108.4794

Суботичка лига: Лидер освојио само бод

23.04.2019. 09:33 09:36

Војводина – Ђурђин 1:1 (0:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, гледалаца: 100. Судија: Врана (Суботица). Стрелци: Н. Кудрић у 71. за Војводину, а Михајловић у 81. минуту за Ђурђин. Жути картони: Јанковић и Бубања (Војводина).

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Бечановић 6,5, Јанковић 6,5, Д. Кудрић 6, Радуловић 6, Икрашев 6, Пеленгић 6 (од 46. Јушковић 6), Марјанов 6 (од 64. Михајловић -), Н. Кудрић 7, Бубања 6, Поповић 6 (од 64. Билбија -).

ЂУРЂИН: Јокић 6,5, Дулић 6 (од 54. З. Шомођи 6), Хорватски 6, Билбија 6, Половина 6,5, Н. Шомођи 6, Матковић 7, Панић 6, Михајловић 7 (од 90. Војнић -), Стантић 6 (од 76 Јекнић -), Мајлат 6.

Добро су Бачкоградиштанци отворили утакмицу и у првих десетак минута Икрашев је имао две прилике, али мрежа гостију је мировала. Прво је у четвртом минуту обишао голмана и отишао, истина, исувише улево, па је промашио празан гол. У 10. минуту је главом са пар метара код друге стативе шутирао крај гола. Потом је наишао период контранапада гостију преко брзоногог Маткововића.

У наставку је тренер домаћина Лазар Дабижљевић извршио три измене, али сем теренске иницијативе није се много шта променило. Ипак, у 71. минуту први „снајпериста“ лиге Ненад Кудрић после соло продора постигао погодак.  Међутим, онда је стигла нова контра гостију и лопта је кроз разређену одбрану дошла до Михајла Михајловића, који је неометан послао поред Милованова у мрежу.

В. Јанков

Напредак - Раднички 2:4 (1:1)

НАДАЉ: Игралиште Напретка, гледалаца 150, судија: Никша (Суботица), стрелци: Козомора у 19. и 65. за Напредак, а Пешут у 37. Лебовић у 67. 88. и С. Бабић у 75. минуту за Раднички. Жути катони: Радојковић, Багаш, Ћирић, Козомора (Напредак), Матић, Пешут (Раднички).

НАПРЕДАК: Багаш 6, Миладинов 6, Свилар (Ћирић 6), Јокић 6, Козомора 7, Лимановић 6 (Козарски), Савков 7, Голуб 7, Стефановић 6, Радојковић 7, И. Илић 6 (Д. Илић).

РАДНИЧКИ: Иванишевић 7, Пешут 7, Лебовић 8, Маринковић 7, Јањић 7, Матић 7, Д. Бабић 6, (Стојановић), С- Бабић 7, Кекезовић 7, Рајић 7, Лазић 7.

Иако су домаћини први дошли у вођство већ у 19. минуту преко Козоморе, Бајмочани су у 37. минуту изједначили. У наставку су обе екипе су играле отворено. Напредак је поново повео другим поготком Козоморе, али се Бајмочани нису предавали постигли су још три гола преко Луке Лебовића и С. Бабића.

С. Стојиљковић

Искра - Јадран 1:1, Напредак - Раднички 2:4, Сутјеска - Пролетер (РС) 0:1, Сента - Обилић 1:0, Пролетер (Њ) - Препород 6:2, Слога - Виноградар 2:2, Војводина - Ђурђин 1:1. Панонија - Његош 1:0.

1. Војводина      22     16     4      2      78:16        52

2. Искра             22     16     2      4      48:27        50

3. Пролет. (РС)   22     15     2      5      57:28        47

4. Раднички        22     14     4      4      47:21        46

5. Његош            22     11     4      7      44:29        37

6. Јадран            22     9      6      7      38:38        33

7. Виноградар    22     9      5      8      44:35        32

8. Ђурђин          22     7      6      9      33:34        27