Ćulum 7, Stajić 6, Ikonić 7 (Galić), Stojičić 7, Brkljača 7 (Uvekalović 7), Bogdanov 7, Janović 7 (Milanović), Ubović 7.

Mučila se ekipa iz Đurđeva da otključa bravu odlično organizovane ekipe Slavije. U prvom delu meč je protekao uz inicijativu domaćih bez izrazite prilike za gol. Nastavili su Đurđevčani sa napadima, ali se prva situacija koja je mirisala na pogodak desila pred golom Smoljana. Nakon dubinske lopte iskusni Stojičić izašao je sam ispred golmana domaćih, uputio udarac, lopta se odbila od Smoljana i završila na prečki.

Minut pre kraja u kaznenom prostoru Salajčana oboren je Dušan Trivunović. Isti igrač uspeo je da prevari Glavičanina sa penaltika i donese vredne bodove.

M. Po.

Futog - Veternik 2:2 (0:1)

FUTOG: Igralište Futoga, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Čepić u 75. i Baračanin u 90. za Futog, a Ognjanović u 30. i A. Ušćumlić u 63. minutu za Veternik. Žuti karotni: Rodić, Topolić (Futog), Kitić (Veternik).

FUTOG: Marković, Samardžija (Mil. Latinović), Baračanin (Deskovski), Kosić, Rodić, Sakač, Topolić, Stevanovski, Čepić, Vuković, Sirar.

VETERNIK: Ivić, Tomić, Ognjanović, Švonja, Turalo, Uščumlić, Srdanović (Đokić), Kitić, Gvozden, Jovanović (Čalija), Malinović (Vuković).

Ni dva gola prdnosti nije bilo dovoljno lideru da savlada u komšijskom derbiju ekipu Futoga. Veterničane je minut delio od pobede, ali su uporni domaćini uspeli da stignu prednost i na kraju izbore remi. Prednost Veterniku je doneo golom Ognjanović, u nastavku je najbolji strelac plavo-belih Aleksa Uščumlić povećao rezultat. Krenuli su momdi trenera Malinovića na sve ili ništa. Iskusni Čepić je 15. minuta pre kraja uspeo da savlada Ivića i smanji prednost. Kada se čnilo da će bodovi pripasti lideru Vladimir Baračanin je golom za izjednačenje doneo veliku radost.

M. Po.

Omladinac - Šajkaš 1:3 (0:2)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, sudija: Ćurčić (Titel), strelci: Pecelj u 80. za Omladinac, a Milovanović u 8. Marcikić u 43. i Stanković u 57. minutu za Šajkaš. Žuti kartoni: VUlin (Omladinac), Pavkov, Trivunović, Kunić (Šajkaš).

OMLADINAC: Vulin, Savić, Gavrančić, Pecelj, Vujičić, Makarić (Paripović), Dević, Janić, Tomljanović (Samardžić), D. D. Zeljković (LJ. D. Zeljković), Hernaus.

ŠAJKAŠ: Šovljanski, Vujanović, Zečević, Pavkov, Radivojević, Majurić, Milovanović, Marcikić, Trivunović (Kunić), Nikolaš, Stanković (Malešević).

U najslabijoj utakmici ove jeseni ekipa iz Kovilja uspešno je kažnjavala svaku neopreznost odbrane ekipe iz Stepačnovićeva. Tri puta su napravili greške, odnosno slabu postavku i već u 8. minutu Zdravko Milovanović je doneo prednost Koviljčanima. Kod rezultata 1:0 za Šajkaš domaći su reklamirali ruku Milana Majurića, ali je sudija Ćurčić pokazao da se igra nastavi.

Tri minuta pre odlaska na odmor Lazar Marcikić uspeo je da poveća rezultat. U nastavku je nakon greške Savića Milovanović imao priliku, ali je njegov udarac završio na stativi. Uspeli su momci trenera Dušana Švedića preko Milana Stankovića da dođu do još ubedljivije prdnosti. Deset minuta pre kraja, nakon centaršuta rezerviste Samardžića, kapiten Bojan Pecelj je udarcem glavom samo ublažio nenadani poraz.

M. Po.

Hajduk (Č) - Jedinstvo (G) 1:1(0:0)

ČURUG: Igralište Hajduka, sudija: Milenković (Novi Sad). Strelci: Srećkov u 69. za Hajduk, a Rabljenović u 48. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Srećkov, Marković, Vujičić (Hajduk). Malinović, Samardžić, Vitorac (Jedinstvo). Crveni karton: Damjanović 45. minut (Hajduk).

HAJDUK:  Nikolić, Brančić, Marković, Mikulić, Samolovac, Damjanović, Milovanović, Vujičić, Topić, Srećkov, Popović (Maksimović (Radulović)).

JEDINSTVO: Vidović, Zorić, Samardžić. Kovačević, R. Tepić, Đurđević, Malinović, Rosić, Bubnjević, Dimić (Rabljenović, Vitorac), M. Tepić.

