Vojvođanska liga – sever: Lider silan i u Pačiru

09.04.2019. 09:16 09:19
Izvor: Somborci lako stigli do pobede, foto: Privatna arhiva

​​​​​​​Bačka (P) - Radnički (ST) 0:4 (0:3)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalac 200, sudija: Sabo (Kula), strelci: Knežević u 2. i 54. Boškoviću 30. Kovačević u 42. minutu.

BAČKA: Stanić 6, Doslov 6 (Vujaklija 6), Živin 6, Kovač 6, Radulović 6, Momčilov 6,5, Stanačev 6, Ignjatović 6,5, Milovanović 6,5 (Petković 6), Šaban 6 (Sladojević), Miličić 6,5.

RADNIČKI: Pavasović, Čordašić 7 (Arežina), Slavuljica 7, Radulović 7,5, Knežević 8, Šćepanovćć 8, Bošković 7,5 (Mančć ), Cvetković 8, Kovačević 7,5 (Radev 7), Goranić 7, Bogunović 8.

Lider je rešio utakmicu već u prvom poluvremenu. Rano je poveo golom Kneževića, Bošković je povećao prednost, da bi Kovačević tri minuta pre kraja poluvremena, bio precizan. Bačka je imala dve šanse u završetku prvog poluvremena preko Milovaa i Stanačeva ali bili su neprecizni.

U nastavku Bačka pokušava do dođe do boljeg rezultata, ali ne uspeva. Najbolji igrač meča Knežević se u 54. minutu upisao se u listu strelaca i postavio konačan rezultat.

S. St.

BSK - Mladost (A) 2:1 (1:1)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca oko 200, sudija: Kisin (Bač). Strelci: Bojić u 45. (iz penala), Danojević u 65. za BSK, a Pešić u 7. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Živkucin, Krnjajić (BSK), a A. Jovović, Timar, Petreš (Mladost).

BSK: Molnar 8, Stanić 7,5, Božić 7, Vladetić 7, Bojić 7,5 (Beljanski), Medić 7 (Milošević 7), Agbaba 7 (Knjajić 7), Peković 7,5, Živkucin 7,5, Sušić 8,5, Danojević 8.

MLADOST: Jeličić 6,5, Knežević 6,5 (Mandić), Petreš 7, K. Jovović 7,5, Bursać 6,5, A. Jovović 7, Mitrović 7, Pešić 7,5, Timar 7, Vujin 6,5, Mišković 6,5 (Basarić 7).

Gosti su bili bolji u prvom delu, vodili su, i imali su i povoljnu priliku da povećaju vođstvo. Domaćin je izjednačio golom Bojića iz penala kada je oboren Sušić.

U nastavku domaćin je zaigrao mnogo bolje i u 65. minutu postigao je pogodak preko Danojevića. Od tog trenutka gosti su silovito napadali do samog kraja utakmice, međutim odlični golman Molnar u nekolio situacija odbranio je i ono što se smatra neodbranjivim.

A. Čičić

Tavankut - Vrbas 4:1 (1:1)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca 300, sudija: Jurić (Senta), strelci: Plavšić u 37. N. Skenderović u 55. 67. i 70. za Tavankut, a Krajinović u 30. minutu za Vrbas. Žuti kartoni: Temunović, Šimić, G. Skenderović (Tavankut), Krajinović, Zrić (Vrbas).

TAVANKUT: Sabo 7, Kujundžić 7, Bedeković 7, Temunović 8, Oblaković 7, G. Skenderović 8, Šimić 7 (Vojnić), Vizin 8, Poljaković 8, N. Skenderović 9 (Godar), Plavšić 8 (Dopuđ).

VRBAS: Latinović 6, Dobanović 6, Vortnik 6, Avdalović 6 (Kuletić), Tešanović 7, Ivanović 6, Krajinović 7, Simić 6, Glogovac 6 (Morojević), Zorić 6, J. Kulić 6 (N. Kulić).

