104.8191

Градска лига Новог Сада: Дерби зачеља Гардиновчанима

23.10.2018. 09:29 09:35

​​​​​​​Тител - Хајдук (Г) 1:4 (1:1)

ТИТЕЛ: Спортски центар, гледалаца 100, судија: Штумпф (Нови Сад), стрелци: Куља 38.за Тител, а Стојановић 7. и 46.Паунић (аутогол) у 74. и Берак у 90. минуту за Хајдук. Жути картони: Ранђеловић и Хуцки (Тител), Илић (Хајдук).

ТИТЕЛ: Мајор 5, Кукрић 5, Анђелковић 5, Тркуља 6, Паунић 5, Вучић 5 (Обрадовић), Ранђеловић 5, Куља 6, Хуцки 5 (Николић), Ј. Караташевски 5 и Стојановић 5.

ХАЈДУК: Кокановић 7, Радић 7, Смиљанић 7, Илић 7, Ракић 8, Јовановић 7 (Аникић), Берак 7, Станковић 7 (Миндић), Миланковић 7 (Кандић), Цветковић 7 и Стојановић 9.

Дерби зачеља заслужено је припао борбеној и ефикасној екипи из Гардиноваца. Домаћи су пружили слабу игру. Једина светла тачка код Титељана био је стрелац изједначујућег гола Куља.

У гостујућој екипи сви заслужују похвале, јер од самог почетка па до краја изгарали су на терену што им се и на крају исплатило.

Ж. М.

Ветерник - Динамо 7:1 (4:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Втерника, гледалаца 200, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Стошљевић у 22. Турало у 31. Вуковић у 39. Н. Мркић у 41. 71. и 84. Малиновић у 89. за Ветерник, а Лојаница у 59. минуту за Динамо.

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић 8, Несторовић 8, Ушћумлић 7 (Т. Мркић), Турало 8, Огњановић 8, Сукара 7 (Гери 7), Чалија 8, Стошљевић 7 (Малиновић 7), Николић 7, Вуковић 7, Н. Мркић 9.

ДИНАМО: Бељин 7, Савић 6, Кузмановић 6, Н. Милошевић 6, Перић 6, Јањетовић 6, Вукша 6, Лојаница 7, Митрић 6 (А. Милошевић 6), Сабо 6, Илић 6.

Коначно се екипа Ветерника приказала у правом нападачком светлу. Мада је тренер Гојко Перишић увео знатно измењен састав, играчи који су истрчални на терен до врха су напунили мрежу из Будисаве. Голеаду је отворио искусни Бојан Стошљевић, а завршио је његов имењак Малиновић. Посебно је расположен био Никола Мркић.

М. По.

Железничар - Обилић 1:1 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште у Индустријској зони, гледалаца 100, сдуија: Слокар (Будисава), стрелци: Радић у 20. за Железничар, а Др. Панић у 70. минуту за Обилић. Жути картони: Никшић, Ђорђијевски (Железничар), Др. Панић, Ј. Панић, А. Панић (Обилић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Барашчанин, Берић, Поповић, Никшић (Ђорђијевски), Бајић, Ћетковић, Баљинца, Лаловић, Милутиновић, Воркапић (Кнежевић), Радић.

ОБИЛИЋ: Младеновић, Љ. Панић, Милановић, Радаковић, Миладиновић, Добрић, Д. Панић, Илић (Вукотић), Тошић, Ћурчић (А. Панић), Милутинов (Миланковић).

У отвореној игри на обе стране екипа Железничара пропустила је лепу прилику да упише нову победу. Имали су момци тренера Владимира Ћетковића предност од једног гола, а и казнени ударац кога нису успели да реализују. За промашаје стигла је казна. Драгиша Панић успео је да измакне одбрамбеним играчима и прецизним ударцем савлада Барашчанина.

М. По.

Виноградар - Ченеј 3:0 (1:0)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 100, судија: Ивановић (Нови Сад), стрелци: Ербез у 45. Сладић у 46. и Ћелић у 50. минуту. Жути картони: Ћелић, Газивода (Виноградар), Ковачевић, Лукић (Ченеј).

ВИНОГРАДАР: Елез, Поповић, Гаврић, Ербез, Праштало (Веселица), Буквић, Јовановић (Крстић), Ћелић, Сладић, Газивода, Урошевић (Миленовић).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Ковачевић, Проле, Вилотијевић, Лукић, Стојковић (Драговић), Милошев (Паулињи), Драгин, Милић, Мијавец.

Гости су се добро држали до последњег минута првог дела, а онда је Ербез савладао Костића, па се на одмор отишло са голом предности. На почетку другог дела Млађан Сладић успео је да повећа резултат, а тачку на меч ставио је Ћелић.

М. По.

Футог - Сусек 2:1 (1:0)

ФУТОГ: СЦ „Петар Николић Дудија”, гледалаца 100, судија: Накомчић (Руменка), стрелци: Костић у 25. и Мих. Бероња у 75. за Футог, а Месарош у 81. минуту за Сусек. Жути картони: Косић, Мих. Бероња (Футог), Нићетић, Дражић (Сусек).

ФУТОГ: Зинић, Барачанин, Мир. Бероња (Тополић), Вуканац, Ардалић, Швоња, Косић, Стевановски, Мих. Бероња, Косић (Брнбота), Сирар (Малеш).

СУСЕК: Симић, Шовљански, Дражић, Старчевић, Нићетић, Шодић, Месарош, Војновић, Пргоњић, Михајловић, Поднар (Мићић).

Дуел Футожана и Сусечана протекао је у отвореној игри. На крају су домаћи заслужено укњижили бодове. Да се Футожани радују потрудио се голом Александар Косић. У нставку је Михајло Бероња успео да голом повећа резултат. Резултатску неизвесност донео је Милан Месарош савладавши Зинића. Међутим, до краја меча рутинском игром момци тренера Горана Малиновића сачували су капитал.

М. По.

Центар - Јединство (Центар иступио из такмичења), Борац - Москва 8:0, Тител - Хајдук 1:4, Виноградар - Ченеј 3:0, Железничар - Обилић 1:1, Ветерник - Динамо 7:1, Футог - Сусек 2:1. Слободна је била Бачка.

1. Бачка             10     9      0      1      33:6  27

2. Обилић          11     6      4      1      37:11        22

3. Ветерник         9      7      1      1      27:6  22

4. Футог               10     7      1      2      28:9  22

5. Сусек              10     7      1      2      28:12        22

6. Виноградар    10     5      3      2      17:12        18

7. Јединство       9      5      2      2      20:12        17

8. Ченеј              11     5      1      5      22:23        16