ŠAMPIONSKI PREOKRET:Alkaraz nadigrao Pola i plasirao se u polufinale Vimbldona (VIDEO)

09.07.2024. 22:37 22:41
Izvor: Tanjug (AP Photo/Alberto Pezzali)

Španski teniser Karlos Alkaraz je rezultatom 5:7, 6:4, 6:2, 6:2 pobedio Tomija Pola u četvrtfinalu Vimbldona i plasirao se u polufinale.

U narednom meču igraće protiv Danila Medvedeva koji je savladao prvog igrača sveta Janika Sinera. Španac protiv Rusa vodi 4:2 u međusobnim susretima.

Alkarazu će ovo biti drugo uzastopno polufinale Vimbldona, pošto je igrao i prošle godine, što je i logično jer je osvojio titulu pobedivši Novaka Đokovića u finalu prestižnog Grend slema. Interesantno, ali je Alkaraz 2023. godine u polufinalu pobedio upravo Danila Medvedeva, svog narednog polufinalnog protivnika.

Ceo meč je trajao tri sata i 10 minuta, a prvi set je bio dug sat vremena i 12 minuta i pokazao nam je kakvu dramu možemo da gledamo u Londonu. Upravo taj prvi set je pripao Tomiju Polu i to posle velike drame rezultatom 7:5, ali se retko ko usudio da pomisli da je to bilo sve što je Pol imao da prikaže. Alkaraz je rano došao do brejka, ali mu je Pol momentalno vratio i onda se igralo gem po gem, poen po poen do kraja prvog seta, a u jednom gemu viđeno je čak 24 poena! Preko sat vremena (sat i 12 minuta tačnije) trajao je ovaj prvi set koji je brejkom okončao Tomi Pol u svoju korist, 7:5. Pol je odlično startovao i naredni set, osvojio servis-gem, napravio brejk, a onda je Alkaraz odmah vratio brejk za 2:1, da bi potom Španac nastavio dalje istim tempom i rezultatom 6:4 dolazi do izjednačenja. U naredna dva gema je Alkaraz dozvolio Polu ukupno četiri osvojena gema. Čak 28 brejk šansi je sebi stvorio aktuelni šampion Vimbldona, prilično je opala energija Polu i samim tim se videlo da neće moći da isprati igru do kraja. Alkaraz je znao kako to da iskoristi. Svakim novim gemom lomio je Amerikanca i onda ga na kraju slomio i preokretom došao do polufinala.