Војвођанска лига – Север: Три црвена картона

28.08.2018. 09:44 09:46
Извор: Dnevnik.rs

​​​​​​​Текстилац - Врбас 2:1 (1:1)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Крушић (Кањижа), стрелци: Станојковић у 6. и Огњеновић у 93. за Текстилац, а Којчић у 45. минуту за Врбас. Црвени картони: Миленковић, Латиновић (Текстилац), Крајновић (Врбас).

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 8, Латиновић 7, Гостовић 7, Миленковић 6, Дакић 7 (Илић), Божичић 8, Огњеновић 8 (Дорословац), Митровић 7, Станојковић 7 (Радојчић).

ВРБАС: Дрничић 7, Рогановић 7, Павичевић 7, Адаловић 6 (Крњајић 6), Смишт 7, Тешановић 7, Вујошевић 7, Крајновић 6, Маројевић 7, Богавац 7, Којичић 8.

Екипа Текстилца је уз доста муке стигла до прве победе. На почетку сусрета домаћини су дошли до предности голом расположеног Станојковића. До краја полувремена водила се рововска борба, а екипа Врбаса је преко Којчића изједначили резултат.

На почетку другог полувремена ређале су се прилике за домаћи тим, али лопта једноставно није хтела у гол. У овом делу игре дошло је до физичког обрачуна појединих играча Текстилца и Врбаса, тако да је арбитар Јован Крушић поделио три црвена картона. Домаћи су жарко желели победу, а у трећем минуту судијске надокнаде капитен Дарио Божичић се ослободио својих чувара, убацио лопту пред противнички гол, где се снашао Горан Огњеновић и резантним ударцем савладао голмана Дрничића.

С. Јовин

Таванкут - Бачка 1:4 (0:1)

ТАВАНКУТ: Стадион таванкута, гледалаца 300, судија: Воркапић (Сомбор), стрелци: Н. Скендеровић у 90. за таванкут, Недић у 24. (из пенала), Миловановић у 70. и 75. и Миличић у 88. минуту за Бачку. Жути картони: Слобода, Визин (Таванкут), Гњатовић, Ковач, Недић (Бачка).

ТАВАНКУТ: Сабо 6, И. Скендеровић 6, Слобода 6, Пољаковић 6, Темуновић 6 (Кујунџић), Шимић 6, Иванишевић 6 (Плетикосић), Н. Скендеровић 6, Францишковић 6 (Визин 6), Г. Скендеровић 6, Годар 6.

БАЧКА: Маровић 7, Дослов 7, Живина 7, Ђуровић 7, Ковач 7, Недић 8 (Рахић), Гњатовић 7, Станачев 8, Бореновић 7 (Миловановић 8), Миличић 8, Шотра 7 (Драгић).

У комшијском дербију одиграна је добра утакмица, а гости су сасвим заслужено славили.

С. Ст.

Раднички (С) - Младост(БП) 2:0 (1:0)

СОМБОР: Игралиште Радничког, гледалаца 100, судија: Чапко (Руски Крстур), стрелци: Дулић у 39. и Вуковић у 82. минуту. Жути картони: Сапозниченко, Стевановић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Јелачић 7, Дулић 8 (Стевановић), Марсиљанин 7, Вукадиновић 7, Лкић 7, Ердељ 7, Сапозниченко 7, Вуковић 8 (Топалов), Лукић 8, Радев 7, Веселиновић 7, Мртиновић 8.

МЛАДОСТ: Лења 6, Шпрох 7, Бероња 6, Познановић 6 (Северињи 6), Јовановић 6 (Кобиларов 6), Кања 7, Фабри 6, Валентик 6, Јакуш 7, Ђокић 7, Адамек 6 (Новак).

Прву шнсу већ у 5. минуту уз прецизан шут имо је Сапозниченко, али је Лења одлично интервенисао. У наствку акције покушо је Лукић, а лопта је отишла поред гола. Одличан центаршут најискуснијег Вуковић са четири метара у гол је претворио најбољи играч меча Дулић.

