Prve utakmice baraža za popunu Sremske lige

26.06.2018. 10:36 10:39

U Rumi, u prvoj utakmici „baraža“ za popunu Sremske lige, uz divan ambijent, Soven i Napredak su odigrali nerešeno 1:1.

Preko 250 gledalaca uz sportsko navijanje. Prvo poluvreme proteklo je u  dominaciji fudbalera Slovena. Rumljani su i brzo došli u vođstvo. Jošić je  izlomio G. Miljkovića, i onda je loptu efektno po zemlji, sa sedam metara, lako poslao nezaštićeni deo mreže golmana Krnića.

U nastavku, gosti, su brzo izjednačili. Golman Der je odbio loptu, a na nju je natrčao M. Božić, i sa 13 metara, je precizno poslao loptu iza leđa golmana Dera.

Do kraja utakmice, gosti su bili dosta bolji rival, ali je rezultat ostao 1:1.Tako, ostaje još 90.minuta velike borbe na žarkovačkoj  „Bonbonjeri“ za sremskoligaški status.

N. Miljković – B. Roknić

RUMA: Stadion Slovena, gledalaca 250, sudija Ranisavić (Sremska Mitrovica).Strelci: Jošić u 6. za Sloven, M. Božić u 52. za Napredak.Žuti kartoni: Batanjski (Sloven), Vujević (Napredak).

SLOVEN: Der 6, Knežević 6, Batanjski 6, Jovanović 6 (Petković), Topić 6 (Milić), Vuletić 6, Bošković 6, Dostanić 7, Savić 7 (Stanić), Jošić 7, Rakić 7.

NAPREDAK: Krnić 6, G. Miljković 6, Sekulić 6, Madacki 7, Jović 6, Popov ić 6 (Tica 6), Topić 6 (Gemeri 7), M. Božić 7, Pazarski 7, Vujević 7, Katić 6.

Mladost (B)  - Borac (M) 0:1 (0:1)

U Buđanovcima, su se sastali rivali, domaćin Mladost (četvrta u Međuopštinskoj ligi-Srem) i Borac iz Martinaca (12.u Sremskoj ligi).Od početka utakmice oba tima igrala su na grešku protivnika.I sve do finiša poluvremena skoro da je sve bilo izjednačeno i igra i šansama.Onda je golman domaćih Delić odbio jednu oštru loptu, a na nju je natrčao Grbić, i sa samo dva metra prosto je ugurao u mrežu.

U drugom poluvremenu domaćin je imao šansu da poravna rezultat, ali je Marković, sa bele tačke, promašio čitav gol.Do kraja meča, fudbaleri Mladosti, jesu napadali, ali bez prave realizacije.Na drugoj strani Martičani su se odlično branili, i na kraju odbranili i sačuvali, milnimalno vođstvo, za revanš u Martincima.

S. Jovanović

BUĐANOVCI: Igralište Mladosti, gledalaca 200, sudija Tošić (Stara Pazova).Strelac: Grbić u 45.minutu Žuti kartoni. Božičković, Prljić, Jugović, Jovanović (Mladost), Grbić, Jandrić, Nenadović, Bjelić (Borac).

MLADOST: Delić 7, Putnik 6, Božičković 6, Jovanović 8, Vukin 8, Vidović 6, Čikić 7, Radović 7 (Jugović 7), Marković 6 (Lilić), Prljić 6 (Nikolić 4), Savić 7.

BORAC: Jandrić 7, Avramović 7, Žilić 7, Bjelić 7, Nenadović 7 (Šćurk), Grbić 7, Savić 7, Vukadinović 7 (Jovelić), Šarčević 7, Puškaš 7, Aleksić 7.