108.1722

Зрењанинска лига: Картони покварили утисак

26.05.2021. 09:40 09:41

Лехел - Војводина (НМ) 1:3 (0:2)

МУЖЉА: Игралиште Лехела. Судија: Јањић (Зрењанин). Стрелци: Илибашић у 75. за Лехел, а Марчић у 21. и 48. а Голић у 23. минуту за Војводину. Жути картони: Будаи, Фекете (Лехел), Бајић (Војводина). Црвени картони: Балаи и Исмаили (Лехел).

ЛЕХЕЛ: Иванов, Канурић, Чикош, Долаи, Будаи (Илибашић), Њергеш (Момчиловић), Михајловић (Бабушков), Фекете, Исмаили, Рајић, Балаи

ВОЈВОДИНА (НМ): Весков, Дакић, Марчић, Бајић, Арсенов, Лалић, Голић, Д. Стојков, Николић  (Шебул), Кошничар, Пушић

Мада утакмица није имала већи такмичарски значај, био је то борбен меч у којем је квалитет гостујуће екипе, која је допутовала са само 12 играча, превагнуо. Јунак сусрета свакако је био Александар Марчић који је оба гола постигао из слободног ударца.

Утисак су само покварила два црвена картона, која су додељена домаћим играчим, Балаи је игру напустио због два жута, док је Исмаили искључен због неспортског понашања.

Ст. Давидовић

Црвена звезда - Борац 5:1 (1:1)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, судија: Ранков (Кикинда), стрелци: Попеску у 2. Гуцул у 48. Кнежевић у 59. и Петровић у 68. и 88. за Црвену звезду, а Бицок у 6. минуту за Борац.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирић 7, Савичић 7, Медић 7, Кнежевић 7, Јанков 6, Утржен 6, Гуцул 7 (Нинић), Попеску 7 (Петровић 8), М. Узелац 7, Чубрило 6 (Чуданов), Вокић 7.

БОРАЦ: С. Гајинов 7, Иванчевић 6, Томин 7, Чобор 7, Самолов 6, Д. Гајинов 6, Бирчанин 6, Тошков 6, Барбул 7, Бицок 7, Бракус 6.

Гости су се у првом полувремену успешно бранили и одолевали, да би у наставку разиграни фудбалери Црвене звезде петардом испратили солидне госте из Александрова. Иначе, била је то лепа и ефикасна утакмица, а тренер црвене звезде проф. Бранислав Белић истиче да нема упуштања до краја првенствене трке, јер су Рускоселци зацртали план да остану непоражени.

М. Рачић

МСК - Делија 1:2, Клек - Младост (БД) 0:1, Русанда - 2. октобар 2:1, Лехел - Војводина (НМ) 1:3, Црвена звезда - Борац 5:1, Младост (Л) - Тамиш 4:1, Потисје - Полет 3:1, АСК - Раднички 2:2. Слободна је била Војводина (Б).

1. Ц. звезда       29     23     6      0      89:20        75

2. Полет    28     16     3      9      62:33        51

3. Млад.(БД) (-1)        28     16     4      8      57:33        51

4. Борац    28     14     5      9      57:34        47

5. Делија   28     14     4      10     50:53        46

6. Војвод. (НМ)  28     12     9      7      51:39        45

7. АСК       28     12     8      8      55:42        44

8. Млад. (Л)       29     13     5      11     54:49        44