117.04
105.4414

БАРАЖ ЗА ПОПУНУ СРПСКЕ ЛИГЕ ВОЈВОДИНА Тиха вода брег рони, Врбас прошао и исписао историју

14.06.2024. 08:27 08:31
Извор: Ђ. Бојанић: Радост Врбашана након победе против Јединства и пласмана у Српску лигу

ОФК ВРБАС – ЈЕДИНСТВО 2:0 (0:0)

Стадион на Шлазу, гледалаца 1200. Судија: Драгутин Меничанин (Врдник). Стрелци: Краиновић у 67. и Клисарић у 90+3 за ОФК Врбас. Жути картони: Вујошевић и Краиновић (ОФК Врбас), а Балаш, Самарџић и Џарић (Јединство).

ОФК ВРБАС: Дамјановић 8, Миличковић 7, Ђурковић 7 (од 86. Тепавчевић -), Шћепановић 7, Вујошевић 7, Васић 7 (од 66 Дракулић -), Живкуцин 8, Бајић 7, Мићуновић 7 (од 64. Хрњачки -), Краиновић 8 и Клисарић 8.

ЈЕДИНСТВО: Чикара 7, Живанов 7 (од 74. Стјепановић -), Балаш 7, Јовановић 7 (од 84. Марковић -), Топић 7, Самарџић 8, Петровић 7 (од 74. Клаић -), Паповић 7, Иван 7, Џарић 7 и Радмиловић 7.

ВРБАС: Тиха вода брег рони, најкраћи је резиме реванша сусрета баража за попуну Српске лиге група Војводина. Након нерешеног исхода првог дуела у Руменки фудбалери ОФК Врбаса су пре свега стрпљивом игром исписали нову клупску историју: пласирали су се у Српску лигу.

Стратег Врбашана Драган Тепавчевић је тактички потпуно надмудрио свог колегу из Руменке и на крају се радовао. Свесно су домаћини препустили иницијативу гостима који су знатно више имали лопту у свом поседу, али нису да то материјализују. У првом полувремену партија шаха: опрез на обе стране и само два детаља која завређују пажњу. У 8. минуту играч домаћих Шћепановић је са око 25 метара шутирао који сантиметар изнад пречке гола гостију и 22. минут када је нападач гостију Џарић одлично шутирао, али је голман Врбашана Дамјановић сјајном intеrvеnncijom избио лопту у корнер.

У другом полувремену први су припретили гости, када је након центаршута Џарића Самарџић захватио лопту главом, а Дамјановић поново одлично интервенише.

Врбашани су дошли у вођство у 67. минуту када је у једној гужви у казненом простору гостију Краиновић сјајно реаговао, захватио лопту са неких 13 метара и она се од стативе одбила у мрежу Чикаре. Ерупција одушевљења на стадиону, корак ближе Српској лиги. Но, гости се нису предавали, наставили су са нападима и стварају две сјајне прилике. У 85. минуту капитен Јединства Самарџић је лепо прошао по боку, упутио идеалан приземни центаршут, на лопту натрчава Паповић и с тринаестак метара погађа стативу гола домаћих.

У надокнади времена драма: у другом минуту надокнаде слободан ударац за Јединство са неких двадесетак метара одлично је извео Самарџић, шутирао преко живог зида, али је голман ОФК Врбаса Дамјановић поново сјајно интервенисао, да би у следећем минуту једна лопту пред шеснаестерцем гостију стигла до Клисарића, који је повео метар-два и онда прецизним ударцем послао у мрежу за коначних ОФК Врбас – Јединство 2:0 и уследило је славље домаћина, с разлогом јер не улази се сваки дан у Српску лигу.