Након 50. године КАФА СЕ ПИЈЕ НА ДРУГАЧИЈИ НАЧИН, а ево и како
Један од омиљених напитака који је неизоставан део јутарњих ритуала, јесте кафа, а због основног састојка који садржи, кофеина, често се налази на мети истраживања, због јаког дејства које има.
Мишљења су углавном подељена. Док једни сматрају како уништава организам, други верују да може бити корисна уколико се конзумира на одређен начин. Међутим, оно што је неоспорно јесте да треба имати меру.
Иако се након навршене 50. године функције организма успоравају, ауторка бестселера „Како поправити глад“, Др Памела Пик верује да се одређеном исхраном то може побољшати.
Према њеним речима, један зачин би требало додавати у кафу, док други снажно јача имунитет ако га додајете сланим јелима.
„Куркума јача имунитет и умањује упалне процесе у зглобовима“, рекла је она. Куркума има и превентивно дејство за многе болести, и саветује се свима који би желели да одрже своје когнитивне функције у добром стању, пише Крстарица.
„Цимет има противупално и антимикробијално дејство. Одржава ниво шећера у крви јер успорава пражњење желуца након узимања хране. На тај начин, спречава да шећер нагло скаче или опада и побољшава осетљивост организма на инсулин“, рекла је она и посаветовала да се цимет додаје у кафу, док се куркума додаје сланим јелима или се конзумира у облику чаја.
Само један грам цимета дневно умањује шећер у крви, триглицериде, ЛДЛ холестерол и друге лоше параметре код људи који имају дијабетес типа 2.
Дневник / Крстарица