NOVI SAD SE ODUŽUJE VELIKOJ NAUČNICI- MILEVA MARIĆ AJNŠTAJN DOBIĆE SPOMENIK Grad i Pokrajina održali važan sastanak o zajedničkim projektima- Evo kada se očekuje kraj radova značajnih poduhvata
Predstavnici Grada Novog Sada i Pokrajinske vlade održali su danas radni sastanak u kojem su razgovarali o bitnim gradskim projektima, a kao dva najznačajnija istakli su Almaški kraj i radove na Osnovnoj školi "Miloš Crnjanski".
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin naglasio je da je u Pokrajinskoj vladi održan sadržajan sastanak sa predsednicom Majom Gojković navevši da je saradnja dignuta na viši nivo.
-Dogovorili smo da ove sastanke održavamo na mesečnom nivou. Istakao bih projekte koji su od velikog značaja- uređenje Almaškog kraja, koji predstavlja srce Novog Sada. Do kraja maja očekujemo završetak prve faze radova. To su ulice Zlatne grede, Skerlićeva do Trga Zaharija Orelina, koji izgleda prelepo. Predsednica Pokrajinske vlade i ja dogovorili smo se da ćemo obići u narednom periodu radove i videti da li se poštuje njihova dinamika, a to ćemo uraditi nenajavljeno- poručio je Mićin.
On je dodao i da je to temeljna rekonstrukcija Almaškog kraja, koja podrazumeva kompletnu rekonstrukciju infrastrukture.
-Drugi značajan projekat je Osnovna škola "Miloš Crnjanski". Pokrajinska vlada finansira najveći deo ovog projekta i to mi je posebno zadovoljstvo, jer je to škola koju sam ja pohađao. U pitanju je nov objekat škole, za 1.600 učenika, 39 učionica koje će biti opremljene najsavremenijom opremom. Uložićemo sve napore da se ova škola otvori do početka školske godine- zaključio je prvi čovek Grada.
Predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković dodala je da Grad i Pokrajina neraskidivo sarađuju u projektima koji su započeti u prethodnom periodu.
-Drago mi je da je u pojedinim ulicama u Almaškom kraju prvi put u istoriji počelo sađenje drveća, tako da ćemo imati novi lep kvart. Odmah se prelazi i na drugu i treću fazu. Izvođač radova na "Miloš Crnjanski" školi kaže da bi mogao da završi radove do početka nove školske godine, ali da imamo zadršku da kažemo do kraja ove godine zajedno sa opremanjem tog izuzetno lepog objekta- istakla je.
Gojković je naglasila da su na sastanku razgovarali o mnogim drugim projektima značajnim za Novi Sad, ističući da se ove godine obeležava 150 godina od rođenja Mileve Marić Ajnštajn, koja je jedan deo života provela u Novom Sadu.
-Na dostojan način ćemo se odužiti velikoj naučnici, za koju se govorilo da je doprinela i dobijanju Nobelove nagrade dodeljenu Albertu Ajnštajnu, i da joj podignemo spomenik. Grad Novi Sad se obavezao da nađe adekvatnu lokaciju za ovaj spomenik, a onda ćemo napraviti zajedničku komisiju i nadam se da ćemo uspeti da do kraja godine završimo zajednički dogovor i da Mileva Marić Ajnštajn konačno dobije obeležje- kazala je predsednica Pokrajinske vlade.