INCIDENT U CRNOGORSKOM ZATVORU Čuvar se tereti da je brutalno pretukao osuđenika, odmah podignuta krivična prijava
DANILOVGRAD: Osumnjičenom se pripisuje da je u okviru kruga za kratku šetnju fizički napao osuđenika zadavši mu više udaraca u predelu glave i tela
Službenici Odeljenja bezbednosti Danilovgrad podneli su krivičnu prijavu protiv zaposlenog u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija (UIKS) zbog sumnje da je izvršio krivično delo zlostavljanje nad osuđenim licem.
- G.Đ. (46) iz Danilovgrada, zaposlen u UIKS-u, 8. aprila 2025. godine je u službenim prostorijama Uprave, tačnije u okviru kruga za kratku šetnju Zatvora za kratke kazne, fizički napao osuđenika, zadavši mu više udaraca u predelu glave i tela. Tom prilikom osuđenik je zadobio lake telesne povrede - potvrđeno je za RINU.
Protiv G.Đ. je, u saradnji sa Osnovnim državnim tužilaštvom u Podgorici, podneta krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično delo zlostavljanja, koje je definisano Krivičnim zakonikom Crne Gore.
Očekuje se da tužilaštvo sprovede dalje radnje kako bi se utvrdile sve okolnosti ovog incidenta. Iz UIKS-a se za sada nisu zvanično oglasili povodom događaja.
RINA