10°C
22.10.2024.
117.0531
108.1722

КАКАВ НАПЕТИ ФИНИШ УТАКМИЦЕ! Јовановић из седмерца донeo победу 31:30 у последњој секунди ВОША ЗАМАЛО ПРОКОЦКАЛА +6, ШПАНЦИ БИЛИ БЛИЗУ РЕМИЈА

22.10.2024. 17:47 22:25
воша

Рукометаши Војводине вечерас од 20.45 часова играју један од кључних мечева за пласман у топ-16 фазу Лиге Европе.

Војводина је у потпуно неочекиваној и непотребно напетој завршници савладала шпанску Торелавегу са 31:30

60+ мин.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

Војводина је победила резултатом 31:30, али остаје несхватљиво како су успели да замало прокоцкају предност од чак 6 голова коју су имали седам минута пре краја и замало дозволили Торелавеги да дође макар до ремија, ако не и до победе у утакмици у којој гости, сем првог гола на мечу, буквално ниједном нису водили...

60. мин.

Јовановић доноси победу из седмерца

Одговорност је преузео Милан Јовановић и погађа из седмера крај немоћног шпанског голмана за коначних 31:30 за Војводину у потпуно неочекивано неизвесној завршници

60. мин.

Седмерац за Војводину у последњем нападу

Војводина има последњи напад и два пута промашује, а Сеса је изнудио седмерац.

Сада се све своди на дуел један на један са линије седам метара. Ко ће преузети одговорност?

58. мин.

ИЗЈЕДНАЧЕЊЕ

Војводина не може да се састави на терену у финишу меча и фернандез изједначава на 29:29.

А само седам минута раније Воша је водила са шест голова предности.

57. мин.

Силва напокон постиже гол за Војводину

Након серије Шпанаца 5:0, напокон гол за Војводину постиже Силва.

56. мин.

Шпанци дишу за вратом

Седми гол Прокопа за серију 4:0 шпанских рукометаша. Војводина губи лопту из напада у напад и у потпуности се истопила предност нашег шампиона.

55. мин.

Серија Шпанаца од 3:0

Лош период игре Војводине и евидентно опуштање, које је уследило након што су стекли предност од 6 голова.

Шпанци су притисли и постигли 3 гола у низу, док је Војводина пропуштала своје шансе, и тако се поново приближили на само 3 гола мање.

53. мин.

Јовановић за +6

Сјајним голом Јовановића, Војводина првои пут на утакмици долази до предности од +6.

49. мин.

Прокоп смањује

Војводина није успела да искористи играча више. Штавише, у контри након изгубљене лопте Новосађана Словак Прокоп постиже гол са играчем мање за госте.

47. мин.

Седми гол Сесе

Одличан, буквално школски напад Војводине, на шта нас је ова екипа навикла минулих сезона и седми гол Сесе.

44. мин.

Додић за нових +5

Одлична транзиција Стефана Додића из одбране у напад и брза контра, коју је крунисао поготком за нових +5 предности за Војводину.

42. мин.

Игра се гол за гол

Доста грешака на обе стране током последњих пар минута и притом се игра буквално гол за гол. Војводина не успева да се поново одлепи, али засад одржава предност од 3 гола.

37. мин.

И голман Трнавац постиже гол!

Као да десетак сјајних одбрана до сада није било довољно, феноменални голман Трнавац се у 37. минуту уписао и у стрелце, постигавши гол преко целог терена.

35. мин.

Сеса из седмерца

Сеса постиже и шести гол, овога пута са линије седам метара, за 18:14.

31. мин.

Први пут +5 за Војводину

Први напад у другом полувремену имала је Војводина и сјајно га користи Сеса, који постиже свој пети гол и одводи екипу Војводине на +5 голова предности.

30. мин.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА, Воша води 14:10

Прво полувреме је завршено предношћу Војводине 14:10, чему је поприлично куповао сјајни голман Андреј Трнавац, са 8 сјајних одбрана; док је напад предводио Египћанин Ахмед Сеса, постигавши 4 поготка за домаћи тим.

28. мин.

Искључен Муњоз

Седмерац за Торелавегу и нова сјајна одбрана голмана Трнавца. Тачније, Хавијер Муњоз је погодио у лице нашег голмана, због чега је по рукометним правилима зарадио директни црвени картон.

24. мин.

Воша поново на +4

Трећи гол Воркапића, који је одлично покупио лопту одбијену од стативе и успео да постигне погодак.

20. мин.

Воша није искористила седмерац

Вукашин Воркапић промашује зицер са линије 7 метара.

18. мин.

Први седмерац за Торелавегу

Први седмерац за шпанску екипу није пропустио да искористи Хавијер Муњоз.

16. мин.

Грешке на обе стране

Последњих три - четири минута обележиле су грешке на обе стране у нападу, али и добра игра у одбрани Војводине, што нашу екипу одржава у пртедности од 8:5.

11. мин.

Гол из контре

Сјајна, брза контра Војводине, Сеса проналази Кавчића, који повећава на 7:3

9. мин.

Седмерац за Војводину и 5:1

Нови гол за Војводину са линије 7 метара, резултат је повећан на 5:1.

8. мин.

Воша се распуцала

Сеса је у 8. минуту постигао свој други гол за 4:1 за Војводину, након чега је Трнавац поново сјајно одбранио покушај Шпанаца да смање предност.

3. мин.

2:1 за Војводину

Војводина игра сјајну одбрану, а на голу се већ истакао Андреј Трнавац, који је одбранио два одлична ударца на гол.

1. мин.

Утакмица је почела

Утакмица је почела и први напад има гостујућа екипа Торелавеге.

15 минута пре почетка

Загревање пред почетак меча

Играчи обе екипе су на терену и у току је загревање пред почетак меча.

За 15-ак минута очекујемо да главни судија да знак за почетак важне утакмице за рукометаше Војводине.

A post shared by Dnevnik (@dnevnik.rs)

У Новом Саду гостује шпанска Торелавега, а меч се игра у дворани СЦ „Слана бара”, где се очекује да би, уз до врха пуне трибине и још једну сјајну атмосферу верних навијача црвено-белих, Воша могла доћи до нове, драгоцене победе и прићи корак ближе свом циљу.

Цео ток овог меча можете пратити овде, на нашем интернет порталу.

Новосађани су тренутно другопласирани у Е групи ЛЕ, одмах иза моћног, немачког Кила, који је у прошлом колу успео да их победи, иако их није надиграо на терену.

Војводина у домаћем првенству добро стоји и стабилно заузима другу позицију у Суперлиги, док су Шпанци тренутно четвртопласирани тим Асобал лиге.

Реванш меч Торелавеге и Војводине игра се 29. октобра у Шпанији.