Војвођанска лига – север: Лидер силан и у Пачиру

09.04.2019. 09:16 09:19
Извор: Сомборци лако стигли до победе, фото: Приватна архива

​​​​​​​Бачка (П) - Раднички (СТ) 0:4 (0:3)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалац 200, судија: Сабо (Кула), стрелци: Кнежевић у 2. и 54. Бошковићу 30. Ковачевић у 42. минуту.

БАЧКА: Станић 6, Дослов 6 (Вујаклија 6), Живин 6, Ковач 6, Радуловић 6, Момчилов 6,5, Станачев 6, Игњатовић 6,5, Миловановић 6,5 (Петковић 6), Шабан 6 (Сладојевић), Миличић 6,5.

РАДНИЧКИ: Павасовић, Чордашић 7 (Арежина), Славуљица 7, Радуловић 7,5, Кнежевић 8, Шћепановћћ 8, Бошковић 7,5 (Манчћ ), Цветковић 8, Ковачевић 7,5 (Радев 7), Горанић 7, Богуновић 8.

Лидер је решио утакмицу већ у првом полувремену. Рано је повео голом Кнежевића, Бошковић је повећао предност, да би Ковачевић три минута пре краја полувремена, био прецизан. Бачка је имала две шансе у завршетку првог полувремена преко Миловаа и Станачева али били су непрецизни.

У наставку Бачка покушава до дође до бољег резултата, али не успева. Најбољи играч меча Кнежевић се у 54. минуту уписао се у листу стрелаца и поставио коначан резултат.

С. Ст.

БСК - Младост (А) 2:1 (1:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца око 200, судија: Кисин (Бач). Стрелци: Бојић у 45. (из пенала), Данојевић у 65. за БСК, а Пешић у 7. минуту за Младост. Жути картони: Живкуцин, Крњајић (БСК), а А. Јововић, Тимар, Петреш (Младост).

БСК: Молнар 8, Станић 7,5, Божић 7, Владетић 7, Бојић 7,5 (Бељански), Медић 7 (Милошевић 7), Агбаба 7 (Књајић 7), Пековић 7,5, Живкуцин 7,5, Сушић 8,5, Данојевић 8.

МЛАДОСТ: Јеличић 6,5, Кнежевић 6,5 (Мандић), Петреш 7, К. Јововић 7,5, Бурсаћ 6,5, А. Јововић 7, Митровић 7, Пешић 7,5, Тимар 7, Вујин 6,5, Мишковић 6,5 (Басарић 7).

Гости су били бољи у првом делу, водили су, и имали су и повољну прилику да повећају вођство. Домаћин је изједначио голом Бојића из пенала када је оборен Сушић.

У наставку домаћин је заиграо много боље и у 65. минуту постигао је погодак преко Данојевића. Од тог тренутка гости су силовито нападали до самог краја утакмице, међутим одлични голман Молнар у неколио ситуација одбранио је и оно што се сматра неодбрањивим.

А. Чичић

Таванкут - Врбас 4:1 (1:1)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 300, судија: Јурић (Сента), стрелци: Плавшић у 37. Н. Скендеровић у 55. 67. и 70. за Таванкут, а Крајиновић у 30. минуту за Врбас. Жути картони: Темуновић, Шимић, Г. Скендеровић (Таванкут), Крајиновић, Зрић (Врбас).

ТАВАНКУТ: Сабо 7, Кујунџић 7, Бедековић 7, Темуновић 8, Облаковић 7, Г. Скендеровић 8, Шимић 7 (Војнић), Визин 8, Пољаковић 8, Н. Скендеровић 9 (Годар), Плавшић 8 (Допуђ).

ВРБАС: Латиновић 6, Добановић 6, Вортник 6, Авдаловић 6 (Кулетић), Тешановић 7, Ивановић 6, Крајиновић 7, Симић 6, Глоговац 6 (Моројевић), Зорић 6, Ј. Кулић 6 (Н. Кулић).

