Градска лига Новог Сада: Комшијски дерби без одлуке

06.11.2018. 10:17 10:20
Извор: Dnevnik.rs

Футог - Бачка 1:1 (1:1)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 300, судија: Субашић (Ветерник), стрелци; Барачанин у 32. за Футог, а Глишић у 20. минуту (из пенала) за Бачку. Жути картони: Барачанин, Ардалић (Футог), Црепуља, Сиришк, Гавранић, Лешђанац, Лукић (Бачка).

ФУТОГ: Савковић, Лазић, Барачанин (Малеш), Вуканац, Ардалић, Сакач, Косић, Швоња, Чепић, Ћосић (Стевановки), Сирар (Мих. Бероња).

БАЧКА: Јаношев, Црепуља, Павлов, Гавранић, Танцик, Инђић, Пашћан (Лукић), Глишић, Леђанац, Латиновић (Нинков), Сиришки.

Великом празнику у Футогу “купусијади” одличном фубалском представом која је била изнад овог степена такмичења придружили су се фудбалери Футога и Бачке. Након контранапада Леђанац је оборен од Ардалића, а сигуран реализатор најтроже казне био је Лазар Глишић за вођство Бегечана. Дванаест минута касније добра игра момака Горана Малиновића се исплатила јер је након корнера у казненом простору гостију Владимир Барачанин био неумољив. Ређале су се шансе на обе стране уз одличне одбране Савковића и Јаношева па је комшијски дерби завршен без победника.

М. По.

Железничар - Хајдук 7:0 (3:0)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, гледалаца 100, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Никшић у 15. Милутиновић у 29. 56. и 78. Ћетковић у 40. Баљинца у 81. и 88. минуту. Жути картони: Кнежевић (Железничар), Малбаша, Смиљанић (Хајдук).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашчанин, Берић, Радић, Кнежевић, Бајић, Ћетковић, Баљинца, Лаловић, Милутиновић, Ђорђијевски, Никшић (Митровић).

ХАЈДУК: Радаковић, Вујиновић, Радић, Илић, Ракић, Смиљанић (Аникић), Берак, Миленковић, Кандић, Цветковић, Малбаша (Фирић).

Коначно су момци тренера Ћетковића заиграли полетно и нападачки, па су на крају стигли до убедљиве победе. Серију је започео Никшић, наставио је Милутиновић а до полувремена и Ћетковић се уписао у стрелце. У наставку је расположени Милутиновић постигао још два гола, да би се у финишу у стрелце уписао и Баљинца.

М. По.

Виноградар - Москва 3:1 (3:1)

ЛЕНДИЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 100, судија: Радић (Темерин), стрелци: Луковић у 21. Газивода у 33. Буквић у 43. за Виноградар, Кременовић у 19. минуту за Москву.

ВИНОГРАДАР: Елез, Веселица (Урошевић), Гаврић, Топаловић, Ербез, Буквић, Ћелић, Јовановић, Луковић (Миленовић), Газивода, Брљак (Предојевић).

МОСКВА: Пелегрињи, Бериша, Греку, Јованов, Комазец, Човић, Томић (Протић), Черњак, Ковач (Салиху), Кременовић, Лимони.

Екипа из Лединаца наставила је са одличним играма и јесењом жетвом бодова. Мада је екипа Москве у 19. минуту голом Кременовића дошла до предности, домаћини су врло брзо успели да изједначе голом Луковића, а до полувремена су ефикасни били газивода и капитен Владимир Буквић. Нико није очекивао да ће то бити и коначан резултат, с обзиром да су домаћи имали теренску иницијативу и неколико прилика, али је мрежа гостију у том делу остала нетакнута.

М. Поповић

Ветерник Обилић 1:0 (0:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 300, судија: Накомчић (Руменка), стрелац; Чалија у 85. минуту (из пенала). Жути картони) Купрешанин, Глигоријевић (Ветерник), Ћурчић, Д. Панић, Милановић (Обилић).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Огњановић, Сукара, Турало, Ћалија, Николић (Тешановић), Вуковић (Ћулибрк), Мркић (Гери), Малиновић, Купрешки, Несторовић.

ОБИЛИЋ: Млађеновић, Јовановић, Ђукић, Миланковић, Радаковић, Милановић, Р. Панић, Добрић, И. Панић, Д. Панић, Ћурчић (Вукотић), Милутинов.

Да ће момци тренера Гојка Перишића до бодава доћи тешком муком видело се на почетку меча, али су великим трудо и залагањем стигли до вредних бодова у борби за највиши пласман. Нападали су домаћи у таласима и све до 85. минута голман Мирослав Млађеновић је био непромостива препрека, а онда је у шеснаестерцу Обилића оборен Ћалија, а судија Накомчић без оклевања показао је на белу тачку. Сигуран извођач био је Бранко Ћалија за важну победу.

М. По.

Борац - Јединство 1:4, Виноградар - Москва 3:1, Железничар - Хајдук 7:0, Ветерник - Обилић 1:0, Футог - Бачка 1:1, Сусек - Динамо 4:0. Слободни су били: Тител и Ченеј.

1. Бачка              11     9      1      1      34:8  28

2. Сусек              11     8      1      2      27:13        25

3. Виногра.         12     7      3      2      22:13        24

4. Футог              11     7      2      2      35:10        23

5. Ветерник        10     7      1      2      21:9  22

6. Јединство      11     6      2      3      25:15        20

7. Обилић         11     5      4      2      25:12        19

8. Желез.          12     4      3      5      36:23        15