Гости су имали више лопте у поседу, али без опипљивих прилика. Сви редови домаћих одлично су функционисали, а прилике су имали Сапозниченко али без праве завршнице. У 82. минуту Сомборцису дошли  до другог гола. Вуковић се после корнера прецизним ударцем послао лопту иза леђа Лење.

С. Р.

БСК - Полет 1:1 (0:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 200, судија: Сабо (Кула). Стрелци: Ђођић у 56. за БСК, а Стошић у 63. минуту за Полет. Жути картони: Тимар, Данојевић, Трифуновић, Агбаба, Бојић (БСК), а А. Јововић, К. Јововић, Алексић, С. Станковић, Богдановић (Полет).

БСК: Маринковић 7, Трифуновић 7, Савић 7, Дивљак 7, Ђођић 8, Агбаба 7, Тимар 7, Кулић 7 (Бачић), Бојић 7, Данојевић 7, Јовановић 7.

ПОЛЕТ: Марковић 7, Милуновић 7, Алексић 7, Дорословац 7, С. Станковић 8, К. Јововић 8, Анђелковић 7, Златковић 7, А. Јововић 7, Богдановић 7 (Ж. Станковић), Стошић 7 (Малиновић).

У дуелу општинских ривала виђена је врло добра и борбена игра. У првом делу гости су имали четири прилике и  пречку, тако да имају за чим да жале.

Домаћи су повели голом Ђођића у 56. минуту после гужве лопту је главом захватио и погодио мрежу младог Марковића. Седам минута касније гостујући нападач Стошић искоса са двадесетак метара шутирао је врло снажно и погодио супротни угао голмана Маринковића.

А. Чичић

Црвенка - Раднички (Ст) 0:1 (0:0)

ЦРВЕНКА: Стадион “Милорад Џомба”, гледалаца око 700, судија: Тешановић (Србобран). Стрелац: Д. Богуновић у 80. минуту. Жути картони: Булатовић, Манојловић, Керекеш, Кулић и Ј. Суботић (Црвенка), а Шћепановић и Гороњић (Раднички).

ЦРВЕНКА: Ђуришић 7, Ивић 6, Булатовић 7 (М. Суботић), Радмановић 6, Манојловић 7, Керекеш 6, Кулић 6 (Ј. Суботић), Фаћол 6, Вујовић 6, Јововић 5 (Бановић 6) и Шакић 6.

РАДНИЧКИ: Павасовић 7, Баљак 6, Шћепановић 6 (Симић 6), Сазданић 6, Вујичић 8, Кобиљски 6 (Д. Богуновић 7), Матијашевић 7, Радмановић 7, Ђоровић 6, Гороњић 6, Антунић 6 (Бортник 6).

Наставак је донео нешто живљу игру, али и даље без повољнијих прилика за промену резултата. У току овог дела утакмице оба тренера су искористили могућност измена, које су се показале корисније за екипу Радничког. Тако је након изласка искусног ветерана Радоша Булатовића уследио напад гостију са десне стране и центаршут, а Дамир Богуновић искористио празнину у ужој одбрани Црвенке и главом постигао победоносни гол.

Т.  Јововић

Младост (Т) - Тиса 2:3, Младост (А) - Будућност 2:1, БСК - Полет (К) 1:1, Раднички (С) - Младост (БП) 2:0, Текстилац - Врбас 2:1, Црвенка - Раднички(СТ) 0:1, Слога (Ч) - Бајша 2:1, Таванкут - Бачка 1:4.

1. Раднички (С)             2      2      0      0      5:1    6

2. Раднички (Ст)           2      2      0      0      4:0    6

3. Тиса                           2      2      0      0      6:3    6

4. Слога (Ч)                   2      2      0      0      6:4    6

5. Младост (А)               2      2      0      0      4:2    6

6. Бачка                         2      1      0      1      7:5    3

7. Бајша                         2      1      0      1      3:2    3

8. Младост (Т)               2      1      0      1      3:3    3