Zrenjaninska liga: Kartoni pokvarili utisak

26.05.2021. 09:40 09:41

Lehel - Vojvodina (NM) 1:3 (0:2)

MUŽLJA: Igralište Lehela. Sudija: Janjić (Zrenjanin). Strelci: Ilibašić u 75. za Lehel, a Marčić u 21. i 48. a Golić u 23. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Budai, Fekete (Lehel), Bajić (Vojvodina). Crveni kartoni: Balai i Ismaili (Lehel).

LEHEL: Ivanov, Kanurić, Čikoš, Dolai, Budai (Ilibašić), Njergeš (Momčilović), Mihajlović (Babuškov), Fekete, Ismaili, Rajić, Balai

VOJVODINA (NM): Veskov, Dakić, Marčić, Bajić, Arsenov, Lalić, Golić, D. Stojkov, Nikolić  (Šebul), Košničar, Pušić

Mada utakmica nije imala veći takmičarski značaj, bio je to borben meč u kojem je kvalitet gostujuće ekipe, koja je doputovala sa samo 12 igrača, prevagnuo. Junak susreta svakako je bio Aleksandar Marčić koji je oba gola postigao iz slobodnog udarca.

Utisak su samo pokvarila dva crvena kartona, koja su dodeljena domaćim igračim, Balai je igru napustio zbog dva žuta, dok je Ismaili isključen zbog nesportskog ponašanja.

St. Davidović

Crvena zvezda - Borac 5:1 (1:1)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, sudija: Rankov (Kikinda), strelci: Popesku u 2. Gucul u 48. Knežević u 59. i Petrović u 68. i 88. za Crvenu zvezdu, a Bicok u 6. minutu za Borac.

CRVENA ZVEZDA: Ćirić 7, Savičić 7, Medić 7, Knežević 7, Jankov 6, Utržen 6, Gucul 7 (Ninić), Popesku 7 (Petrović 8), M. Uzelac 7, Čubrilo 6 (Čudanov), Vokić 7.

BORAC: S. Gajinov 7, Ivančević 6, Tomin 7, Čobor 7, Samolov 6, D. Gajinov 6, Birčanin 6, Toškov 6, Barbul 7, Bicok 7, Brakus 6.

Gosti su se u prvom poluvremenu uspešno branili i odolevali, da bi u nastavku razigrani fudbaleri Crvene zvezde petardom ispratili solidne goste iz Aleksandrova. Inače, bila je to lepa i efikasna utakmica, a trener crvene zvezde prof. Branislav Belić ističe da nema upuštanja do kraja prvenstvene trke, jer su Ruskoselci zacrtali plan da ostanu neporaženi.

M. Račić

MSK - Delija 1:2, Klek - Mladost (BD) 0:1, Rusanda - 2. oktobar 2:1, Lehel - Vojvodina (NM) 1:3, Crvena zvezda - Borac 5:1, Mladost (L) - Tamiš 4:1, Potisje - Polet 3:1, ASK - Radnički 2:2. Slobodna je bila Vojvodina (B).

1. C. zvezda       29     23     6      0      89:20        75

2. Polet    28     16     3      9      62:33        51

3. Mlad.(BD) (-1)        28     16     4      8      57:33        51

4. Borac    28     14     5      9      57:34        47

5. Delija   28     14     4      10     50:53        46

6. Vojvod. (NM)  28     12     9      7      51:39        45

7. ASK       28     12     8      8      55:42        44

8. Mlad. (L)       29     13     5      11     54:49        44