105.5751

РОНАЛДО 900. ГОЛОМ У КАРИЈЕРИ СРУШИО ХРВАТЕ у Лиги нација

05.09.2024. 23:11 23:13
Извор: Tanjug (AP Photo/Armando Franca)

Фудбалска репрезентација Португалије победила је Хрватску у првој рунди Лиге нација, А група, резултатом 2:1 на "Ла Лужу" у Лисабону.

Стрелци голова за домаће били су Диого Дало и непревазиђени Кристијано Роналдо који је своје име још једном угравирао у фудбалске алманахе - 900. голом у каријери.

Његовим поготком Потугал је, како се испоставило, дошао до недостижних 2:0, па гол Хрвата, тачније аутогол у режији Далоа, није много значио гостима у коначном исходу.

У истој групи Лиге А налазе се још Пољска, којој ће Хрватска бити домаћин већ у недељу у Осијеку, те Шкотска, која ће за три дана пут Португалије на ноге фавориту.

Пољаци су ове вечери савладали Шкотланђане 3:2.

Роналдо је био апсолутна звезда вечери у којој је по ко зна који пут подигао голгетерску летвицу, недостижну свима онима који ће после њега доћи. Дало је већ у 7. минуту "начео" Хрватску, врло несигурну Хрватску у том периоду меча, да би Роналдо дуплирао предност у 33. минуту у свом стилу - спринтом пред гол ривала, истанчаним осећајем за гол који га је водио, и рутинском завршницом.

Хрвати су у том тренутку били нокаутирани, а Роналдо на коленима од среће. Готово је заплакао због још једног историјског осварења у својој бајковитој каријери.

Нису Хрвати клонули после 0:2, имали су и на 0:1 преко разиграног Крамарића шансу да врате егал, али су до гола стигли тек у смирај првог полувремена, када је Сосин центаршут Дало преусмерио у мрежу Косте.

Резултат са полувремена остао је на снази до краја.

Вреди рећи да су Португалци дрмали пречку Ливаковићевог гола пред сам крај полувремена.

У наставку, ритам игре је опао, Далић је пружио шансу Сучићу и дебитанту Матановићу, касније и Перишићу, и управо је првопоменути двојац био најагилнији, највише је и показао, за време које су провели на терену. Обојица су била врло конкретна са лоптом, Сучић са опасним убаченим лоптама, Матановић са правим позиционирањем и ударцима ка голу и у оквир гола Португалаца.

Поругалци су, ипак, били довољно присебни и концентрисани, довољно су и искусни за овакве мечеве, па су се сачували и одбранили, те покупили три бода са талона у још једној вечери за памћење своје иконе.

СРБИЈА ОДОЛЕЛА И РЕМИЗИРАЛА СА ЕВРОПСКИМ ПРВАЦИМА, ШПАНЦИМА у утакмици првог кола А дивизије Лиге нација

05.09.2024. 22:57 23:03