BARAŽ ZA POPUNU SRPSKE LIGE VOJVODINA Tiha voda breg roni, Vrbas prošao i ispisao istoriju

14.06.2024. 08:27 08:31
Izvor: Đ. Bojanić: Radost Vrbašana nakon pobede protiv Jedinstva i plasmana u Srpsku ligu

OFK VRBAS – JEDINSTVO 2:0 (0:0)

Stadion na Šlazu, gledalaca 1200. Sudija: Dragutin Meničanin (Vrdnik). Strelci: Krainović u 67. i Klisarić u 90 3 za OFK Vrbas. Žuti kartoni: Vujošević i Krainović (OFK Vrbas), a Balaš, Samardžić i Džarić (Jedinstvo).

OFK VRBAS: Damjanović 8, Miličković 7, Đurković 7 (od 86. Tepavčević -), Šćepanović 7, Vujošević 7, Vasić 7 (od 66 Drakulić -), Živkucin 8, Bajić 7, Mićunović 7 (od 64. Hrnjački -), Krainović 8 i Klisarić 8.

JEDINSTVO: Čikara 7, Živanov 7 (od 74. Stjepanović -), Balaš 7, Jovanović 7 (od 84. Marković -), Topić 7, Samardžić 8, Petrović 7 (od 74. Klaić -), Papović 7, Ivan 7, Džarić 7 i Radmilović 7.

VRBAS: Tiha voda breg roni, najkraći je rezime revanša susreta baraža za popunu Srpske lige grupa Vojvodina. Nakon nerešenog ishoda prvog duela u Rumenki fudbaleri OFK Vrbasa su pre svega strpljivom igrom ispisali novu klupsku istoriju: plasirali su se u Srpsku ligu.

Strateg Vrbašana Dragan Tepavčević je taktički potpuno nadmudrio svog kolegu iz Rumenke i na kraju se radovao. Svesno su domaćini prepustili inicijativu gostima koji su znatno više imali loptu u svom posedu, ali nisu da to materijalizuju. U prvom poluvremenu partija šaha: oprez na obe strane i samo dva detalja koja zavređuju pažnju. U 8. minutu igrač domaćih Šćepanović je sa oko 25 metara šutirao koji santimetar iznad prečke gola gostiju i 22. minut kada je napadač gostiju Džarić odlično šutirao, ali je golman Vrbašana Damjanović sjajnom intervenncijom izbio loptu u korner.

U drugom poluvremenu prvi su pripretili gosti, kada je nakon centaršuta Džarića Samardžić zahvatio loptu glavom, a Damjanović ponovo odlično interveniše.

Vrbašani su došli u vođstvo u 67. minutu kada je u jednoj gužvi u kaznenom prostoru gostiju Krainović sjajno reagovao, zahvatio loptu sa nekih 13 metara i ona se od stative odbila u mrežu Čikare. Erupcija oduševljenja na stadionu, korak bliže Srpskoj ligi. No, gosti se nisu predavali, nastavili su sa napadima i stvaraju dve sjajne prilike. U 85. minutu kapiten Jedinstva Samardžić je lepo prošao po boku, uputio idealan prizemni centaršut, na loptu natrčava Papović i s trinaestak metara pogađa stativu gola domaćih.

U nadoknadi vremena drama: u drugom minutu nadoknade slobodan udarac za Jedinstvo sa nekih dvadesetak metara odlično je izveo Samardžić, šutirao preko živog zida, ali je golman OFK Vrbasa Damjanović ponovo sjajno intervenisao, da bi u sledećem minutu jedna loptu pred šesnaestercem gostiju stigla do Klisarića, koji je poveo metar-dva i onda preciznim udarcem poslao u mrežu za konačnih OFK Vrbas – Jedinstvo 2:0 i usledilo je slavlje domaćina, s razlogom jer ne ulazi se svaki dan u Srpsku ligu.