Subotička liga: Lider osvojio samo bod

23.04.2019. 09:33 09:36

Vojvodina – Đurđin 1:1 (0:0)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“, gledalaca: 100. Sudija: Vrana (Subotica). Strelci: N. Kudrić u 71. za Vojvodinu, a Mihajlović u 81. minutu za Đurđin. Žuti kartoni: Janković i Bubanja (Vojvodina).

VOJVODINA: Milovanov 7, Bečanović 6,5, Janković 6,5, D. Kudrić 6, Radulović 6, Ikrašev 6, Pelengić 6 (od 46. Jušković 6), Marjanov 6 (od 64. Mihajlović -), N. Kudrić 7, Bubanja 6, Popović 6 (od 64. Bilbija -).

ĐURĐIN: Jokić 6,5, Dulić 6 (od 54. Z. Šomođi 6), Horvatski 6, Bilbija 6, Polovina 6,5, N. Šomođi 6, Matković 7, Panić 6, Mihajlović 7 (od 90. Vojnić -), Stantić 6 (od 76 Jeknić -), Majlat 6.

Dobro su Bačkogradištanci otvorili utakmicu i u prvih desetak minuta Ikrašev je imao dve prilike, ali mreža gostiju je mirovala. Prvo je u četvrtom minutu obišao golmana i otišao, istina, isuviše ulevo, pa je promašio prazan gol. U 10. minutu je glavom sa par metara kod druge stative šutirao kraj gola. Potom je naišao period kontranapada gostiju preko brzonogog Matkovovića.

U nastavku je trener domaćina Lazar Dabižljević izvršio tri izmene, ali sem terenske inicijative nije se mnogo šta promenilo. Ipak, u 71. minutu prvi „snajperista“ lige Nenad Kudrić posle solo prodora postigao pogodak.  Međutim, onda je stigla nova kontra gostiju i lopta je kroz razređenu odbranu došla do Mihajla Mihajlovića, koji je neometan poslao pored Milovanova u mrežu.

V. Jankov

Napredak - Radnički 2:4 (1:1)

NADALJ: Igralište Napretka, gledalaca 150, sudija: Nikša (Subotica), strelci: Kozomora u 19. i 65. za Napredak, a Pešut u 37. Lebović u 67. 88. i S. Babić u 75. minutu za Radnički. Žuti katoni: Radojković, Bagaš, Ćirić, Kozomora (Napredak), Matić, Pešut (Radnički).

NAPREDAK: Bagaš 6, Miladinov 6, Svilar (Ćirić 6), Jokić 6, Kozomora 7, Limanović 6 (Kozarski), Savkov 7, Golub 7, Stefanović 6, Radojković 7, I. Ilić 6 (D. Ilić).

RADNIČKI: Ivanišević 7, Pešut 7, Lebović 8, Marinković 7, Janjić 7, Matić 7, D. Babić 6, (Stojanović), S- Babić 7, Kekezović 7, Rajić 7, Lazić 7.

Iako su domaćini prvi došli u vođstvo već u 19. minutu preko Kozomore, Bajmočani su u 37. minutu izjednačili. U nastavku su obe ekipe su igrale otvoreno. Napredak je ponovo poveo drugim pogotkom Kozomore, ali se Bajmočani nisu predavali postigli su još tri gola preko Luke Lebovića i S. Babića.

S. Stojiljković

Iskra - Jadran 1:1, Napredak - Radnički 2:4, Sutjeska - Proleter (RS) 0:1, Senta - Obilić 1:0, Proleter (NJ) - Preporod 6:2, Sloga - Vinogradar 2:2, Vojvodina - Đurđin 1:1. Panonija - Njegoš 1:0.

1. Vojvodina      22     16     4      2      78:16        52

2. Iskra             22     16     2      4      48:27        50

3. Prolet. (RS)   22     15     2      5      57:28        47

4. Radnički        22     14     4      4      47:21        46

5. Njegoš            22     11     4      7      44:29        37

6. Jadran            22     9      6      7      38:38        33

7. Vinogradar    22     9      5      8      44:35        32

8. Đurđin          22     7      6      9      33:34        27