NOVOSADSKA LIGA Bez odluke u derbiju

17.04.2018. 11:51 11:53

Derbi lige između Sofeksa i- TSK-a završen je bez pobednika - 2:2 (1:1).

U duelu dva pretedenta za najviši plasman na kraju podela plena na ravne časti. Po prikazanoj igri ona je bila iznad vojvođanskog ranga, pa su gledaoci mogli da uživaju a videli su i četiri gola. Uspeli su Futožani da golom Dejana Obradovića iz kaznenog udarca dođu do vođstva. U poslednjim trenucima prvog dela sudija Branko Grmuša po drugi put je pokazao na belu tačku, a gol za izjednačenje postigao je Jovo Pupovac.

Bolje su u nastavak ušli Temerinci i već nakon dva minuta uspeli su da preokrenu rezultat. Za to se potrudio iskusni Zoran Zukić. Deset minuta kasnije Goran Ivković golom je doveo utakmicu do egala.

FUTOG: SC Sofeks, gledalaca 100, sudija: Grmuša (Petrovaradin), strelci: Obradović u 33. (iz penala), Ivković u 57. za Sofeks, a Pupovac u 45. (iz penala) i Zukić u 47. minutu za TSK. Žuti kartoni: Kosić, Sofranin, Ivković, Glišić, Radin (Sofeks), Tomić, Tamaš, Jelić, Pantoš (TSK). Crveni karton: Radin (Sofeks).

SOFEKS: Glišić, Lazić, Popadić, Kosić, Karanović, Obradović, Kovačević, Kitić (Radin), Ivković, Sofranin, Mrđan.

TSK: Vojvodić, Pantoš, Jelić, Varga, Mirosavljević, Tomić (Dragoljević), Stanković, Višekruna, Zukić, Pupovac, Zečević (Bročeta).

M. Po.

Proleter - Jedinstvo (R) 2:2 (1:1)

Utakmica u Banoštoru počela je minutom ćutanja zbog smrti igrača Borisa Bošnjakovića, koji je napustio i za Banoštorce i za Rumenčane ostavio je nezaboravan tra. Igrači obe ekipe izašli na teren sa crnim florom i  iako su bili emotivno opterećeni, igrali su kvalitetno, borbeno. Što nije bilo više golova krivci su bili golmani.

BANOŠTOR: Igralište Pavliš, gledalaca oko 100, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelci: Gašparević u 37. Bakoš u 48. (iz penala) za Proleter, a Stevanović u 13. i Filipović u 63. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Surdučki, Mrvičin, Gašparević, Bakoš (Proleter), Vidosavljević (Jedinstvo).

PROLETER: Sakan 7, Mrvičić 7, Jeremić 7, Čović 7, S. Krstić 7, Mitrović 7, Džarić 7 (Šijački), Bakoš 7, Malešević 7, M. Adžić 7, Gašparević 7 (Hadžić).

JEDINSTVO: Brojčin 7, Dangubić 7, Stevanović 7, Filipović 7, Vukčević 6 (Zeljković), Janković 7, Novičić 7, Vidosavljević 7, Trivunović 7 (Bakić), Stamenković 7.

D. Obrenović

B. Starčević

ŽSK - Sirig 2:1 (0:1)

Sva bitna dešavanja u prvom delu ove utakmice su se dogodila u samoj završnici ovog dela igra, kada su gosti posle prekida, golom Aleksandra Milovanovića, stigli do prednosti, a odmah posle gola, zbog međusobnog koškanja, vrlo dobar mladi sudija Vukašin Kljajić iz igre je isključio Boru Marića i Marka Kuzmanovića.  U drugom delu utakmice, fudbaleri ŽSK-a su punu inicijativu pretvorili u golove.

ŽABALJ: Stadion Žsk-a, gledalaca: oko 150. Sudija Kljajić, Bački Jarak. Strelci: Matić u 82. i Tošić u 84.  za ŽSK, a Milovanović u 40. minutu za Sirig. Žuti kartoni: Kalajdžić, Đurđić, Matić, Tošić (ŽSK), Mišević, Brežnjak, Dekić, Vasić, Kuzmanović, Vujanović (Sirig). Crveni kartoni: Marić (ŽSK), Kuzmanović (Sirig).

ŽSK: Kalajdžić -, Kezija 7, Osadkovski 7 (Zeljko), Dimić 7 (Đurđić), Tanasić 8, Marić 5, Bogdanov 6, Damjanović 8, Matić 7, Klisara 6, Kaurin 6 (Tošić 8).

SIRIG: Miščević 7 (Vidović -), Jokić 7, Brežnjak 7, Narandžić 7 (Vulić), Dekić 7, Vasić 7, Milovanović 7, Kuzmanović 7, Ubiparip 6 (Rajačić), Vujanović 6, Jovanović 7.

P. Bundalo

Omladinac - Novi Sad 1:1 (0:0)

U duelu dva kvalitetna rivala bodovi su podeljeni. U prvom poluvremenu više su protivnici vodili računa o svojoj mreži, pa su one mirovale. U nastavku je Tomislav Maksimović uspeo da savlada odličnog golmana Baboša.,a izjednačio je Dragan Maksimović.

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, gledalaca 100, sudija: Štumpf (Novi Sad), strelci: T. Maksimović u 61. za Omladinac, a D. Maksimović u 76. minutu za Novi Sad. Žuti kartoni: Bajić, Grubješić (Omladinac), Svrkota, Stakić (Novi Sad).

OMLADINAC: Zeljković, Savić, Tomić, Pecelj, Mirković, Grubješić, T. Maksimović, Pilipović (Živojnov), Stojanović, Živković (Bajić), Radović.