Gosti su došli u vođstvo preko Krajinovića, da bi se Saša Plavšić revanširao pogotkom u 37. minutu. U nastavku Tavankućanisu krenuli agresivnije  i vrlo brzo stigli do prednosti preko Skenderovića. Terensku incijativu Tavankućani su znali da iskoriste, a nezadrživi Nebojša Skenderović se još dva puta upisao u listu strelaca.

S. St.

Crvenka - Polet 5:0 (5:0)

CRVENKA: Stadion Crvenke, gledalaca 150, sudija: P. Vračar (Sombor), strelci: Kostić u 4. M. Subotić u 6. Marić u 13. Furtula u 18. Faćol u 20. minutu.

CRVENKA: Drinčić, Kostić 7, Radmanović 7, Šakić 7, M. Subotić 7 (Dragović 7), Faćol 7 (Kerekeš), Marić 7, Vujović 7, J. Subotić 7, Babić 7, Furtula 7.

POLET: Spasić 5, Anđelković 5, Stanojković 5, Veličković 5 (Blagojević), S. Stanković 5, Ž. Stanković 5, Zlatković 5, Zec 5, Bogdanović 5, Milinović 5 (Smiljković).

Bez većeg napora Crvenčani su ostvarili ubedljivu pobedu nad nemoćnim gostima, u čijoj se mreži već nakon 20. minuta našlo pet golova. Sudeći po ovakvom početku počelo se nagađati među navijačima sa kojim će dvocifrenim rezultatom utakmica biti okončana. Međutim, ne samo do kraja prvog poluvremena, nego i tokom celog drugog bilo je očigledno da su motivi presahli, kako kod domaćina da poveća vođstvo, nego i kod gostiju da bar malo poprave utisak. U takvim okolnostima kao da su svi jedva čekali da sudija odsvira kraj.

T. Jovović

Tekstilac - Budućnost 0:0

ODŽACI: Gradski stadion, gledalaca 200, sudija: A. Šipoš (Srbobran). Žuti kartoni: Josović, Milenković, Ognjenović, Latinović (Tekstilac), Kopanja, Lovre (Budućnost).

TEKSTILAC: Marković 7, Gostović 7,5, Divjak 6,5, Latinović 7, Dakić 6,5 (Spasić 7), Josović 6,5, Božičić 7,5, Ognjenović 6,5 (Vukobratović), Milenković 6,5, Radojičić 6 (Đokić 6,5), Mitrović 6,5.

BUDUĆNOST: Lugova 7, Kopanja 6, Medić 6, Radičić 7, Lovre 7, Vulić 6, Dujaković 7, Ralević 6,5, Jurčević 6,5 (Trkulja), Vičentijević 6 (Đumić 6,5), Subišić 6,5 (Vasić).

Gosti su doputovali u Odžake u nameri da ne izgube i uspeli su u tome. Prvu priliku domaćih imali u 17. minutu, kada je Uroš Dakić u odlučujućem momentu zakasnio. I u drugom delu igralo se između dva šenaesterca. Domaćii su propustili dve kolosalne prilike preko Ognjenovića i Đokića. Sa podelom plena zadovoljnija je ekipa Budućnosti iz Mladenova.

S. Jovin

Mladost (T) - Bajša 0:2, Bačka - Radnički (St) 0:4, Tavankut - Vrbas 4:1, Sloga (Č) - Mladost (BP) 1:1, Crvenka - Polet (K) 5:0, Tekstilac - Budućnost 0:0, Radnički (S) - Tisa 0:3, BSK - Mladost (A)2:1.

1. Radnič. (St)         20     18     2      0      59:9  56

2. Sloga (Č)              20     15     4      1      47:22        49

3. Mladost (A)         20     11     3      6      36:25        36

4. Bajša                   20     10     5      5      30:14        35

5. Tisa                     20     10     3      7      35:24        33

6. Vrbas                   20     9      3      8      33:35        30

7. Radnički (S)       20     8      3      9      25:34        27

8. Crvenka               20     6      8      6      29:24        26