light rain
12°C
26.02.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

КАЛЕНДАР ПОРЕСКИХ ОБАВЕЗА ЗА ФИРМЕ Први рок за плаћање ИСТИЧЕ ЗА СЕДАМ ДАНА

26.02.2025. 12:32 12:44
Пише:
Извор:
Телеграф Бизнис/Танјуг
порез
Фото: Pixabay.com

Пореска управа објавила је календар пореских обавеза фирми за март према којем први рок истиче 5. марта.

До тог датума неопходно је доставити обавештења о закљученим уговорима о извођењу естрадног програма забавне и народне музике и других забавних програма у фебруару као и о испуњењу обавезе запошљавања особа са инвалидитетом за фебруар. 

Следећи датум је 10. март када је рок за подношење пореске пријаве пореза на премије неживотних осигурања и за плаћање овог пореза за фебруар и за подношење пореске пријаве за порез на додату вредност (ПДВ) за фебруар од стране пореског дужника из члана 10. Закона о ПДВ.

Рок за највећи број обавеза истиче 17. марта, до када је неопходно платити аконтацију пореза и доприноса на приходе од самосталне делатности за фебруар, доприносе за свештенике и верске службенике, домаће држављане запослене у иностранству и иностране пензионере за фебруар, поднети пореску пријаву о обрачунатим доприносима за обавезно социјално осигурање за осниваче, односно чланове привредног друштва и плаћање доприноса за обавезно социјално осигурање за фебруар као и пореску пријаву за порез на додату вредност за фебруар.

Истог датума истиче и рок за подношење обрасца ПИД ПДВ 1 за фебруар, ако је у том месецу испуњен један од критеријума за стицање статуса обвезника ПДВ који претежно обавља промет добара у иностранству, за плаћање аконтације пореза на добит правних лица за фебруар, плаћање обрачунате акцизе за другу половину фебруара, подношење пореске пријаве за обрачун акцизе за фебруар и за подношење пореске пријаве о обрачуну акцизе на струју за крајњу потрошњу за фебруар. 

До 31. марта неопходно је поднети пореску пријаву на обрасцу PPP-PD и платити доприносе за обавезно социјално осигурање, обрачунате на најнижу месечну основицу за обрачун доприноса за неисплаћене зараде за фебруар, као и платити акцизу за прву половину марта. 

Извор:
Телеграф Бизнис/Танјуг
Пише:
Пошаљите коментар