NOVI SAD: Baboš, Stakić, Karlović, Svrkota, Mirić, Bajić (Stamenković), Kalin, Spiridonović, Staničić (Sapundžić), Stojanović, Maksimović.

M. Po.

Susek - Centar 3:0 (1:0)

Fudbaleri Suseka počeli su prolećnu sezonu u novom izdanju, igraju kao preporođeni što govore i tri vezane pobede, sa samo jednim primljenim golom. Formu Susečana osetila je ekipa Centra koja je dobro prošla.

SUSEK: Igralište Suseka, gledalaca 100, sudija: Tepić (Novi Sad), strelci: Vojinović u 19. Šodić u 50. Vrgonjić u 75. minutu. Žuti kartoni: Starčević, Šovljanski (Susek), Čupić (Centar).

SUSEK: Jakšić 7, Šovljanski 7, Dabić 7, Starčević 8, Nićetić 7, Šipka 7, M. Vukmirović 6 (Mihajlović 6), Vojinović 7, Vrgonjić 7 (Stanojev 6), V. Vukmirović 6 (Begojević 6), Šodić 8.

CENTAR: Matić 6, Šašić 6, Brljak 6, Milić 6, Erbez 7, Luković 6, Subotić 6, Šaponja 6, Korać 6 (Cupara 6), Milošević 6, Stefanović 6.

Bačka - Mladost 1:2 (0:2)

Ekipa Bačke propustila je priliku da pobedom uđe u mirnije vode. Napadali su domaći, a gosti iz kontranapada za samo 18 minuta došli do dva gola prednosti. Najpre je u 14. minutu Vuković matirao golmana Ignjića. A tri minuta kasnije golman domaćih kratko je odbio loptu, na pravom mestu bio je Stanišić. Sve što su domaći do kraja meča uspeli da urade je ulazak veterana Ružića koji je doneo osveženje, ali to nije pomoglo domaćinu da barem dođe do remija. Samo su „uspeli” golom Pavlova da smanje rezultat.

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 150, sudija: Sekulić (Futog), strelci: Pavlov u 55. za Bačku, a Vuković u 14. i Stanišić u 17. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Pantić, Dangubić (Bačka), Stanišić, Petrić, Stojčić, Ivanišević (Mladost).

BAČKA: Ignjić 6, D. Trivunović 7 (Janković 7), Rac 6, Kurušić 6, Pavlov 7, Pantić 7 (Ružić 7), Letić 6, Marković 7, Cvijić 7, Relić 7, Dangubić 7.

MLADOST: Ivanišević 7, Stojčić 7, Novković 7, Dragojlović 7, Stanišić 7, Papić 7, Janić 8, Đukić 7, Novaković 7 (Petrić 7), Kaurin 7 (Despotović), Vuković 8.

M. Po.

Petrovaradin - Veternik 2:0 (1:0)

Duel starih rivala zasluženo je pripao ekipi trenera Zorana Rnjaka. Sve do 23. minuta mučili su se napadači domaćih, a onda je Predrag Alić uspeo da pronađe put ka mreži golmana Gligorijevića. U poslednjem minutu utakmice Milan Torbica je golom potvrdio bodove za Petrovaradin.

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 100, sudija: Subašić (Novi Sad), strelci: Alić u 23. Torbica u 90. minutu. Žuti kartoni: Lazarević (Petrovaradin), Subašić, Gvozden, Tomić (Veternik). Crveni karton: Đurić (Veternik).

PETROVARADIN: Rankov, Knežić, Lazarević, Mitrović, Alić, Momčilov, Torbica, Amidžić (Šarac), Stefanović (Todorović), Kokanović, Ikonić (Čović).

VETERNIK: Gligorijević, Jovanović, Todorović, Gašić (Gvozden), Tomić, Đurica, Malinović (Nastić), Kovačević, Subašić, Đurić, Adamek.

M. Po.

Jedinstvo (G) - Futog 2:1 (0:0)

Ekipa iz Gospođinaca i pored bezizlazne situacije u borbi za opstanak se ne predaje. Uspela je posle velike i neizvesne borbe da savlada ekipu Futoga. Nakon prvog dela bez golova uz propuštenih nekoliko šansi Miloš Pinjo doveo je domaćina do vođstva. Uspeli su Futožani golom Zorana Sirara da poravnaju rezultat. Činilo se tada da će poen biti podeljen na ravne časti, a desilo se ono što nije priželjkivao gost. Domaći su drugim golom Miloša Pinja u poslednjim trenucima meča došli do bodova, nade da do kraja prvenstva mogu da stignu do bezbedonosne zone.

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 50, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Pinjo u 65. i 90. za Jedinstvo, a Sirar u 73. minutu za Futog. Žuti karton: Baračanin (Futog).

JEDINSTVO: Vasiljević, Zorić, Igračev (Đorđević), Kovačević, R. Tepić (Trninić), Maksić, Pinjo, Malinović, Pajić, Bubnjević, M. Tepić.

FUTOG: Ribić, Šarić, Brnbota (Kresoja), Stevanovski, Baračanin (Milaković), Ardalić, Milić, Stelkić, Čepić, M. Beronja (Šobot), Sirar.

M. Po.

Omladinac - Novi Sad 1:1, Jedinstvo (G) - Futog 2:1, Proleter - Jedinstvo (R) 2:2, Bačka - Mladost 1:2, ŽSK - Sirig 2:1, Tatra - Vinogradar 6:0, Fruškogorski partizan - Šajkaš (odloženo), Sofeks - TSK 2:2, Petrovaradin - Veternik 2:0.