Војвођанска лига – Север: Лучић промашио победу

26.03.2019. 10:53 10:56
Извор: Dnevnik.rs

Слога - Раднички (СТ) 2:2 (0:0)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 1000, судија: Панчић (Каравуково), стрелци: Вемић у 60. Пурић у 88. за Слогу, Човин у 50. Антунић у 58. минуту за Раднички.

СЛОГА: Лебовић 7,5, Сазданић 7, Штрбац 7,5, Пурић 8, Нинковић 7 (Милошевић), Кнежевић 7 (Митровић), Рајчанин 7,5, Стојшић 7,5, Коњовић 7, Вемић 8, Лучић 7.

РАДНИЧКИ: Павасовић 7, Шћепановић 7 (Бошковић), Славуљица 7, Богуновић 7,5, Боронић 7, Радмановић 6,5, Чордашић 7, Антунић 7, Човин 7, Ђуровић 7, Кнежевић 7,5.

У дивном амбијенту пред око 1000 гледалаца одигран је прави дерби у коме није било победника. Кнежевић је у 50. минуту прошао по левој страни, оштро шутирао на гол, лопта је стигла до Човина који је постигао гол. Само неколико минутра касније Сомборци су постигли и други погодак.  Домаћин је врло брзо после продора и центаршута Рајчанина преко Вемића смањио резултат. Два минута пре краја Коњевић је био у продору, успео је да центрира до Пурића који је погодио мрежу. Слога је могла до сва три бода када је у надокнади времена Лучић је шутирао преко пречке.

С. Стојиљковић

Текстилац - Младост (БП) 2:1 (1:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 350, судија: Јурић (Сента), Латиновић у 18. (из пенала), Јосовић у 78. за Текстилац, а Целин у 50. минуту за Младост. Жути картони: Гостовић, Дивјак, Миленковић, Спасић (Текстилац), Шпрох, Фабри (Младост).

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 8, Гостовић 8, Дивјак 7, Латиновић 8, Јосовић 9, Божичић 8, Огњеновић 7, Прелић 8 (Стевановић 7), Миленковић 7 (Спасић 7), Митровић 7, Ђокић 7 (Радојичић 7).

МЛАДОСТ: Лења 7, Ожват 7, Шпрох 6, Познановић 7 (Глувић 6), Кања 8, Адамек 6 (Кобиларов 6), Северењи 6 (Целин 7), Фабри 6, Докћ 6, Јакуш 6, Шкрбић 6. Пре почетка утакмице одата је почаст минутом ћутања недавно преминулом играчу и тренеру Текстилаца Ненаду Ђуковићу(57).

Оџачани су повели у 18. минуту када је капитен Дарио Божичић фаулиран, и арбитар Јурић је показао на белу тачку. Сигуран извођач најстроже казне био је Латиновић. У 26. минуту Огњеновић пропушта идеалну прилику да увећа вођство своје екипе. Екипа Младости преко Кање и Адамека пропушта две идеалне прилеке за погодак, у оба наврата одличним одбранама истакао се млади голман Милош Марковић.

На почетку другог дела резервиста Целин волеј ударцем изједначио је резулта. Најлепша акција на утакмици је виђена у 78. минуту, након центаршута Прелића са леве стране Јосовић главом постигао погодак за велику радост својих саиграча и навијача.

С. Јовин

Таванкут - Бајша 4:2 (3:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 300, судија: Васиљевић (Оџаци), стрелиц: Н. Скендеровић у 12. 15. Пејић у 38. Плавшић у 90. за Таванкут, Маријановић у 54. Кривокапић у 88. минуту за Бајшу. Жути картони: Плавшић, Пејић, Н. Пољаковић, Визин, Слобода (Таванкут), Котарош (Бајша).

ТАВАНКУТ: Сабо 7, И. Скендеровић 7,5, Слобода 7, Темуновић 7,5, Облаковић 7, Д- Пољаковић 7,5, Бедековић 7 (Кујунџић), Пејић 7,5 (Годар 7), Н. Скендеровић 8,5 (Н. Пољаковић 7), Плавшић 8, Визин 8.

БАЈША: Ившић 6,5, Манојловић 7, Котараш 7, Борош 7,5, Кочић 7, Бедић 6,5, Хроват, Маријановић 7, Кочиш 7, Мајкић 6,5, Кривокапић 7.

У борбеној и квалитетној игри успешнији су били домаћини и у 12. минуту су повели из брзе акције када је лопта стигла до Небојше Скендеровића који је пласирао лопту у мрежу. Два минута касније је Скендеревић је казнио одбрану Слободе.

У другом делу Tavannkućani су чували лопту и резултат. У финишу Кривокапић је у 88. минуту најавио евентуалну драму, али до краја утакмице резултат се није мењао.

С. Стољијковић

Црвенка - Врбас 4:1 (1:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба”, гледалаца 200, судија: Воркапић- Настасић (Сомбор), стрелци: Шакић у 40. М. Суботић у 54. (из пенала), Вујовић у 79. Костић у 89. за Црвенку, а Крајиновић у 67. минуту (из пенала) за Врбас.

