Gradska liga Novog Sada: Komšijski derbi bez odluke

06.11.2018. 10:17 10:20
Izvor: Dnevnik.rs

Futog - Bačka 1:1 (1:1)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 300, sudija: Subašić (Veternik), strelci; Baračanin u 32. za Futog, a Glišić u 20. minutu (iz penala) za Bačku. Žuti kartoni: Baračanin, Ardalić (Futog), Crepulja, Sirišk, Gavranić, Lešđanac, Lukić (Bačka).

FUTOG: Savković, Lazić, Baračanin (Maleš), Vukanac, Ardalić, Sakač, Kosić, Švonja, Čepić, Ćosić (Stevanovki), Sirar (Mih. Beronja).

BAČKA: Janošev, Crepulja, Pavlov, Gavranić, Tancik, Inđić, Pašćan (Lukić), Glišić, Leđanac, Latinović (Ninkov), Siriški.

Velikom prazniku u Futogu “kupusijadi” odličnom fubalskom predstavom koja je bila iznad ovog stepena takmičenja pridružili su se fudbaleri Futoga i Bačke. Nakon kontranapada Leđanac je oboren od Ardalića, a siguran realizator najtrože kazne bio je Lazar Glišić za vođstvo Begečana. Dvanaest minuta kasnije dobra igra momaka Gorana Malinovića se isplatila jer je nakon kornera u kaznenom prostoru gostiju Vladimir Baračanin bio neumoljiv. Ređale su se šanse na obe strane uz odlične odbrane Savkovića i Janoševa pa je komšijski derbi završen bez pobednika.

M. Po.

Železničar - Hajduk 7:0 (3:0)

NOVI SAD: Igralište Železničara, gledalaca 100, sudija: Radinović (Beočin), strelci: Nikšić u 15. Milutinović u 29. 56. i 78. Ćetković u 40. Baljinca u 81. i 88. minutu. Žuti kartoni: Knežević (Železničar), Malbaša, Smiljanić (Hajduk).

ŽELEZNIČAR: Blaščanin, Berić, Radić, Knežević, Bajić, Ćetković, Baljinca, Lalović, Milutinović, Đorđijevski, Nikšić (Mitrović).

HAJDUK: Radaković, Vujinović, Radić, Ilić, Rakić, Smiljanić (Anikić), Berak, Milenković, Kandić, Cvetković, Malbaša (Firić).

Konačno su momci trenera Ćetkovića zaigrali poletno i napadački, pa su na kraju stigli do ubedljive pobede. Seriju je započeo Nikšić, nastavio je Milutinović a do poluvremena i Ćetković se upisao u strelce. U nastavku je raspoloženi Milutinović postigao još dva gola, da bi se u finišu u strelce upisao i Baljinca.

M. Po.

Vinogradar - Moskva 3:1 (3:1)

LENDICI: Igralište Vinogradara, gledalaca 100, sudija: Radić (Temerin), strelci: Luković u 21. Gazivoda u 33. Bukvić u 43. za Vinogradar, Kremenović u 19. minutu za Moskvu.

VINOGRADAR: Elez, Veselica (Urošević), Gavrić, Topalović, Erbez, Bukvić, Ćelić, Jovanović, Luković (Milenović), Gazivoda, Brljak (Predojević).

MOSKVA: Pelegrinji, Beriša, Greku, Jovanov, Komazec, Čović, Tomić (Protić), Černjak, Kovač (Salihu), Kremenović, Limoni.

Ekipa iz Ledinaca nastavila je sa odličnim igrama i jesenjom žetvom bodova. Mada je ekipa Moskve u 19. minutu golom Kremenovića došla do prednosti, domaćini su vrlo brzo uspeli da izjednače golom Lukovića, a do poluvremena su efikasni bili gazivoda i kapiten Vladimir Bukvić. Niko nije očekivao da će to biti i konačan rezultat, s obzirom da su domaći imali terensku inicijativu i nekoliko prilika, ali je mreža gostiju u tom delu ostala netaknuta.

M. Popović

Veternik Obilić 1:0 (0:0)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 300, sudija: Nakomčić (Rumenka), strelac; Čalija u 85. minutu (iz penala). Žuti kartoni) Kuprešanin, Gligorijević (Veternik), Ćurčić, D. Panić, Milanović (Obilić).

VETERNIK: Gligorijević, Ognjanović, Sukara, Turalo, Ćalija, Nikolić (Tešanović), Vuković (Ćulibrk), Mrkić (Geri), Malinović, Kupreški, Nestorović.

OBILIĆ: Mlađenović, Jovanović, Đukić, Milanković, Radaković, Milanović, R. Panić, Dobrić, I. Panić, D. Panić, Ćurčić (Vukotić), Milutinov.

Da će momci trenera Gojka Perišića do bodava doći teškom mukom videlo se na početku meča, ali su velikim trudo i zalaganjem stigli do vrednih bodova u borbi za najviši plasman. Napadali su domaći u talasima i sve do 85. minuta golman Miroslav Mlađenović je bio nepromostiva prepreka, a onda je u šesnaestercu Obilića oboren Ćalija, a sudija Nakomčić bez oklevanja pokazao je na belu tačku. Siguran izvođač bio je Branko Ćalija za važnu pobedu.

M. Po.

Borac - Jedinstvo 1:4, Vinogradar - Moskva 3:1, Železničar - Hajduk 7:0, Veternik - Obilić 1:0, Futog - Bačka 1:1, Susek - Dinamo 4:0. Slobodni su bili: Titel i Čenej.

1. Bačka              11     9      1      1      34:8  28

2. Susek              11     8      1      2      27:13        25

3. Vinogra.         12     7      3      2      22:13        24

4. Futog              11     7      2      2      35:10        23

5. Veternik        10     7      1      2      21:9  22

6. Jedinstvo      11     6      2      3      25:15        20

7. Obilić         11     5      4      2      25:12        19

8. Želez.          12     4      3      5      36:23        15