108.1434

(ВИДЕО) ФУДБАЛЕРИ ПАРТИЗАНА БОЉИ ОД ЧУКАРИЧКОГ: Црно-бели уз навијаче до преокрета

26.10.2024. 18:09 19:11
фк партизан

Фудбалери Партизана савладали су Чукарички са 3:1 у дербију 13. кола Суперлиге Србије.

Повели су гости у 25. минуту, али не својом заслугом. Искусни везиста црно-белих Натхо је лако изгубио лопту на својој половини, узео ју је туфегџић и потом упослио Михајла Цветковића који је лако, са петерца постигао погодак. Партизан је прву шансу имао тек у 41. минуту и поптуно је подбацио у првом делу.

Драган Стојковић пристуствовао утакмици

Селектор фудбалске репрезентације Србије Драган Стојковић присуствовао је мечу 13. кола Суперлиге између Партизана и Чукаричког.

fk partizan

На трибинама су били и председник ЈСД и КК Партизан Остоја Мијаиловић, генерални секретар ФСС Бранко Радујко, директор А репрезентације Србије Стеван Стојановић, министар унутрашњих послова у Влади Србије Ивица Дачић, Новица Величковић, Џевад Прекази, Антонио Рукавина, Игор Дуљај, као и многи други.

Некадашњи капитен Партизана Саша Илић је био почасни гост црно-белих на утакмици.

У наставку Партизан је стигао до изједначења преко Натха са пенала, а претходно је Стевановић оборио Ђорђа Јовановића. Домаћи су у 65. минуту направили преокрет. Јурчевић је сјајно извео корнер, а Филиповић је био највиши у скоку и матирао је Мирковића. Нападао је Партизан и даље,а  награда је стигла у 90. минуту када је Калулу искористио гужву у петерцу Чуке и учачкао лопту у гол.

После дуже времена навијачи Партизана прекинули су бојкот па су се Топчидерским брдом ориле њихове песме које су сигурно помогле играчима да се врате из резултатског минуса.

В. Г.

Партизан - Чукарички 3:1 (0:1)

БЕОГРАД: Стадион ЈНА, гледалаца: 15.000. Судија: М. Илић. Стрелци: Натхо у 54. (п), Филиповић у 65. и Калулу у 90. минуту за Партизан, а Михајло Цветковић у 25. минуту. Жути картони: илић (Партизан), а Туфегџић. Доцић, Милош Цветковић, Стевановић (Чукарички).

ПАРТИЗАН: А. Јовановић 7, Филиповић 7,5 (Ђорђевић), Илић 6,5, Аријага 6,5, Јурчевић 6,5, Ковач 7, Овусу 7, Зубаиру 6,5 (Фурер), Натхо 7 (Захид), Калулу 7, Николић 6 (Ђ. Јовановић).

ЧУКАРИЧКИ: Мирковић 6, Станковић 6,5, Стевановић 6,5, Јовановић 6, Милош Цветковић 6,5, Сисоко 7, Доцић 7, Туфегџић 7, Миладиновић 6,5, Ивановић 6,5 (Кабић), Михајло Цветковић 7,5.