НЕМЦИ УПОЗОРИЛИ НАВИЈАЧЕ ШТУТГАРТА ПРЕД ЗВЕЗДУ: "Тунел као ратни бункер, вода није за пиће"
Фудбалери Црвене звезде дочекују Штутгарт ове среде од 18.45 у 5. колу Лиге шампиона, а пред овај дуел немачки медији издали су упозорење које се односи на њихове навијаче који долазе у Београд.
Према писању swr.de, очекује се да око 2.500 навијача Штутгарта стигне у Београд. Они се баве безбедносним ризиком за све њих и издају низ упозорења.
- Штутгарт очекује озбиљан изазов у Београду. Против претпоследњег тима у лиги од 36 екипа, требало би да буде могуће остварити другу победу у актуелној сезони Лиге шампиона. Међутим, атмосфера у Београду је ужарена, а "ултраси" Црвене звезде познати су по насилном понашању. Чак и тунел за играче на стадиону овог традиционалног клуба више подсећа на ратни бункер него на фудбалски стадион - истичу они и додају:
- Док ће "ултраси" Штутгарта бити под полицијском пратњом од границе до стадиона и одмах након утакмице враћени назад ка граници, неки навијачи ће доћи авионом, аутомобилом или аутобусима за навијаче. За улазак у Србију, која није чланица ЕУ, потребан је важећи лични документ или привремени пасош. Из клуба саветују оне који долазе аутомобилима или комбијима да користе паркинг код хотела и организовани превоз аутобусима. Црвена звезда не препоручује паркирање у близини стадиона. Стадион "Рајко Митић", капацитета скоро 52.000 места, налази се јужно од центра града, на око десет минута вожње од главне железничке станице у Београду.
Они такође износе и низ препорука за "понашање" у Београду.
- За разлику од гостујућих утакмица у Мадриду или Торину, у Београду вероватно неће бити великих окупљања навијача ВфБ-а на трговима, где би се славило или навијало. Јавно истицање припадности клубу, певање песама и гласно кретање улицама може бити опасно. Ни ношење дресова и навијачких реквизита дан пре утакмице није добра идеја. Таксије би требало наручивати искључиво из хотела или ресторана, јер су покушаји преваре при заустављању на улици честа појава у Београду.
- Дрога и прање новца нису реткост у метрополи од скоро 1,5 милиона становника. Град на Дунаву познат је као престоница забаве, али вода из чесме није за пиће – систем за прераду отпадних вода не постоји. Отпадне воде Београда директно се испуштају у Саве и Дунав - пише сwр.де
(Телеграф.рс)