Gradska liga Novog Sada: Derbi Mošorincima

22.05.2018. 10:31 10:34
Izvor: Gužva pred golom Miletića, foto: D. Ivanić

Fruškogorac - Miletić 0:3 (0:0)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 200, sudija: Dragoljević (Temerin), strelci: Kalaković u 58. Bagić u 71. i 80. minutu. Žuti karton: Subotin (Miletić).

FRUŠKOGORAC: Borojević 6, Karač 6, Vasojević 6, Perović 6, Čipe 6 (Jokić 7), Popović 6, Jevtić 6, Škrgić 6, Glišić 6 (M. Lukić 6), Varničić 6, Brkljača 6 (Miavec 6).

MILETIĆ: A. Lišić 9, Kalaković 8, Mračajac 7 (B. Lišić 7), N. Lišić 7, Đurić 7, Banjac 7 (Rogić 7), Trivunović 7, Pavkov 7, Subotin 8, Bagić 8, Prugić 8.

Mošorinci su slavili u derbiju. Prvo poluvreme proteklo je bez golova. Posebno se ispromašivao prvi strelac Lige Brkljača, imao je tri zicera, ali je sedamnaestogodišnji golman Lišić bio nesavladiv, čak je promašio i penal. Njegov udarac odbranio je Lišić.

Kazna za promašaje stigla je u nastavku. U 58. minutu Kalaković je skoro sa korner linije pogodio suprotan ugao. Kapiten Miletića Prugić bio je nerašiva enigma za domaću odbranu. U 71. minutu sve je uradio, gurnuo loptu Bagiću koji je neometan pogodio mrežu. I u 80. minutu ista situacija samo ovog puta asistent je bio Subotin, a Bragić je po drugi put bio realizator.

D. Ivanić

CentarČenej 2:3 (2:2)

KISAČ: Igralište Tatre, gledalaca 100. Sudija: Jeftić (Budisava). Strelci: Mušicki u 40. i Čalija u 41. za Centar, a Jaćimovski u 25. i 36. i Arsić u 82. minutu za Čenej. Žuti kartoni: Brzak, Maletić (Čenej).

CENTAR: Vulin, Poček, Milić, Tomić, Matić, Brljak, Markov, Čalija, Mušicki, Kozarski, Šašić (Milešević).

ČENEJ: Kostić, Ćurčić, Kovačević (Paulinji), Prole, Vilotijević (Spasojević), Milošev (Arsić), Lukić, Stojković, Jaćimovski, Brzak, Maletić.

Bolju igru u prvih pola sata igre ekipa Čeneja krunisala je vođstvom uz dva gola prodornog Jaćimovskog. Finiš prvog dela pripao je domaćinu koji je najpre golom Mušickog smanjio rezultat. Samo minut kasnije Čalija je preciznim udarcem poravnao rezultat. Nastavak je pripao Čeneju, a gol vredan pobede delo je „džokera“ Arsića. Imali su gosti do kraja nekoliko lepih prilika, nisu ih iskoristili, ali ni to nije umanjilo očito zadovoljstvo na kraju meča ostvarenom pobedom.

M. Po.

Borac - Železničar 4:1 (0:0)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca oko 150, sudija: Vukmanović (Novi Sad), strelci: Jurković u 49. Vasiljević u 73. i 86. Vojnović u 89. za Borac, a Lalović u 79. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Maričić, Jurković (Borac).

BORAC: Roganović 7, Nedeljković 7, Jung 7, Rapić 8, Maričić 8, Bursać 6 (Vojinović 7), Mesaroš 7 (Šnajder 6), Jovanović 7, Jurković 7 (Vasiljević 8), Idrizi 8, Mihajlović 7.

ŽELEZNIČAR: Radoman 6, Radić 6, Popović 6, Knežević 6, Stevanović 6, Mitrović 6, Plavšić 7, Lalović 7, Milutinović 5, Đorđević 5, Jovičić 5,

Mlada ekipa Železničara je samo u prvom delu utakmice je parirala iskusnoj ekipi Borca. U finišu utakmice kada je u igru ošao golgeter Dejan Vasiljević što govori i krajnji rezultat. Slabog igrača u timu Rakovčana nije bilo pa je bilo pitanje sa koliko golova u mrežu će gosti napustiti Rakovac.

B. St.

Susek - Titel 1:2, Borac - Železničar 4:1, Fruškogorac - Miletić 0:3, Centar - Čenej 2:3, Dinamo - Bačka 1:0, Hajduk - Obilić 0:3. Slobodna je bila Moskva.

1. Miletić           19     15     3      1      67:14        48

2. Fruškogorac   19     15     2      2      67:15        47

3. Obilić             19     14     1      4      39:12        43

4. Borac                19     12     3      4      43:21        39

5. Železničar      20     10     2      8      37:25        32

6. Bačka                 19     8      4      7      45:32        28

7. Čenej                 19     8      3      8      29:38        27

8. Centar              20     7      4      9      31:33        25