108.4794

НОВОСАДСКА ЛИГА Без одлуке у дербију

17.04.2018. 11:51 11:53

Дерби лиге између Софекса и- ТСК-а завршен је без победника - 2:2 (1:1).

У дуелу два претедента за највиши пласман на крају подела плена на равне части. По приказаној игри она је била изнад војвођанског ранга, па су гледаоци могли да уживају а видели су и четири гола. Успели су Футожани да голом Дејана Обрадовића из казненог ударца дођу до вођства. У последњим тренуцима првог дела судија Бранко Грмуша по други пут је показао на белу тачку, а гол за изједначење постигао је Јово Пуповац.

Боље су у наставак ушли Темеринци и већ након два минута успели су да преокрену резултат. За то се потрудио искусни Зоран Зукић. Десет минута касније Горан Ивковић голом је довео утакмицу до егала.

ФУТОГ: СЦ Софекс, гледалаца 100, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелци: Обрадовић у 33. (из пенала), Ивковић у 57. за Софекс, а Пуповац у 45. (из пенала) и Зукић у 47. минуту за ТСК. Жути картони: Косић, Софранин, Ивковић, Глишић, Радин (Софекс), Томић, Тамаш, Јелић, Пантош (ТСК). Црвени картон: Радин (Софекс).

СОФЕКС: Глишић, Лазић, Попадић, Косић, Карановић, Обрадовић, Ковачевић, Китић (Радин), Ивковић, Софранин, Мрђан.

ТСК: Војводић, Пантош, Јелић, Варга, Миросављевић, Томић (Драгољевић), Станковић, Вишекруна, Зукић, Пуповац, Зечевић (Брочета).

М. По.

Пролетер - Јединство (Р) 2:2 (1:1)

Утакмица у Баноштору почела је минутом ћутања због смрти играча Бориса Бошњаковића, који је напустио и за Баношторце и за Руменчане оставио је незабораван тра. Играчи обе екипе изашли на терен са црним флором и  иако су били емотивно оптерећени, играли су квалитетно, борбено. Што није било више голова кривци су били голмани.

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, гледалаца око 100, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Гашпаревић у 37. Бакош у 48. (из пенала) за Пролетер, а Стевановић у 13. и Филиповић у 63. минуту за Јединство. Жути картони: Сурдучки, Мрвичин, Гашпаревић, Бакош (Пролетер), Видосављевић (Јединство).

ПРОЛЕТЕР: Сакан 7, Мрвичић 7, Јеремић 7, Човић 7, С. Крстић 7, Митровић 7, Џарић 7 (Шијачки), Бакош 7, Малешевић 7, М. Аџић 7, Гашпаревић 7 (Хаџић).

ЈЕДИНСТВО: Бројчин 7, Дангубић 7, Стевановић 7, Филиповић 7, Вукчевић 6 (Зељковић), Јанковић 7, Новичић 7, Видосављевић 7, Тривуновић 7 (Бакић), Стаменковић 7.

Д. Обреновић

Б. Старчевић

ЖСК - Сириг 2:1 (0:1)

Сва битна дешавања у првом делу ове утакмице су се догодила у самој завршници овог дела игра, када су гости после прекида, голом Александра Миловановића, стигли до предности, а одмах после гола, због међусобног кошкања, врло добар млади судија Вукашин Кљајић из игре је искључио Бору Марића и Марка Кузмановића.  У другом делу утакмице, фудбалери ЖСК-а су пуну иницијативу претворили у голове.

ЖАБАЉ: Стадион Жск-а, гледалаца: око 150. Судија Кљајић, Бачки Јарак. Стрелци: Матић у 82. и Тошић у 84.  за ЖСК, а Миловановић у 40. минуту за Сириг. Жути картони: Калајџић, Ђурђић, Матић, Тошић (ЖСК), Мишевић, Брежњак, Декић, Васић, Кузмановић, Вујановић (Сириг). Црвени картони: Марић (ЖСК), Кузмановић (Сириг).

ЖСК: Калајџић -, Кезија 7, Осадковски 7 (Зељко), Димић 7 (Ђурђић), Танасић 8, Марић 5, Богданов 6, Дамјановић 8, Матић 7, Клисара 6, Каурин 6 (Тошић 8).

СИРИГ: Мишчевић 7 (Видовић -), Јокић 7, Брежњак 7, Наранџић 7 (Вулић), Декић 7, Васић 7, Миловановић 7, Кузмановић 7, Убипарип 6 (Рајачић), Вујановић 6, Јовановић 7.

П. Бундало

Омладинац - Нови Сад 1:1 (0:0)

У дуелу два квалитетна ривала бодови су подељени. У првом полувремену више су противници водили рачуна о својој мрежи, па су оне мировале. У наставку је Томислав Максимовић успео да савлада одличног голмана Бабоша.,а изједначио је Драган Максимовић.

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Штумпф (Нови Сад), стрелци: Т. Максимовић у 61. за Омладинац, а Д. Максимовић у 76. минуту за Нови Сад. Жути картони: Бајић, Грубјешић (Омладинац), Свркота, Стакић (Нови Сад).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Томић, Пецељ, Мирковић, Грубјешић, Т. Максимовић, Пилиповић (Живојнов), Стојановић, Живковић (Бајић), Радовић.

