GRUPA B UEFA LIGE NACIJA Grčka sa Srbinom na klupi nastavlja pobednički hod, „slavljenik” Kejn za pobedu Engleske

10.09.2024. 23:34 00:07
1
Izvor: Tanjug (AP Photo/Frank Augstein)

LONDON: Fudbalska reprezentacija Grčke savladala je kao gost Republiku Irsku rezultatom 2:0 i tako slavila i u drugom meču u kom je sa klupe vodi Srbin Ivan Jovanović, dok je kapiten Engleske Hari Kejn na jubilarnoj stotoj utakmici u dresu reprezentacije sa dva gola doneo pobedu protiv Finske (2:0).

Fince je u Londonu načeo slavljenik Kejn golom u 57. minutu, kad je "zakucao" loptu u mrežu udarcem sa 18 metara. Drugi gol Kejn je dao u 76. minutu posle asistencije Trenta Aleksandera-Arnolda.

Prvi gol za Grčku u Dablinu dao je Fotis Joanidis u 50. minutu posle asistencije kapitena Anastasiosa Bakasetasa. Joanidisu je to treći gol u dve utakmice za Grčku pod viđstvom Jovanovića. Bakasetas je asistirao i za drugi gol, Hristosu Ciolisu u 87. minutu.

1
Izvor: Tanjug (AP Photo/Peter Morrison)

Na tabeli grupe B 2 Engleska i Grčka imaju po šest bodova, Irska i Finska su na nuli. U narednom kolu, 10. oktobra, Engleska će ugostiti Grčku, a Finska Irsku.

U B Ligi nacija, u grupi 1, Češka je kod kuće savladala Ukrajinu rezultatom 3:2, dok je Gruzija kao gost savladala Albaniju 1:0. Na tabeli grupe Gruzija ima šest bodova, Albanija i Češka po tri, a Ukrajina je bez boda.

U narednom kolu, 11. oktobra, Ukrajina će biti domaćin Gruziji, a Češka Albaniji.