(VIDEO) FUDBALERI PARTIZANA BOLJI OD ČUKARIČKOG: Crno-beli uz navijače do preokreta

26.10.2024. 18:09 19:11
фк партизан

Fudbaleri Partizana savladali su Čukarički sa 3:1 u derbiju 13. kola Superlige Srbije.

Poveli su gosti u 25. minutu, ali ne svojom zaslugom. Iskusni vezista crno-belih Natho je lako izgubio loptu na svojoj polovini, uzeo ju je tufegdžić i potom uposlio Mihajla Cvetkovića koji je lako, sa peterca postigao pogodak. Partizan je prvu šansu imao tek u 41. minutu i poptuno je podbacio u prvom delu.

Dragan Stojković pristustvovao utakmici

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković prisustvovao je meču 13. kola Superlige između Partizana i Čukaričkog.

fk partizan

Na tribinama su bili i predsednik JSD i KK Partizan Ostoja Mijailović, generalni sekretar FSS Branko Radujko, direktor A reprezentacije Srbije Stevan Stojanović, ministar unutrašnjih poslova u Vladi Srbije Ivica Dačić, Novica Veličković, Dževad Prekazi, Antonio Rukavina, Igor Duljaj, kao i mnogi drugi.

Nekadašnji kapiten Partizana Saša Ilić je bio počasni gost crno-belih na utakmici.

U nastavku Partizan je stigao do izjednačenja preko Natha sa penala, a prethodno je Stevanović oborio Đorđa Jovanovića. Domaći su u 65. minutu napravili preokret. Jurčević je sjajno izveo korner, a Filipović je bio najviši u skoku i matirao je Mirkovića. Napadao je Partizan i dalje,a  nagrada je stigla u 90. minutu kada je Kalulu iskoristio gužvu u petercu Čuke i učačkao loptu u gol.

Posle duže vremena navijači Partizana prekinuli su bojkot pa su se Topčiderskim brdom orile njihove pesme koje su sigurno pomogle igračima da se vrate iz rezultatskog minusa.

V. G.

Partizan - Čukarički 3:1 (0:1)

BEOGRAD: Stadion JNA, gledalaca: 15.000. Sudija: M. Ilić. Strelci: Natho u 54. (p), Filipović u 65. i Kalulu u 90. minutu za Partizan, a Mihajlo Cvetković u 25. minutu. Žuti kartoni: ilić (Partizan), a Tufegdžić. Docić, Miloš Cvetković, Stevanović (Čukarički).

PARTIZAN: A. Jovanović 7, Filipović 7,5 (Đorđević), Ilić 6,5, Arijaga 6,5, Jurčević 6,5, Kovač 7, Ovusu 7, Zubairu 6,5 (Furer), Natho 7 (Zahid), Kalulu 7, Nikolić 6 (Đ. Jovanović).

ČUKARIČKI: Mirković 6, Stanković 6,5, Stevanović 6,5, Jovanović 6, Miloš Cvetković 6,5, Sisoko 7, Docić 7, Tufegdžić 7, Miladinović 6,5, Ivanović 6,5 (Kabić), Mihajlo Cvetković 7,5.