105.2585

НИШТА ОД ЕВРОПЕ: ВОЈВОДИНА – АПОЕЛ 1:2 (УКУПАН РЕЗУЛТАТ 2:4) (ФОТО/ВИДЕО)

03.08.2023. 19:32 22:05
Извор: Дневник (Ф. Бакић)

У реванш утакмици друге квалификационе рунде за Лигу конференција Војводина је вечерас на „Карађорђу“ изгубила од кипарског Апоела истим резултатом као и у првом мечу у Никозији који је завршен 2:1 за Апоел. Упркос жељи и великој борби, Воша није успела ни на свом терену да дође до победе, а даље, заслужено, иде екипа португалског струњака Са Пинта.

КРАЈ: Завршено је европско лето Војводине ове сезоне.

95' - Након гужве пред голом Апоела и кошкања, жуте картоне су добили Мамаду Траоре и кипарски Аргентинац Креспо.

90' - Летонски арбитар Виталијс Спасјониковс продужио је меч за још пет минута.

87' - Батак извршио нову двоструку измену у Воши: Ушли Бјековић и Иван Вукчевић, изашли су Лазаревић и Јеличић.

84' - Изашао је шпиц Апоела Квилитаја, а ушао бивши играч Црвене звезде, Португалац Томане.

82' - Леп ударац Зукића с иввице казненог простора, али му је шут опет одбранио Белец.

80' - Војводина је све карте бацила у напад, што отвара простор за контре Апоела.

77' - Жути картон добио је Лазаревић.

76' - Двострука измена у Воши. Андрија Радуловић и Михаило Ивановић заменили су Никоилића и Бараја.

ГОЛ: 74' Ефрем. Снажан ударац у десни угао Царевићевог гола. Царевић је погодио страну, али није могао да одбрани.

72'- ПЕНАЛ ЗА АПОЕЛ! Ефрем је пробио по левој страни, стартовало је Траоре, лопта му се том прилком одбила од руке и судија је показао на белу тачку.

69' - Сарфа је заменио српски интернационалац Радосав Петровић, а агилног али уморног Фетфацидиса је заменио Ставрос Гавриел.

65'- Малбашић изнудио корнер, али након тога комбинација са Барајем није дала резултат. Апоел се лако одбранио.

62' - Вукића заменио Малбашић, који ће одиграти прву такмичарску утакмицу ове сезоне у дресу новосадског клуба.

62' - Двали срушио Чумића, али је од изгледне прилике из слободног ударца лопта отишла од живог зида у аут.

61' - готово неприметног Едуарда заменио је нападач Ефрем

57'- Фетфацидис у две везане акције угрозио гол Војводине, али је прошло безболно по „Стару даму”.

52'-  Апоел кренуо офанзивније у другом делу утакмице. Арфо је шутирао са ивице казненог простора, Царевић сигуран.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Са трибина „Карађорђа" свој бивши клуб бодри и Милош Красић са сином.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА: Војводина има активан резултат и наду да може до победе и проласка даље.

45' Најлепша акција Војводине, али без гола. Одлична комбинација Јеличића и Бараја, лопта долази до Зукића, али је његов шут зауставио до сада веома добри Белец.

43'- Неспоразум Јеличића и Бараја и пропала изгледа шанса Војводине у шеснаестерцу Апоела.

41'- Далсио је добио жути картон.

39'- Црномарковић са више од 25 метара распалио по лопти, Белец једва лопту ишчупао у корнер.

ГОООЛ: 38' - Зукић! После одличне акције Зукића и Чумића, изједначење у Новом Саду!

32'- Чумић извео корнер, поново одбрана Апоела интервенише и отклања опасност по свој гол.

29' - Чумић, најбољи фудбалер Војводине на вечерашњој утакмици, ушао је у петерац и имао изгледну шансу, али је Белец одбранио.

ГОЛ: Нажалост по Војводину Сарфо се уписао у стрелце, прецизним ударцем по земљи са 16 метара.

26' - Други корнер за Војводину, гужва у шеснаестерцу, али лопта одлази поред гола.

23' - Изгледна акција пред голом гостију, али је суђен офсајд Вукића.

18' - Навијачи Апоела и Војводине заједнички скандирају; „Косово - Србија” .

17' - Едуардо је избио пред голмана упутио шут ка голу Војводине, али је лопта прошла поред десне стативе Царевићевог гола.

14' - Чебаке извео аут у висини шеснаестерца домаћих, одбрана сигурно интервенише.

8' - Слободан ударац за госте. Фетфацидис центрира, Чебаке пробао маказице, Царевић сигуран.

5' - Фетфацидис пробио по десној страни, одбрана Воше итервенисала и отклонила опасност.

1' - Корнер за Војводину, али, после убацивања Чумића, голман Белец сигурно хвата лопту.

УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

Према најавама, обе екипе играће у формацији 4-3-3

ВОЈВОДИНА: Царевић, Лазаревић, Црномарковић, Траоре, Јеличић, Зукић, Милосављевић, Николић, Чумић, Вукић, Барај.

АПОЕЛ: Белец, Сушић, Двали, Креспо, Чебаке, Сарфо, Костадинов, Далчио, Фетфацидис, Квилитаја, Едуардо.

АТМОСФЕРА ПРЕД УТАКМИЦУ СА КИПРАНИМА: НАВИЈАЧИ ВОЈВОДИНЕ ОЧЕКУЈУ ПОБЕДУ ПРОТИВ АПОЕЛА и пролаз даље (ФОТО) (ВИДЕО)

03.08.2023. 17:56 19:30
ИСПУЊЕНИ СТАНДАРДИ УЕФА Карађорђе отвара капије ДВА САТА ПРЕ ПОЧЕТКА МЕЧА Војводина - Апоел

02.08.2023. 22:37 22:44
ВОЈВОДИНА У РЕВАНШУ СА КИПАРСКИМ АПОЕЛОМ НАЈАВЉУЈЕ ПУНУ ОФАНЗИВУ, од првог до последњег минута (ФОТО/ВИДЕО)

02.08.2023. 20:46 20:54