108.1722

(ВИДЕО) РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ САВЛАДАЛИ ТОРЕЛАВЕГУ У ЛИГИ ЕВРОПЕ: Трнавац зачарао мрежу, Јовановић херој

22.10.2024. 22:50 00:13
спорт

Рукометаши Војводине били су бољи од шпанске Торелавеге у трећем колу групе Е Лиге Европе са 31:30 и тако су нправили важан корак ка пласману у наредну фазу такмичења.

Воша је победу извојевала на спектакуларан начин поготком са седмерца Милана Јовановића у последњој секунди меча.

Феноменалан почетак за Војводину, енергична одбрана, контре Ахмеда Сесе и везане одбране Андреја Трнавца. Шпанци се очигледно нису навикли на сјајну атмосферу у Сланој бари, која је, наравно и те како пријала домаћима.

Одржавала је Воша предност, али су се и Шпанци консолидовали и показали да нису дошли са белом заставом у Нови Сад. Бриљирао је Андреј Трнавац, бранио је зицере Шпанцима и потом упошљавао саиграче на зицеру.

Пет минута пред одлазак на одмор домаћи су имали четири гола више (11:7) и очигледно бољу енергију, али су Шпанци константно вребали и нису дозволили црвено-белима да се резултатски одлепе. У првом полувременус у изостали голови Вошиних кружних играча, али су зато крила изнела терет и напунила гол гостију.

Почетак другог периода протекао је у знаку Стефана Додића који је лако пробијао одбрану Шпанаца и подсетио на дане пре повреде колена. „Летео“ је Додић по терену, па је Јакобо Куетара, стратег Шпанаца затражио минут одмора, при резултату (23:18). То није утицало на „разгоропађене“ Новосађане који су наставили да крупним корацима грабе ка победи. Битну ролу у последих 15 минута меча имао је пивот домаћих Миха Кавчић који је изнудио неколико седмераца и сјајн користио луцидне пасове Додића.

Воша је стекла шест голова предности и када се чинило да ће лако привести меч крају, Шпанци су експресно одговорили са пет везаних голова унели немир у домаћи тим. Мучила се Воша у организацији напада, што је противник искористио и изједначио резултат на два минута пре краја сусрета. Сеса је изнудио седмерац у последњим секундама меча, а Воши је победу донео хладнокрвни Милан Јовановић.
В. Гвозденовић

Војводина – Торелавега 31:30 (14:10)

НОВИ САД; СЦ Слана бара, гледалаца: 1.500. Судије: А. Буџак и М. Захрадник (Словенија). Седмерци: Војводина 6 (4), Торелавега 3 (2). Искључења: Војводина 2, Торелавега  6 минута. Црвени картон: Муњоз (Торелавега) у 28. минуту.
ВОЈВОДИНА: М. Драшко, А. Трнавац 1 (11 одбрана), Воркапић 3 (1), Милић, Милета, Вуковљак, Да Силва 1, Пушица, Рађеновић, Николић 3 Додић 5, Предовић, Кавчић 3, Сеса 7 (1), Пуховски 1, Јовановић 7 (2).
ТОРЕЛАВЕГА: Да Силва 1, Лињарес 3, Рубино 3, Муњоз 3 (2), Фернандез, Гонзалес, Прокоп 7, Ломбиља, Мартинез 1, Аја Гарате, Канђани 1, Јурковић 1, Берио, Перез 6, Виал (14 одбрана, 1 седмерац), Колунга.

ЛИГА ЕВРОПЕ
 Е група

Војводина – Торелавега 31:30

Нексе – Кил 26:35

1. Кил   3              3              0              0              99:81     6

2. Војводина     3              2              0              1              95:97     4

3. Торелавега   3              0              1              2              89:95     1

4. Нексе               3              0              1              2              93:103   1