104.8191

Војвођанска лига – север: Тиса спасавала бод

04.09.2018. 11:02 11:08
Извор: М. Митровић/Гужва у Адорјану после досуђеног пенала

После две победе у гостима, екипа Тисе је у првој утакмици ове сезоне пред својом публиком била принуђена да спасава бод.

Тиса – Младост (А)  1:1 (0:0)

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 150. Судија: И. Цапко (Руски Крстур). Стрелци: Тодоровић у 63. за Тису (из једанаестерца), а Фабер у 51.минуту за Младост. Жути картони: Тодоровић (Тиса), Фабер (Младост).

ТИСА: Тасић 7, Панић 7, Мандић 8, Шицар 7, Таћи 6 (Шабан 7), Живковић 8, Боршош 6 (Лазић 7), Чабрило 7, Ђурановић 7 (Арежина -), Тодоровић 8, Шијачић 7.

МЛАДОСТ: Рашета 7, Петрес 7, Бурсаћ 7, Басарић 8, Ђери 7, Рапајић 7, Милешевић 6 (Мишковић -), Марин 7, Фабер 8 (Кунтић -), Глигоријевић 8 (Ожеговић -), Кнежевић 7.

Игра се распламсала у другом делу, а Апатинци су донекле изненадили домаћине.

У 51.минуту шок за домаћине, када је Фабер из слободног ударца са 18 метара полувисоком лоптом нашао рупу у живом зиду, па је голман Тасић капитулирао.

Изједначење је уследило са беле тачке у 63.минуту. У казненом простору је оборен Миодраг Мандић, а сигуран реализатор најстроже казне био је искусни Ненад Тодоровић. После досуђеног пенала, гости су без разлога реаговали, дошло је до гужве на терену, али и до чарки у гледалишту. У 78.минуту Фабер је шутом издалека погодио стативу, а два минута касније на другој страни Мандић је главом лопту послао тик изнад пречке. Прилику је у 84.минуту за госте имао Горан Басарић, а крајњим напором голман Тасић је лопту избио у корнер.

М. Митровић

Бајша - Таванкут 1:0 (1:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 200, судије: Мрђеновић (Врбас), стрелац: Хорват у 40. минуту.

БАЈША: Дамјановић 7, Тресиглавић 7, Лаћак 7 (Педић 6), Хорват 8 (Такач 6), Жембери 7, Кочиш 7 (Тот 6), Мајкић 8, Кривокапић 7, Михалец 7, Мајорош 7, Борош 7.

ТАВАНКУТ: Сабо 7, Kujunyić 6, Слобода 7, И. Скендеровић 7, Годар 6 (Перић 6), Темуновић 6, Шимић 6, Рајић 6 (Францишковић 6), Н. Скендеровић 7, Пејић 6 (Војнић 7), Визин 7.

Домаћи су дошли до победе пет минута пре краја првог полувремена, када је Мајорош оставио неколицину играча гостујућег тима, лепо центрирао до Хорвата који је главом тукао. Сабо је кратко одбиоа лопту поново до Хорвата који је пласирао у мрежу.

С. Стојиљковић

Младост (БП) – Текстилац 0:3 (0:1)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 250, судија Ђорђе Допуђа (Бачки Соколац). Стрелац: Божичић у 30. 81. и 93. минуту. Жути картони: Ђокић (Младост), Дакић, Илић, Миленковић (Текстилац).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Шпрох, Бабјак, Познановић (Срдановић), Адамек (Кобиларов), Кања, Павлис, Валентик, Јакуш, Ђокић (Северињи).

ТЕКСТИЛАЦ: Спасић, Дрпљанин, Гостовић, Дакић (Стевановић), Бранковић (Милошевић), Божичић, Огњеновић, Прелић, Миленковић, Митровић, Станојковић (Илић).

Фудбалери oyačkog Текстилца непријатно су изненадили тим Младости захваљујући пре свега маестралном капитену Дариу Божичићу, троструком стрелцу на игралишту у Врбари.

Први гол Божичић је постигао снажним ударцем са дистанце на истеку пола часа игре. Сви покушаји домаћина у првом полувремену завршавали су шутевима поред или изнад гола Спасића.