НОВИ САД: Бабош, Стакић, Карловић, Свркота, Мирић, Бајић (Стаменковић), Калин, Спиридоновић, Станичић (Сапунџић), Стојановић, Максимовић.

М. По.

Сусек - Центар 3:0 (1:0)

Фудбалери Сусека почели су пролећну сезону у новом издању, играју као препорођени што говоре и три везане победе, са само једним примљеним голом. Форму Сусечана осетила је екипа Центра која је добро прошла.

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца 100, судија: Тепић (Нови Сад), стрелци: Војиновић у 19. Шодић у 50. Вргоњић у 75. минуту. Жути картони: Старчевић, Шовљански (Сусек), Чупић (Центар).

СУСЕК: Јакшић 7, Шовљански 7, Дабић 7, Старчевић 8, Нићетић 7, Шипка 7, М. Вукмировић 6 (Михајловић 6), Војиновић 7, Вргоњић 7 (Станојев 6), В. Вукмировић 6 (Бегојевић 6), Шодић 8.

ЦЕНТАР: Матић 6, Шашић 6, Брљак 6, Милић 6, Ербез 7, Луковић 6, Суботић 6, Шапоња 6, Кораћ 6 (Цупара 6), Милошевић 6, Стефановић 6.

Бачка - Младост 1:2 (0:2)

Екипа Бачке пропустила је прилику да победом уђе у мирније воде. Нападали су домаћи, а гости из контранапада за само 18 минута дошли до два гола предности. Најпре је у 14. минуту Вуковић матирао голмана Игњића. А три минута касније голман домаћих кратко је одбио лопту, на правом месту био је Станишић. Све што су домаћи до краја меча успели да ураде је улазак ветерана Ружића који је донео освежење, али то није помогло домаћину да барем дође до ремија. Само су „успели” голом Павлова да смање резултат.

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 150, судија: Секулић (Футог), стрелци: Павлов у 55. за Бачку, а Вуковић у 14. и Станишић у 17. минуту за Младост. Жути картони: Пантић, Дангубић (Бачка), Станишић, Петрић, Стојчић, Иванишевић (Младост).

БАЧКА: Игњић 6, Д. Тривуновић 7 (Јанковић 7), Рац 6, Курушић 6, Павлов 7, Пантић 7 (Ружић 7), Летић 6, Марковић 7, Цвијић 7, Релић 7, Дангубић 7.

МЛАДОСТ: Иванишевић 7, Стојчић 7, Новковић 7, Драгојловић 7, Станишић 7, Папић 7, Јанић 8, Ђукић 7, Новаковић 7 (Петрић 7), Каурин 7 (Деспотовић), Вуковић 8.

М. По.

Петроварадин - Ветерник 2:0 (1:0)

Дуел старих ривала заслужено је припао екипи тренера Зорана Рњака. Све до 23. минута мучили су се нападачи домаћих, а онда је Предраг Алић успео да пронађе пут ка мрежи голмана Глигоријевића. У последњем минуту утакмице Милан Торбица је голом потврдио бодове за Петроварадин.

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Субашић (Нови Сад), стрелци: Алић у 23. Торбица у 90. минуту. Жути картони: Лазаревић (Петроварадин), Субашић, Гвозден, Томић (Ветерник). Црвени картон: Ђурић (Ветерник).

ПЕТРОВАРАДИН: Ранков, Кнежић, Лазаревић, Митровић, Алић, Момчилов, Торбица, Амиџић (Шарац), Стефановић (Тодоровић), Кокановић, Иконић (Човић).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Јовановић, Тодоровић, Гашић (Гвозден), Томић, Ђурица, Малиновић (Настић), Ковачевић, Субашић, Ђурић, Адамек.

М. По.

Јединство (Г) - Футог 2:1 (0:0)

Екипа из Госпођинаца и поред безизлазне ситуације у борби за опстанак се не предаје. Успела је после велике и неизвесне борбе да савлада екипу Футога. Након првог дела без голова уз пропуштених неколико шанси Милош Пињо довео је домаћина до вођства. Успели су Футожани голом Зорана Сирара да поравнају резултат. Чинило се тада да ће поен бити подељен на равне части, а десило се оно што није прижељкивао гост. Домаћи су другим голом Милоша Пиња у последњим тренуцима меча дошли до бодова, наде да до краја првенства могу да стигну до безбедоносне зоне.

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 50, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Пињо у 65. и 90. за Јединство, а Сирар у 73. минуту за Футог. Жути картон: Барачанин (Футог).

ЈЕДИНСТВО: Васиљевић, Зорић, Играчев (Ђорђевић), Ковачевић, Р. Тепић (Трнинић), Максић, Пињо, Малиновић, Пајић, Бубњевић, М. Тепић.

ФУТОГ: Рибић, Шарић, Брнбота (Кресоја), Стевановски, Барачанин (Милаковић), Ардалић, Милић, Стелкић, Чепић, М. Бероња (Шобот), Сирар.

М. По.

Омладинац - Нови Сад 1:1, Јединство (Г) - Футог 2:1, Пролетер - Јединство (Р) 2:2, Бачка - Младост 1:2, ЖСК - Сириг 2:1, Татра - Виноградар 6:0, Фрушкогорски партизан - Шајкаш (одложено), Софекс - ТСК 2:2, Петроварадин - Ветерник 2:0.