NIŠTA OD EVROPE: VOJVODINA – APOEL 1:2 (UKUPAN REZULTAT 2:4) (FOTO/VIDEO)

03.08.2023. 19:32 22:05
Izvor: Dnevnik (F. Bakić)

U revanš utakmici druge kvalifikacione runde za Ligu konferencija Vojvodina je večeras na „Karađorđu“ izgubila od kiparskog Apoela istim rezultatom kao i u prvom meču u Nikoziji koji je završen 2:1 za Apoel. Uprkos želji i velikoj borbi, Voša nije uspela ni na svom terenu da dođe do pobede, a dalje, zasluženo, ide ekipa portugalskog strunjaka Sa Pinta.

KRAJ: Završeno je evropsko leto Vojvodine ove sezone.

95' - Nakon gužve pred golom Apoela i koškanja, žute kartone su dobili Mamadu Traore i kiparski Argentinac Krespo.

90' - Letonski arbitar Vitalijs Spasjonikovs produžio je meč za još pet minuta.

87' - Batak izvršio novu dvostruku izmenu u Voši: Ušli Bjeković i Ivan Vukčević, izašli su Lazarević i Jeličić.

84' - Izašao je špic Apoela Kvilitaja, a ušao bivši igrač Crvene zvezde, Portugalac Tomane.

82' - Lep udarac Zukića s ivvice kaznenog prostora, ali mu je šut opet odbranio Belec.

80' - Vojvodina je sve karte bacila u napad, što otvara prostor za kontre Apoela.

77' - Žuti karton dobio je Lazarević.

76' - Dvostruka izmena u Voši. Andrija Radulović i Mihailo Ivanović zamenili su Nikoilića i Baraja.

GOL: 74' Efrem. Snažan udarac u desni ugao Carevićevog gola. Carević je pogodio stranu, ali nije mogao da odbrani.

72'- PENAL ZA APOEL! Efrem je probio po levoj strani, startovalo je Traore, lopta mu se tom prilkom odbila od ruke i sudija je pokazao na belu tačku.

69' - Sarfa je zamenio srpski internacionalac Radosav Petrović, a agilnog ali umornog Fetfacidisa je zamenio Stavros Gavriel.

65'- Malbašić iznudio korner, ali nakon toga kombinacija sa Barajem nije dala rezultat. Apoel se lako odbranio.

62' - Vukića zamenio Malbašić, koji će odigrati prvu takmičarsku utakmicu ove sezone u dresu novosadskog kluba.

62' - Dvali srušio Čumića, ali je od izgledne prilike iz slobodnog udarca lopta otišla od živog zida u aut.

61' - gotovo neprimetnog Eduarda zamenio je napadač Efrem

57'- Fetfacidis u dve vezane akcije ugrozio gol Vojvodine, ali je prošlo bezbolno po „Staru damu”.

52'-  Apoel krenuo ofanzivnije u drugom delu utakmice. Arfo je šutirao sa ivice kaznenog prostora, Carević siguran.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Sa tribina „Karađorđa" svoj bivši klub bodri i Miloš Krasić sa sinom.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Vojvodina ima aktivan rezultat i nadu da može do pobede i prolaska dalje.

45' Najlepša akcija Vojvodine, ali bez gola. Odlična kombinacija Jeličića i Baraja, lopta dolazi do Zukića, ali je njegov šut zaustavio do sada veoma dobri Belec.

43'- Nesporazum Jeličića i Baraja i propala izgleda šansa Vojvodine u šesnaestercu Apoela.

41'- Dalsio je dobio žuti karton.

39'- Crnomarković sa više od 25 metara raspalio po lopti, Belec jedva loptu iščupao u korner.

GOOOL: 38' - Zukić! Posle odlične akcije Zukića i Čumića, izjednačenje u Novom Sadu!

32'- Čumić izveo korner, ponovo odbrana Apoela interveniše i otklanja opasnost po svoj gol.

29' - Čumić, najbolji fudbaler Vojvodine na večerašnjoj utakmici, ušao je u peterac i imao izglednu šansu, ali je Belec odbranio.

GOL: Nažalost po Vojvodinu Sarfo se upisao u strelce, preciznim udarcem po zemlji sa 16 metara.

26' - Drugi korner za Vojvodinu, gužva u šesnaestercu, ali lopta odlazi pored gola.

23' - Izgledna akcija pred golom gostiju, ali je suđen ofsajd Vukića.

18' - Navijači Apoela i Vojvodine zajednički skandiraju; „Kosovo - Srbija” .

17' - Eduardo je izbio pred golmana uputio šut ka golu Vojvodine, ali je lopta prošla pored desne stative Carevićevog gola.

14' - Čebake izveo aut u visini šesnaesterca domaćih, odbrana sigurno interveniše.

8' - Slobodan udarac za goste. Fetfacidis centrira, Čebake probao makazice, Carević siguran.

5' - Fetfacidis probio po desnoj strani, odbrana Voše itervenisala i otklonila opasnost.

1' - Korner za Vojvodinu, ali, posle ubacivanja Čumića, golman Belec sigurno hvata loptu.

UTAKMICA JE POČELA!

Prema najavama, obe ekipe igraće u formaciji 4-3-3

VOJVODINA: Carević, Lazarević, Crnomarković, Traore, Jeličić, Zukić, Milosavljević, Nikolić, Čumić, Vukić, Baraj.

APOEL: Belec, Sušić, Dvali, Krespo, Čebake, Sarfo, Kostadinov, Dalčio, Fetfacidis, Kvilitaja, Eduardo.

ATMOSFERA PRED UTAKMICU SA KIPRANIMA: NAVIJAČI VOJVODINE OČEKUJU POBEDU PROTIV APOELA i prolaz dalje (FOTO) (VIDEO)

03.08.2023. 17:56 19:30
ISPUNJENI STANDARDI UEFA Karađorđe otvara kapije DVA SATA PRE POČETKA MEČA Vojvodina - Apoel

02.08.2023. 22:37 22:44
VOJVODINA U REVANŠU SA KIPARSKIM APOELOM NAJAVLJUJE PUNU OFANZIVU, od prvog do poslednjeg minuta (FOTO/VIDEO)

02.08.2023. 20:46 20:54