Домаћини су друго полувреме почели нападима са намером да изједначе. Чврста одбрана Оџачана успешно је одолевала нападима домаћих, који су преко Павлиса два пута, Срдановића и Кање шутевима из даљине неуспешно покушавали изненадити Спасића. На другој страни незадрживи Божичић два оута вешто је  заобишао голмана Младости и пласирао лопту у празну мрежу. Пре тога у 79. минуту Прелић је из слободног ударца погодио десну стативу гола Младости.

Ј. Пуцовски

Полет - Раднички (С) 2:3 (1:1)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 150, судија: Лтиновић (Бачка Паланка), стрелци: Дорословац у 43. (из пенала), Јововић у 63. за Полет, а Мартиновић у 2. и 70. и Ердеи у 65. минуту за раднички. Жути картони: Станковић, Стошић, Ивановић, Малиновић (Полет), Вукадиновић, Дулић, Радев, Тевановић, Мазињанин, Сапозниченко (Раднички).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Алексић 6, Станојковић 7, Дорословац 7, Станковић 6 (Микић 7), Јововић 8, Милуновић 7, Златковић 7, Дивјак 7, Богдановић (Стојковић 7), Стошић 7 (Малиновић).

РАДНИЧКИ: Јеличић 7, Дулић 7, Мазињанин 7, Вукадиновић 7, Лакић 7, Ердеи 8, Мартиновић 8, Вуковић 6 (Тевановић 7), Веслиновић 6 (Радев 7), Ћуљак 7 (Јосић), Сапозниченко 6.

Екипа Полета наступила је ослабљена и доживела је пораз. Млада, али врло покретљива и борбена екипа из Сомбора искористила је своје шансе и однела бодове. Најбољи утисак оставио је двоструки стрелац Мартиновић, а њему уз раме био је и одлични халф Ердеи. Утакмица је протекла коректно, иако је показано доста жутих картона.

А. Чичић

Бачка (П) - Младост (Т) 1:0 (1:0)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 150, судија: Кузмановић (Кула), стрелац: Гњатовић у 45. минуту (из пенала). Црвени картон: Станачев (Бачка).

БАЧКА: Маровић 7, Дослов 7, Живина 6, Ђуровић 7, Ковач 6, Драгић 6 (Рахић 6), Гњатовић 8, Станачев 7, Миловановић 6 (Бореновић 6), Миличић 7. Шотра 6.

МЛАДОСТ: Ayanski 7, Цигановић 6 (Стеванов 6), Савин 6, Адамовић 7, Јелић 7, Берић 7, Комленић 7, Бановић 7, Јовић 6, Козомнора (Гашић 6), Ловрић 7.

У отвореној и борбеној утакмици бележимо по две шансе на обе стртане, и пенал у надокнади првог полувремена за домаћина. Када је неко играо руком у казненом простору судија је досудио пенал, а реализатор је био најбољи играч овог меча Марко Гњатовић.

С. Ст.

Будућност – БСК 1:0 (0:0)

МЛАДЕНОВО: Стадион Будућности, гледалаца 200, судија Тешановић (Србобран). Стрелац, Тасић у 87. минуту. Жути картони, Ловре, Медић, Шатора (Будућност), Данојевић, Тимар (БСК).

БУДУЋНОСТ: Лугоња 7, Прошић 7 (Бањац -), Радичић 7 (Копања -), Ралевић 7, Ловре 7, Ђурић 7 (Ђумић 7), Медић 8, Шатора 7, Тасић 8, Ковачевић 7, Ал. Антонић 7.

БСК: Маринковић 7, Трифуновић 6, Јовановић 6, Ђорђић 7, Савић 7, Агбаба 7, Тимар 6, Кулић 7 (Бачић 6), Бојић – (Античевић 6), Данојевић 6 (Исаков -), Дивјак 6.

М. Ђ. Кременовић

Бачка - Младост (Т) 1:0, Бајша - Таванкут 1:0, Раднички - Слога (Ч) 3:0, Врбас - Црвенка 1:1, Младост (БП) - Текстилац 0:3, Полет (К) - Раднички (С) 2:3, Будућност - БСК 1:0, Тиса - Младост АПА 1:1.