Гости су дошли у вођство преко Крајиновића, да би се Саша Плавшић реванширао поготком у 37. минуту. У наставку Таванкућанису кренули агресивније  и врло брзо стигли до предности преко Скендеровића. Теренску инцијативу Таванкућани су знали да искористе, а незадрживи Небојша Скендеровић се још два пута уписао у листу стрелаца.

С. Ст.

Црвенка - Полет 5:0 (5:0)

ЦРВЕНКА: Стадион Црвенке, гледалаца 150, судија: П. Врачар (Сомбор), стрелци: Костић у 4. М. Суботић у 6. Марић у 13. Фуртула у 18. Фаћол у 20. минуту.

ЦРВЕНКА: Дринчић, Костић 7, Радмановић 7, Шакић 7, М. Суботић 7 (Драговић 7), Фаћол 7 (Керекеш), Марић 7, Вујовић 7, Ј. Суботић 7, Бабић 7, Фуртула 7.

ПОЛЕТ: Спасић 5, Анђелковић 5, Станојковић 5, Величковић 5 (Благојевић), С. Станковић 5, Ж. Станковић 5, Златковић 5, Зец 5, Богдановић 5, Милиновић 5 (Смиљковић).

Без већег напора Црвенчани су остварили убедљиву победу над немоћним гостима, у чијој се мрежи већ након 20. минута нашло пет голова. Судећи по оваквом почетку почело се нагађати међу навијачима са којим ће двоцифреним резултатом утакмица бити окончана. Међутим, не само до краја првог полувремена, него и током целог другог било је очигледно да су мотиви пресахли, како код домаћина да повећа вођство, него и код гостију да бар мало поправе утисак. У таквим околностима као да су сви једва чекали да судија одсвира крај.

Т. Јововић

Текстилац - Будућност 0:0

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 200, судија: А. Шипош (Србобран). Жути картони: Јосовић, Миленковић, Огњеновић, Латиновић (Текстилац), Копања, Ловре (Будућност).

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 7, Гостовић 7,5, Дивјак 6,5, Латиновић 7, Дакић 6,5 (Спасић 7), Јосовић 6,5, Божичић 7,5, Огњеновић 6,5 (Вукобратовић), Миленковић 6,5, Радојичић 6 (Ђокић 6,5), Митровић 6,5.

БУДУЋНОСТ: Лугова 7, Копања 6, Медић 6, Радичић 7, Ловре 7, Вулић 6, Дујаковић 7, Ралевић 6,5, Јурчевић 6,5 (Тркуља), Вичентијевић 6 (Ђумић 6,5), Субишић 6,5 (Васић).

Гости су допутовали у Оџаке у намери да не изгубе и успели су у томе. Прву прилику домаћих имали у 17. минуту, када је Урош Дакић у одлучујућем моменту закаснио. И у другом делу играло се између два шенаестерца. Домаћии су пропустили две колосалне прилике преко Огњеновића и Ђокића. Са поделом плена задовољнија је екипа Будућности из Младенова.

С. Јовин

Младост (Т) - Бајша 0:2, Бачка - Раднички (Ст) 0:4, Таванкут - Врбас 4:1, Слога (Ч) - Младост (БП) 1:1, Црвенка - Полет (К) 5:0, Текстилац - Будућност 0:0, Раднички (С) - Тиса 0:3, БСК - Младост (А)2:1.

1. Раднич. (Ст)         20     18     2      0      59:9  56

2. Слога (Ч)              20     15     4      1      47:22        49

3. Младост (А)         20     11     3      6      36:25        36

4. Бајша                   20     10     5      5      30:14        35

5. Тиса                     20     10     3      7      35:24        33

6. Врбас                   20     9      3      8      33:35        30

7. Раднички (С)       20     8      3      9      25:34        27

8. Црвенка               20     6      8      6      29:24        26