Градска лига Новог Сада: Дерби Мошоринцима

22.05.2018. 10:31 10:34
Извор: Гужва пред голом Милетића, фото: Д. Иванић

Фрушкогорац - Милетић 0:3 (0:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 200, судија: Драгољевић (Темерин), стрелци: Калаковић у 58. Багић у 71. и 80. минуту. Жути картон: Суботин (Милетић).

ФРУШКОГОРАЦ: Боројевић 6, Карач 6, Васојевић 6, Перовић 6, Чипе 6 (Јокић 7), Поповић 6, Јевтић 6, Шкргић 6, Глишић 6 (М. Лукић 6), Варничић 6, Бркљача 6 (Миавец 6).

МИЛЕТИЋ: А. Лишић 9, Калаковић 8, Мрачајац 7 (Б. Лишић 7), Н. Лишић 7, Ђурић 7, Бањац 7 (Рогић 7), Тривуновић 7, Павков 7, Суботин 8, Багић 8, Пругић 8.

Мошоринци су славили у дербију. Прво полувреме протекло је без голова. Посебно се испромашивао први стрелац Лиге Бркљача, имао је три зицера, али је седамнаестогодишњи голман Лишић био несавладив, чак је промашио и пенал. Његов ударац одбранио је Лишић.

Казна за промашаје стигла је у наставку. У 58. минуту Калаковић је скоро са корнер линије погодио супротан угао. Капитен Милетића Пругић био је нерашива енигма за домаћу одбрану. У 71. минуту све је урадио, гурнуо лопту Багићу који је неометан погодио мрежу. И у 80. минуту иста ситуација само овог пута асистент је био Суботин, а Брагић је по други пут био реализатор.

Д. Иванић

ЦентарЧенеј 2:3 (2:2)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 100. Судија: Јефтић (Будисава). Стрелци: Мушицки у 40. и Чалија у 41. за Центар, а Јаћимовски у 25. и 36. и Арсић у 82. минуту за Ченеј. Жути картони: Брзак, Малетић (Ченеј).

ЦЕНТАР: Вулин, Почек, Милић, Томић, Матић, Брљак, Марков, Чалија, Мушицки, Козарски, Шашић (Милешевић).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Ковачевић (Паулињи), Проле, Вилотијевић (Спасојевић), Милошев (Арсић), Лукић, Стојковић, Јаћимовски, Брзак, Малетић.

Бољу игру у првих пола сата игре екипа Ченеја крунисала је вођством уз два гола продорног Јаћимовског. Финиш првог дела припао је домаћину који је најпре голом Мушицког смањио резултат. Само минут касније Чалија је прецизним ударцем поравнао резултат. Наставак је припао Ченеју, а гол вредан победе дело је „џокера“ Арсића. Имали су гости до краја неколико лепих прилика, нису их искористили, али ни то није умањило очито задовољство на крају меча оствареном победом.

М. По.

Борац - Железничар 4:1 (0:0)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца око 150, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Јурковић у 49. Васиљевић у 73. и 86. Војновић у 89. за Борац, а Лаловић у 79. минуту за Железничар. Жути картони: Маричић, Јурковић (Борац).

БОРАЦ: Рогановић 7, Недељковић 7, Јунг 7, Рапић 8, Маричић 8, Бурсаћ 6 (Војиновић 7), Месарош 7 (Шнајдер 6), Јовановић 7, Јурковић 7 (Васиљевић 8), Идризи 8, Михајловић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Радоман 6, Радић 6, Поповић 6, Кнежевић 6, Стевановић 6, Митровић 6, Плавшић 7, Лаловић 7, Милутиновић 5, Ђорђевић 5, Јовичић 5,

Млада екипа Железничара је само у првом делу утакмице је парирала искусној екипи Борца. У финишу утакмице када је у игру ошао голгетер Дејан Васиљевић што говори и крајњи резултат. Слабог играча у тиму Раковчана није било па је било питање са колико голова у мрежу ће гости напустити Раковац.

Б. Ст.

Сусек - Тител 1:2, Борац - Железничар 4:1, Фрушкогорац - Милетић 0:3, Центар - Ченеј 2:3, Динамо - Бачка 1:0, Хајдук - Обилић 0:3. Слободна је била Москва.

1. Милетић           19     15     3      1      67:14        48

2. Фрушкогорац   19     15     2      2      67:15        47

3. Обилић             19     14     1      4      39:12        43

4. Борац                19     12     3      4      43:21        39

5. Железничар      20     10     2      8      37:25        32

6. Бачка                 19     8      4      7      45:32        28

7. Ченеј                 19     8      3      8      29:38        27

8. Центар              20     7      4      9      31:33        25