Tek u trinaestom pokušaju ove jeseni fudbalerima Hajduka pošlo je za rukom da osvoje prvi prvenstveni bod i to u susretu protiv komšija iz Gospođinaca. Iako su drugi deo utakmice odigrali sa igračem manje posle gola i vođstva gostiju koji je postigao Vladimir Rabljenović, uspeli su golom kapitena Zdravka Srećkova da stignu zasluženo do nerešenog rezultata.

P.  Bundalo

Petrovaradin - Sirig 0:1 (0:0)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelac: Rajičić u 75. minutu. Žuti kartoni: Šavija, Koska (Petrovaradin), Dražić, Brežnjak, Petrović (Sirig).

PETROVARADIN: Jovanović, Šavija (Popović), Šimulija, Todorović (Grujić), Momčilov, Koska, Surdučki (Marković), Derviši, Kokanović, Knežić (Stefanović), Šarac (Ristivojević).

SIRIG: Tarabić, Brežnjak, Bulić, Petrović, Narančić, Stojanović (Popović), Radovanović, Misini (Gajcidis), Ferati (Tomov), Brežnjak (Rajičić).

Nastavili su fudbaleri Petrovaradina sa igrama toplo-hladno. Posle pobede na gostovanju pretrpeli su bolan poraz od ekipe Siriga.  Ne može se ništa zameriti momcima trenera Mrđanovića, pokušavali su na sve načine da dođu do barem boda. Što se to nije dogodilo potrudio se džoker trenera Dragana Miškovića, Miloš Rajičić. Ušao je u igru u 70. minutu, a pet minuta kasnije doneo je golom veliku radost.      M. Po.

ŽSK - Titel 4:1 (4:0)

ŽABALJ: Stadion ŽSK-a, sudija: Jorgić (Novi Sad). Strelci: Klisara u 20. Markov u 25. i Pinjo u 30. i 40. za ŽSK, a Gardinovački u 50. minutu za Titel. Žuti kartoni: Markov, Malić (ŽSK), Paunić, Doroslovački, Radaković (Titel)

ŽSK: Bajt 7, Tanasić 7, Malić 7, Đurđić 7 (Boroja), Džambas 8, Ušćumlić 8, Bogdanov 7 (Krulj), Topić 7, Markov 7 (Zekonja), Klisara 7, Pinjo 8 (Kronić)

TITEL: Major 5, Fodor 6, Radaković 6, Doroslovački 6 (Todorović), Jovanov 6 (Đaković), Cvijić 6 (Popović), Gardinovački 6, Veselinović 6 (Karatašenski), M. Hornjik 6, Paunić 6, A. Hornjik 6 (Sinani).

Ognjen Klisara prelepim šutem sa oko 20 metara doneo je vođstvo domaćinu da bi ubrzo prednost duplirao Dragan Markov. Potom su usledila dva gola Miloša Pinja kojim je stavljena tačka na ubedljivu i nedostižnu prednost domaćina.

P. Bundalo

TatraTSK  0:2 (0:1)

KISAČ: Igralište Tatre, sudija Radinović (Beočin), strelci: Milosavljević u 28. Soldat u 63. minutu za TSK, žuti kartoni: Kojičić, Buđik, Haška (Tatra) i Bobot (TSK).

TATRA: Milošević 8, Radić 7, Panović 6(D. Ožvat 6), Haška 8, Novičević 7, Kojičić 7, Buđik 6, Janković 6. A. Ožvat  6 (Stefanović 6), Dubačkić 6 (Makovnjik 6), Sivčević 6.

TSK: Vojvodić 7, Knežević 7, Bobot 7, Stričević 7, Milosavljević 7, Soldat 7, Kosić 7, Klaić 7(Nikolica 6), Plavšić 6 (Grgić 6) Pupovac 7, Nikolić 6 (Grlica 7).

Bila je to lepa fudbalska predstava. Gosti su opravdali ulogu favorita i na kraju su zasluženo pobedili.

P. Palik

ŽSK - Titel 4:1, Fruškogorski partizan - Fruškogorac 4:2, Petrovaradin - Sirig 0:1, Bačka (Đ) - Slavija 1:0, Futog - Veternik 2:2, Omladinac - Šajkaš 1:3, Tatra - TSK 0:2, Bačka (B) - Susek 1:0, Hajduk - Jedinstvo 1:1.

1. Veternik       13     10     2      1      48:10        32

2. TSK       13     9      3      1      25:6  30

3. Sirig    13     9      1      3      20:6  28

4. ŽSK      13     7      5      1      26:18        26

5. Fr. part.       13     8      1      4      28:19        25

6. Bačka (Đ)      13     7      3      3      28:13        24

7. Fruškog.       13     7      2      4      34:19        23

8. Omladinac     13     7      2      4      24:13        23