Градска лига Новог Сада: Комшијски дерби Ветерничанима

09.10.2018. 10:19 10:23
Извор: Dnevnik.rs

​​​​​​​Ветерник - Футог 1:0 (1:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 300, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелац: Купршки у 10. минуту (из пенала). Жути картони: Мркић (Ветерник), Вуканац, Барачанин (Футог).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић 8, Несторовић 7 (Гери), Турало 7, Огњановић 7, Мркић 7, Сукара 6, Николић 6, Тешановић 6 (Тороман), Вуковић 7, Малиновић 7, Купрешки 7 (Ћулибрк 7).

ФУТОГ: Савковић 7, Кресоја 6, Мир. Бероња 6, Вуканац 7, Барачанин 7 (Стевановски 6), Мих. Бероња 6, Косић 7 (Тополић 6), Швоња 7, Чепић 7, Косић 7 (Шобот), Сирар 6.

Комшијски дерби привукао је велики број поклоника фудбала. У утакмици пуно набоја домаћи су срећно дошли до бодова. Већ у 10. минуту након играња руком у казненом простору Слободана Вукањца, Никола Купршки је савладао голмана Футога, што се испоставило да је био гол три бода.

Успавали су се домаћи после рано постигнутог гола и само захваљујући одличним одбрана Глигоријевића успели су до краја да сачувају капитал.

М. По.

Тител - Обилић 1:2 (1:1)

ТИТЕЛ: Спортски центар, гледалаца 100. Судија: Мишкић (Будисава), стрелци: Куља у 38. за Тител, а Владо Панић 5. и Александар Панић у 81. минуту за Обилић. Жути картони: Кукрић и Фодор (Тител), а Драгиша Панић и Радаковић (Обилић)

ТИТЕЛ: Мајор 7, Кукрић 6, Вуков 6 (Анђелковић), Фодор 7, Панић 7, Вучић 6, Ранђеловић 6 (Стојановић), Ј. Караташевски 6, Куља 7, Хуцки 7 и Тркуља 6 (Николић).

ОБИЛИЋ: Младеновић 6, Љубомир Панић 7, Миланковић 6 (Вукотић), Радаковић 7, Драгиша Панић 7, Ил. Панић 6, Владо Панић 7, Александар Панић 7, Добрић 7, М. Панић 7 и Милутинов 6.

Динамична, борбена и нервозна игра у којој судијска тројка на челу са Синишом Мишковићем била најслабија на терену.Гости су већ у 5 минуту дошли до поготка. Наиме, набачену лопту из корнера Владо Панић ње главом спаковао у мрежу. Куља је у 38 минуту на сличан начин изједначио  резултат.

У самој завршници сусарета Александар Панић био је најприсебнији пред голом Мајора и донео победу свом тиму.

Ж. М.

Виноградар - Бачка 2:1 (1:1)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 100, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Јовановић у 36. Ћелић у 78. за Виноградар, а Леђанац у 2. минуту за Бачку. Жути картони: Гаврић (Виноградар), Сиришки (Бачка).

ВИНОГРАДАР: Елез, Поповић, Гаврић, Топаловић, Ербез (Веселица), Буквић, Ћелић, Брљак (Предић), Сладић, Урошевић (Газивода), Јовановић.

БАЧКА: Штрбац, Мајсторовић, Павлов (Станишић), Гавранић, Танцик, Инђић, Пашћан, Латиновић, Леђанац, Лињачки, Сиришки.

Екипа Виноградара предвођена капитеном Буквићем ушла је у победнички ритам. После одличне игре Лединчани су нанели први пораз лидеру. Ни рано вођство Бегечана, када се у гужви најбоље снашао Никола Леђанац није омело домаћина да дођу до потпуног преокрета. Труд им се исплатио након убацивања лопте са стране, Ненад Јовановић надвисио је чуваре за изједначење. До тријумфа су дошли из акције која је започета са своје половине, а на убачену лопту на супротној стативи поклонио је Новак Ћелић и приземним ударцем савладао Штрпца.

М. По.

Центар - Хајдук 2:5 (2:1)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 50, судија: Пантић (Нови Сад), стрелци: Бесермењи у 27. и Козарски у 38. за Центар, а Станков у 42. 60. (из пенала) и 78. Стојановић у 63. и Цветковић у 68. минуту за Хајдук. Жути картони: Далмација (Центар), Цветковић (Хајдук).

ЦЕНТАР: Кораћ, Милешевић, Почек, Весковић, Вућуревић, Марков, Бесермењи, Далмација, Симић, Матић, Козарски.

ХАЈДУК: Кокановић (Марковић), Галић, Кандић, Аникић (Миленковић), Ракић, Миндић, Јовановић (Радаковић), Станков, Врцељ, Цветковић, Стојановић.

Док су имали снаге фудбалери Центра играли су солидно,чак су и повели головима Николе Бесермењија и Војислава Козарског. До полувремена је Бранислав Станков успео да смањи предност. Исти играч се у наставку још два пута уписао у стрелце, у 60. минуту је искористио једанаестерац, а после тога Стојановић је довео госте до вођства, а резултат је повећао Цветковић, да би „шлаг” на торту гостију ставио трећим голом Станков.

М. По.

Железничар - Динамо 10:0 (4:0)

НОВИ САД: Игралиште у Индустријској зони, гледалаца 100, судија: Бошњак (Нови Сад), стрелци: Милутиновић у 11. и 35. Баљинца у 27. и 41. Никшић у 49. и 54. Радић у 58. Ђорђијевски у 65. Јовчић у 86. и Ћетковић у 88. минуту.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Барачанин, Радић (Берић), Поповић, Кнежевић (Митровић), Бајић, Ћетковић, Баљинца, Никшић (Јовчић), Милутиновић, Ђорђијевски, Радић,.

ДИНАМО: Капур, Перић, Савић, Бикицки, Панић, Миловац, Вукша, Митрић, Кузмановић, Јањетовић.

На меч са Железничаром екипа из Будисаве дошла је са само десеторицим играча, што је утицало да домаћи дођу до убедљиве победе. У 11. минуту браву гостију откључао је Марко Милутиновић, а потом су голови падали као на траци.

М. По.

Москва - Јединство 0:3, Центар - Хајдук 2:5, Борац - Ченеј 1:1, Тител - Обилић 1:2, Виноградар - Бачка 2:1, Железничар - Динамо 10:0, Ветерник - Футог 1:0. Слободан је био Сусек.

1. Бачка              9      8      0      1      31:5  24

2. Сусек              8      7      1      0      26:8  22

3. Обилић           9      6      2      1      36:10        20

4. Футог              8      6      0      2      25:7  18

5. Ветерник        7      5      1      1      18:4  16

6. Јединство       8      5      1      2      19:11        16

7. Виноградар     8      4      2      2      14:12        14

8. Ченеј                9      4      1      4      20:20        13