ЗА ПРАВЕ ГУРМАНЕ Ловачке шницле на војвођански начин! Оваквих нема ни у ресторану
Поховане, печене, у сафту од пилећег, свињског или јунећег меса, шницле су оброк који воли већина Срба.
Порекло спремања меса на овај начин везује за германске народе, а на наше трпезе је стигло преко војвођанских домаћица које су научиле да шницле спремају од својих прабака које су живеле у време Аустроугарске. Основна карактеристика шницли, без обзира на који начин их припремате, јесте сочан укус омекшалог танког свежег меса.
Кад је у питању припрема на овај начин ловачке шницле су врхунац задовољства. најчешће се служе уз пире кромпир, могу и уз пиринач, чак и уз тестенину. У питању је јак оброк као створен за хладне зимске дане. Oво је рецепт за ловачке шницле на војвођански начин, а толико је једноставно да их могу спремити и почетници у кухињи, пише Срећна република.
Састојци:
1 кг свињских шницли
2 чена белог лука
2 шаргарепе
1 главица црног лука
50 г сенфа
со
бибер
суви биљни зачин
мало алеве паприке
5 кашика уља
Припрема:
Месо исеците на танке шницле, истањите, посолите и премажите с једне стране сенфом и поређајте једну на другу. Отавите у фрижидеру два до три сата, а можете их припремити и увече, па сутрадан спремати ловачке шницле. На уљу кратко пропржите шницле и оставите их са стране. У ову масноћу додајте ситно исецкан црни, бели лук и шаргарепу и динстајте на лаганој ватри. Додајте мало топле воде или супе, па убаците шницле, додајте зачине, алеву паприку и бибер, те лагано крчкајте док месо у потпуности не одмекне. Повремено додајте воду или супу, важно је да се месо крчка у што више соса. Након што месо одмекне сипајте пола чаше топле воде у којој ћете размутити једну кашику брашна коју сипате кроз цетку како се не би стварале грудвице, а сос се додатно згуснуо. Додајте соли и бибера уколико је потребно и послужите уз прилог и салату. Ако волите мало пикантнији укус можете додати мали љуте туцане паприке. Ловачке шницле се најчешће праве од свињског меса које има потребну масноћу за овај специјалитет.