117.0601
108.4794

Прве утакмице баража за попуну Сремске лиге

26.06.2018. 10:36 10:39

У Руми, у првој утакмици „баража“ за попуну Сремске лиге, уз диван амбијент, Совен и Напредак су одиграли нерешено 1:1.

Преко 250 гледалаца уз спортско навијање. Прво полувреме протекло је у  доминацији фудбалера Словена. Румљани су и брзо дошли у вођство. Јошић је  изломио Г. Миљковића, и онда је лопту ефектно по земљи, са седам метара, лако послао незаштићени део мреже голмана Крнића.

У наставку, гости, су брзо изједначили. Голман Дер је одбио лопту, а на њу је натрчао М. Божић, и са 13 метара, је прецизно послао лопту иза леђа голмана Дера.

До краја утакмице, гости су били доста бољи ривал, али је резултат остао 1:1.Тако, остаје још 90.минута велике борбе на жарковачкој  „Бонбоњери“ за сремсколигашки статус.

Н. Миљковић – Б. Рокнић

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 250, судија Ранисавић (Сремска Митровица).Стрелци: Јошић у 6. за Словен, М. Божић у 52. за Напредак.Жути картони: Батањски (Словен), Вујевић (Напредак).

СЛОВЕН: Дер 6, Кнежевић 6, Батањски 6, Јовановић 6 (Петковић), Топић 6 (Милић), Вулетић 6, Бошковић 6, Достанић 7, Савић 7 (Станић), Јошић 7, Ракић 7.

НАПРЕДАК: Крнић 6, Г. Миљковић 6, Секулић 6, Мадацки 7, Јовић 6, Попов ић 6 (Тица 6), Топић 6 (Гемери 7), М. Божић 7, Пазарски 7, Вујевић 7, Катић 6.

Младост (Б)  - Борац (М) 0:1 (0:1)

У Буђановцима, су се састали ривали, домаћин Младост (четврта у Међуопштинској лиги-Срем) и Борац из Мартинаца (12.у Сремској лиги).Од почетка утакмице оба тима играла су на грешку противника.И све до финиша полувремена скоро да је све било изједначено и игра и шансама.Онда је голман домаћих Делић одбио једну оштру лопту, а на њу је натрчао Грбић, и са само два метра просто је угурао у мрежу.

У другом полувремену домаћин је имао шансу да поравна резултат, али је Марковић, са беле тачке, промашио читав гол.До краја меча, фудбалери Младости, јесу нападали, али без праве реализације.На другој страни Мартичани су се одлично бранили, и на крају одбранили и сачували, милнимално вођство, за реванш у Мартинцима.

С. Јовановић

БУЂАНОВЦИ: Игралиште Младости, гледалаца 200, судија Тошић (Стара Пазова).Стрелац: Грбић у 45.минуту Жути картони. Божичковић, Прљић, Југовић, Јовановић (Младост), Грбић, Јандрић, Ненадовић, Бјелић (Борац).

МЛАДОСТ: Делић 7, Путник 6, Божичковић 6, Јовановић 8, Вукин 8, Видовић 6, Чикић 7, Радовић 7 (Југовић 7), Марковић 6 (Лилић), Прљић 6 (Николић 4), Савић 7.

БОРАЦ: Јандрић 7, Аврамовић 7, Жилић 7, Бјелић 7, Ненадовић 7 (Шћурк), Грбић 7, Савић 7, Вукадиновић 7 (Јовелић), Шарчевић 7, Пушкаш 7, Алексић 7.