108.4794

Вицешампион Европе убедљив КОШАРКАШИ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ БЕЗ СНАГЕ ПРОТИВ РЕАЛ МАДРИДА

24.10.2024. 22:53 23:11
Crvena zvezda

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су поражени од Реал Мадрида у гостима са убедљивих 95:72 у петом колу Евролиге.

Јасно је било од самог старта да црвено-беле очекује најтежи изазов у досадашњем делу сезоне, како због квалитета ривала, тако и због неповољне здравствене ситуације. И одмах у уводним минутима се показало зашто је тако. Реал Мадрид је флуидним нападима и чврстом одбраном стекао предност у раној фази и одмах ставио до знања ривалу да ће максимално ући у дуел.

Тргла се потом Црвена звезда. Милош Теодосић је провео нешто више времена на паркету у одсуству Недовића и био веома продуктиван. Његови пасови, поготово један после шпанског пикенрола проналазили су слободне саиграче, па су гости на крилима плејмејкера серијом 8:0 пришли на само минус пет.

Од тог момента постојао је само један тим, тако да је “краљевски клуб” фуриозно повео 17 разлике на полувремену.

До краја није било већих узбуђења. Реал Мадрид је рутински преломио дуел, а Урош Плавшић је са друге стране искористио неке минуте како би што више ухватио ритам, јер је логично да ће у одсуству Боломбоја нешто већа одговорност да падне и на њега.

Најефикаснији код победника били су Џанан Муса са 17 и Кампацо са 13 поена, док је ривала предводио Теодосић са 11 поена, једини двоцифрени.