ЦРВЕНКА: Дринчић 7, Костић 7, Радмановић 7, Шакић 8, М. Суботић 7 (Керекеш), Марић 7 (Фаћол), Ивић 7, Вујовић 7, Ђачић 7, Ј. Суботић 7, Бабић 7 (Фуртула).

ВРБАС: Јовичић 7, Бортник 6, Авдаловић 6 (Фејса), Шмит 6 (Рогановић), Тешановић 7, Јовановић 6, Маројевић 6, Крајиновић 7, Јакић 6 (Дулетић), Зорић 6, Кулић 6.

Након вођства Црвенчана од 2:0 у 54. минуту, изгледало је да је на помолу лако привођење утакмице крају. Уследио је међутим, гол Крајиновића из оправдано досуђеног пенала у 67. минуту и потом потпуна доминација Врбаса, па је изгледало да је изједначење на видику. Црвенчани су ипак, одолели многи налетима и поново успоставили равнотежу, да би је у самој завршници крунисали головима Вујовића и Костића и тако стигли до друге заслужене и убедљиве победе у пролећном делу првенства.

Т. Јововић

БСК - Будућност 2:1 (0:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 250, судија: Мрђеновић (Врбас). Стрелци: Бојић у 56. и 80. (оба из пенала) за БСК, а Ралевић у 41. минуту за Будућност. Жути картони: Данојевић, Бојић, Савић, Крњајић (БСК), а Медић, Вићентијевић (Будућност).

БСК: Молнар 8, Станић 7,5, Божић 7, Живкуцин 7, Бојић 8, Пековић 7,5, Агбаба 7,5, Савић 7 (Бачић 7), Медић 7 (Крњајић 7), Сушић 8,5 (Павков), Данојевић 7.

БУДУЋНОСТ: Лугоња 7,5, Ралевић 7,5, Медић 6,5, Радичић 6,5, Ловре 7,5, Вићентијевић 7, Дујаковић 7, Вулић 7,5, Јурчевић 6 (Ђумић 7), Јосимовић 6 (Васић 7), Секулић 7.

Обе екипе приказале су борбену и динамичну игру. Домаћин је у 38. минуту пропустио идеалну прилику, када Агбаба није добро захватио лопту. Гости нису имали шанси а у 41. минуту после корнера Ралевић је захватио лопту главом и довео своју екипу у вођство. У другом делу Брестовчани су кренули на све или ништа, успели су да преокрену резултат головима Бојовића из оправдано досуђеног пенала. Најбољи играч сусрета Сушић оборен је оба пута и судија је без двоумљења показао на белу тачку.

А. Чичић

Младост (Т) - Бачка (П) 1:1 (0:0)

ТУРИЈА: Стадион Младости, гледалаца 150. Судија: Рауковић (Суботица). Стрелци: Комленић у 48. за Младост, а Миловановић у 87. минуту за Бачку. Жути картони: Мрђан, Јовић, Цигановић (Младост), Миличић (Бачка).

МЛАДОСТ: Ађански, Икрашев, Савин, Тешановић (Филиповић), Мрђан, Цигановић, Комленић (Гашић С), Адамовић, Јелић, Срданов, Јовић (Тривић).

БАЧКА: Станчић, Дошлов, Никшић, Ковач, Гњатовић, Момчилов, Шабан, Недић (Петковић), Миловановић, Живина, Миличић (Вујаклија).

Утакмица тврда, пуна темпа, борбености, али без изгледних прилика. Домаћи су повели голом млађаног Комленића, брзоноги Јовић је протутњао поред два играча гостујуће екипе по десној страни, уследила је прецизна повратна лопта у срце шеснаесерца, и голман Станчић је био савладан. У 70. минуту на сцени је поново Јовић, над којим је направљен фаул, а судија је оправдано досудио  најсрожу казну. Извођења се прихватио Јелић, али је то учинио слабо и голман гостију лакоћом је ухватио лопту.

Пред сам крај меча у 87.минуту гости су после центаршута са десне стране и смушене одбане младосташа успели да изједначе. Гледаоци који су били у линији помоћног судије тврде да је то била офсајд позиција, али то је немогуће утврдити. На крају резултат је реалан.

С. Срданов

Младост (Т) - Бачка 1:1, Таванкут - Бајша 4:2, Слога (Ч) - Раднички(Ст) 2:2, Црвенка - Врбас 4:1, Текстилац - Младост (БП) 2:1, Раднички (С) - Полет (К) 3:1, БСК - Будућност 2:1, Младост (А) - Тиса 2:1.

1. Раднички(Ст)      18     16     2      0        52:7  50

2. Слога (Ч)             18     14     3      1      44:21        45

3. Младост (А)         18     10     3      5      31:22        33

4. Тиса                      18     9      3      6      32:21        30

5. Врбас                   18     9      3      6      32:29        30

6. Бајша                   18     8      5      5      25:12        29

7. Раднички (С)        18     7      3      8      23:31        24

8. Бачка                    18     6      5      7      38:29        23